JAK ZABALIT KUFR DO USA

Bezpečnost letecké dopravy je hlavní prioritou leteckých společností, a proto jsou stanovena i přísná bezpečnostní pravidla. Před cestou do USA si proto dobře rozmyslete, které věci můžete dát do kufru, který půjde do zavazadlového prostoru, a které věci si můžete vzít přímo na palubu letadla, tj. do příručního zavazadla.

PŘÍRUČNÍ ZAVAZADLO – KABELKA, MALÝ BATOH APOD.

Jak zabalit zavazadlo do USA

Obvykle si můžete na palubu letadla vzít s sebou jedno příruční zavazadlo o určitých rozměrech, které si ověřte na stránkách jednotlivých leteckých společností (viz níže).

 • dámská kabelka, malý batoh
 • přikrývka, kabát
 • vycházkovou hůl nebo deštník
 • dalekohled, fotoaparát, kamera, notebook

U letecké společnosti si ověřte jaká jsou další bezpečnostní opatření, a to zejména v případě tekutin. (kapky do nosu, dětská výživa apod.).

Za tekutiny se obvykle rozumí:

 • voda, nápoje,
 • sprchové gely, šampony, spreje, parfémy
 • oleje, krémy, pleťová mléka, zubní pasty
 • nádoby pod tlakem jako pěnová tužidla, pěna na holení, deodoranty

Ostré předměty, nože, tekutiny a gely zabalte do kufru.

Příruční tašky do USA

CO NEPATŘÍ DO KUFRU

Do kufru nepatří:

 • peníze, kreditní karty, šeky, cennosti
 • osobní dokumenty (cestovní pasy, řidičské průkazy apod.)
 • mobilní telefony, GPS navigace, kamery, fotoaparáty
 • šperky, klíče, brýle, křehké předměty
 • v žádném případě nesmí být v kufru trvanlivé salámy, ovoce apod. Jaké jídlo můžete dovézt do USA najdete zde.

Všechny peníze, osobní doklady, léky a cennosti si zabalte do příručního zavazadla nikoliv do kufru. V tomto článku najdete jednu špatnou zkušenost se ztrátou kufru včetně notebooku, foťáku atd.

Při balení kufru nezapomeňte také na maximální povolenou hmotnost zavazadla a jejich počet. Konkrétní podmínky si zjistěte u letecké společnosti, případně u prodejce letenek.

Kufry do USA

JAK ZABALIT KOŠILE DO KUFRU BEZ ZMAČKÁNÍ

Při cestování se mnozí z vás potýkají s problémem pomačkaných košil, halenek, kalhot apod. Při cestování po národních parcích nějaké to zmačkané triko vadit nebude, ale pokud se chystáte na představení nebo nějakou slávu, tak sehnat žehličku může být trochu problém.

Na webu jsme našli tento možná účinný tip jak zabalit oblečení do kufru tak, aby se tolik nemačkalo. Snad to bude fungovat 🙂

OBAL NA KUFRY OCHRÁNÍ I ZVIDITELNÍ NA PÁSU

Někdo kufry nebalí, někdo je balí do potravinové fólie, někdo si je něchává zabalit na letišti a nebo můžete použít originální obal na kufr (KLIKNĚTE ZDE), který zakoupíte na internetu.

Obal na kufr do USA

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

Základní informace o USA

Obecné údaje o USA Oficiální název země:Spojené státy americké, v angličtině United States of AmericaHlavní město USA:Washington D.C. (600 tis.) http://washington.org/Prezident:Donald John Trump - seznam...

Nákupy v New Yorku – Outlety

Nákupy v New Yorku mohou být pro mnohé turisty zpestřením pobytu, a pokud se vám při této myšlence zrychluje tep a ožíváte, tak patříte...

Co vidět v New Yorku za 3 dny a neuhnat se

Při návštěvě New Yorku je potřeba myslet na to, že budete muset itinerář upravovat dle počasí. Některé aktivity nejsou vhodné do deště a naopak...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat