MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ – MOMA

Proslulá sbírka tohoto muzea zahrnuje například obraz Hvězdná noc (1889) od Vincenta van Gogha nebo obrazy z cyklu Vodní lilie od Clauda Moneta. Kromě množství děl z dob minulých zde naleznete i práce současných slavných umělců. V rámci muzea probíhají také speciální výstavy. V dárkovém obchodě budete moci nakoupit nejrůznější předměty, a pokud se budete chtít občerstvit, můžete tak učinit v elegantní restauraci a kavárnách poskytujících úžasný výhled na Abby Aldrich Rockefeller Sculpture Garden.

Muzeum moderního umění v New Yorku
11 West 53rd St.
New York, NY 10019
Mezi 5th a 6th Avenue
Zavřeno na Den díkůvzdání a 25. prosince. Rozšířenou otevírací dobu během svátků naleznete na webu
Sobota-čtvrtek: 10:30 – 17:30 hod.
Pátek: 10:30 – 20 hod.
Muzeum moderního umění v New Yorku

Vstup se CityPassem

Držitelé CityPassu mají nárok na vstup do muzea, v němž budou moci obdivovat světově nejproslulejší sbírky umění (včetně obrazů od Gogha a Moneta), a také na vstupy na všechny speciální expozice a audio tour. Během 30 dní od návštěvy MoMA můžete také bezplatně navštívit MoMA Ps1 Contemporary Art Center (zaměřeno na současné umění).

Hlavní přednosti New York City Pass

 • Nejskvělejší sbírka moderního umění na světě (prohlásil deník New York Times).
 • Mezi “zlaté hřeby” patří Vodní Lilie od Clauda Moneta, Hvězdná noc od Vincenta van Gogha, Avignonské slečny od Pabla Picassa, Tanec od Henri Matisse a Campbell’s Soup Cans od Andyho Warhola.
 • Po návštěvě MoMA můžete také bezplatně navštívit MoMA Ps1 Contemporary Art Center (ve lhůtě 30 dní).
 • Bezplatný audio průvodce (součástí jsou nahrané komentáře kurátorů, umělců a kritiků).

Jak na vstup se CityPassem

Držitelé CityPass brožury musí jít přímo ke vchodu do galerií uvnitř vstupní haly. Zde předložíte svou brožuru. Pokud máte CityPass voucher, předložte jej u informačního okénka, které se nachází v zadní části vstupní haly. V obou případech vás k cíli dovedou značky.

Držitelé CityPassu mají zajištěn bezplatný vstup na všechny speciální výstavy. Seznam momentálně dostupných speciálních výstav naleznete na webu.

Rady návštěvníkům

 • Nepropásněte živou hudbu v Sculpture Garden (každý čtvrtek v červenci a srpnu, od 18:30 do 19:30 hod. V době mezi 8. a 29. červencem navíc každou neděli mezi 19:00 a 22:00 hod. probíhají večerní koncerty (opět v Sculpture Garden).
 • Naplánujte si návštěvu s MoMA iPhone aplikací. Aplikace je dostupná ke stažení na webu.
 • Největší počet lidí je v muzeu v pátky mezi 16:00 a 20:00 hod., jelikož tehdy je vstupné pro veřejnost zdarma. Nejméně lidí zde jde v období pondělí-čtvrtek po 15:30 hod.
 • Po návštěvě MoMA máte nárok na bezplatnou návštěvu MoMA PS1 (během 30 dní od návštěvy).
 • V ceně vstupného je zahrnuto také promítání filmů. Seznam promítaných filmů naleznete na webu.
 • V případě špatného počasí je Sculpture Garden pro návštěvníky uzavřena.
 • Bezplatná MoMA iPhone aplikace je skvělým nástrojem k zlepšení vašeho plánu a tedy i zážitku z návštěvy.
 • Po předložení vašeho CityPassu (v sekci Member Services, která se nachází v hlavní hale) získáte slevu 10 USD na jakékoliv členství.
 • Nakoupíte-li v jednom z obchodů MoMA Design Store za více než 50 USD, můžete získat slevu ve výši 10 USD. Více informací v brožuře.

Služby

 • Občerstvení: Restaurace Modern, kavárny Café 2 a Terrace 5.
 • Přístupnost: Všechny galerie a prostory jsou dostupné i pro vozíčkáře. Muzeum nabízí bezplatné zapůjčení vozíčků.
 • Audio průvodce: Jsou součástí vstupu s CityPassem. Denně mezi 11:30am a 1:30pm živí průvodci.
 • Dárkový obchod: Každý nákup v MoMA Store podporuje Muzeum moderního umění.
 • Kočárky: Povoleny všude (kromě jezdících schodů).
 • Fotografování: V určitých galeriích povoleno pro osobní použití, jinde úplně zakázáno. Není možné používat blesk či stativ.
 • Mobilní telefony: V galeriích muzea nejsou povoleny.


Další článkyNew York

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa