Sequoia národní park najdete ve státě Kalifornie a sousedí s národním parkem Yosemite. V Sequoia národním parku uvidíte největší žijící organismus naší planety, a tím jsou stromy sekvoje.

Největší z nich mají v obvod kmenu přes 30 metrů. Mezi nejznámější a nejvyšší patří General Sherman se svou výškou 84 metrůNejmohutnější strom sekvoje je General Grant, který v obvodu měří 35 metrů.

Sequoia národní park není jen o gigantických stromech sekvoja, ale i o dech beroucích panoramatech. Při své návštěvě parku byste neměli vynechat vyhlídku na Moro Rock.

Strom Sequoia

DOPRAVA V NÁRODNÍM PARKU SEQUOIA

V parku můžete kromě auta také využít tzv. shuttle bus, který jezdí po parku zdarma.

UBYTOVÁNÍ V NÁRODNÍM PARKU SEQUOIA

V samotném parku najdete jen velmi drahé hotely. V parku jsou kempy, které jsou ale přes sezónu většinou obsazené, a proto je nutné je rezervovat. Motely najdete až za hranicemi parku.

Pokud plánujete navštívit národní parky Yosemite a Sequioa neuděláte chybu, pokud se ubytujete ve městě Fresno, které se nachází mezi těmito dvěma parky.

JAK SE DOSTAT DO NÁRODNÍHO PARKU SEQUOIA

Cesta do Sequioa národního parku

Do národního parku Sequoia se dostanete z města Fresno po dvou silnicích. Obě jsou stejně časově náročné, dvě hodiny jízdy:

  • silnice č. 99 a následně 198 – 158 km
  • silnice č. 180 – 131 km