Jak vyplnit formulář Celní prohlášení při vstupu do USA

Zdroj: U.S. Customs and Border Protection

Kiosky jsou na letištích rušeny a celní prohlášení se nevyplňuje.

Celní prohlášení musí vyplnit každá osoba přijíždějící do USA. Pokud cestujete společně s nejbližšími rodinnými příslušníky bydlícími na stejné adrese, tak celní prohlášení stačí vyplnit jen jednou za celou rodinu.

Turisté, kteří cestují do USA v rámci programu Visa Waiver (na tak zvanou registraci ESTA) a míří na některé z níže uvedených letišť, tak nevyplňují dotazník v letadle, ale využijí kiosky přímo na letišti. Kiosk si představte něco jako volně stojící bankomat s dotykovou obrazovkou a čtečkou.

Kiosky najdete na těchto letištích:

Automatizovaná pasová kontrola u kiosku

Ještě, než přistoupíte k pohovoru u imigračního úředníka, tak vás čeká zastávka u kiosku.

  • odpovíte na pár otázek – jedná se o stejné, které jsou uvedeny v papírovém formuláři (viz níže)
  • naskenujete pas
  • naskenujete otisky vašich prstů
  • kiosek pořídí vaši fotografii

Kiosek vytiskne potvrzení, které pak společně s pasem předáte imigračnímu úředníkovi. Turisté žijící na stejné adrese procházejí procesem společně.

Kiosek vás celým procesem provede, tak se nemusíte bát.

Obecný přehled, jak celý proces u kiosku probíhá uvidíte v tomto videu.

Papírový formulář celního prohlášení

Formulář na palubě letadla vyplňujete pouze v případě, že letíte na letiště, které není uvedeno v seznamu výše.

Na obrázku je uveden vzor vyplnění formuláře Celního prohlášení. Popis kolonek formuláře najdete pod obrázkem nebo si můžete stáhnout Průvodce vyplnění formulářů.

V dolní části uveďte Váš podpis a datum den/měsíc/rok. Zadní stranu formuláře nevyplňujete.

Zdroj
U.S. Customs and Border Protection

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa