JAK ZABALIT KUFR DO USA

Bezpečnost letecké dopravy je hlavní prioritou leteckých společností, a proto jsou stanovena i přísná bezpečnostní pravidla. Před cestou do USA si proto dobře rozmyslete, které věci můžete dát do kufru, který půjde do zavazadlového prostoru, a které věci si můžete vzít přímo na palubu letadla, tj. do příručního zavazadla.

PŘÍRUČNÍ ZAVAZADLO – KABELKA, MALÝ BATOH APOD.

Jak zabalit zavazadlo do USA

Obvykle si můžete na palubu letadla vzít s sebou jedno příruční zavazadlo o určitých rozměrech, které si ověřte na stránkách jednotlivých leteckých společností (viz níže).

 • dámská kabelka, malý batoh
 • přikrývka, kabát
 • vycházkovou hůl nebo deštník
 • dalekohled, fotoaparát, kamera, notebook

U letecké společnosti si ověřte jaká jsou další bezpečnostní opatření, a to zejména v případě tekutin. (kapky do nosu, dětská výživa apod.).

Za tekutiny se obvykle rozumí:

 • voda, nápoje,
 • sprchové gely, šampony, spreje, parfémy
 • oleje, krémy, pleťová mléka, zubní pasty
 • nádoby pod tlakem jako pěnová tužidla, pěna na holení, deodoranty

Ostré předměty, nože, tekutiny a gely zabalte do kufru.

Příruční tašky do USA

CO NEPATŘÍ DO KUFRU

Do kufru nepatří:

 • peníze, kreditní karty, šeky, cennosti
 • osobní dokumenty (cestovní pasy, řidičské průkazy apod.)
 • mobilní telefony, GPS navigace, kamery, fotoaparáty
 • šperky, klíče, brýle, křehké předměty
 • v žádném případě nesmí být v kufru trvanlivé salámy, ovoce apod. Jaké jídlo můžete dovézt do USA najdete zde.

Všechny peníze, osobní doklady, léky a cennosti si zabalte do příručního zavazadla nikoliv do kufru. V tomto článku najdete jednu špatnou zkušenost se ztrátou kufru včetně notebooku, foťáku atd.

Při balení kufru nezapomeňte také na maximální povolenou hmotnost zavazadla a jejich počet. Konkrétní podmínky si zjistěte u letecké společnosti, případně u prodejce letenek.

Kufry do USA

JAK ZABALIT KOŠILE DO KUFRU BEZ ZMAČKÁNÍ

Při cestování se mnozí z vás potýkají s problémem pomačkaných košil, halenek, kalhot apod. Při cestování po národních parcích nějaké to zmačkané triko vadit nebude, ale pokud se chystáte na představení nebo nějakou slávu, tak sehnat žehličku může být trochu problém.

Na webu jsme našli tento možná účinný tip jak zabalit oblečení do kufru tak, aby se tolik nemačkalo. Snad to bude fungovat 🙂

OBAL NA KUFRY OCHRÁNÍ I ZVIDITELNÍ NA PÁSU

Někdo kufry nebalí, někdo je balí do potravinové fólie, někdo si je něchává zabalit na letišti a nebo můžete použít originální obal na kufr (KLIKNĚTE ZDE), který zakoupíte na internetu.

Obal na kufr do USA
Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa