Hledám parťáka na cestu do USA

Hledáte spolucestovatele, kamaráda, parťáka na vaši cestu po Americe? Nemáte nikoho ve vašem okolí, kdo by vyrazil do USA s vámi? Máte namířeno do New York City, Los Angeles, San Francisco nebo vás lákají národní parky USA? Právě pro vás je tu tato stránka.

Aby váš protějšek měl o cestě nějakou představu, tak jí popište trochu více v detailu. Nezapomeňte uvést přibližný termín tripu, jeho délku, a jestli plánujete cestu pojmout v nízkorozpočtovém stylu či kromě stanů uvažujete o ubytování i v motelech či hotelech. Přidejte i pár základních informací o vás.

5 tipů, jak najít ideálního společníka na cesty po USA

Pokud jste se rozhodli cestovat na vlastní pěst, pravděpodobně budete hledat parťáka. Ale vybrat toho ideální, se kterým budete výlet podnikat, není snadný úkol a cestovat s tím nesprávným vám může cestu úplně pokazit.

A i když si nikdy nemůžete být úplně jisti, jak se dotyčný bude na společné cestě chovat, přinášíme vám 5 tipů, které by vám mohly pomoci vyloučit ty nejméně vyhovující typy.

1. Mít něco společného

Partner na cesty po USA nemusí být spřízněná duše, ale měli byste mít pár společných zájmů. Je hezké, pokud se oba rádi potulujete po uměleckých galerií nebo jste oba dychtiví ochutnávat nová jídla. Není důležité, aby se vaše zájmy zcela překrývaly, ale pokud nebudete mít nic, co byste chtěli dělat společně, asi bude lepší cestovat sólo.

2. Vyhněte se neurotickým cestovatelům

Znáte někoho, kdo je skutečně, ale skutečně čistotný (pořádkumilovný)? Nebo někoho, kdo se hned psychicky hroutí při zpožděném letu, čekání na uvolnění místa v motelu nebo v restauraci dělá dusno, když se jídlo trochu opozdí? Tyto vlastnosti nemusí být velký problém, když jsme doma, ale pokud si své zvyky váš parťák vezme s sebou na cesty po Americe, brzy vás přivedou k šílenství.

3. Domluvit se na stejném rozpočtu

Cestovat s podobnou představou o rozpočtu je jedna z nejdůležitější věcí, která zajistí harmonické cestování s vaším parťákem.

Tři mí přátelé podnikli víkendovou cestu do přírody a měli tak rozdílná očekávání, co se týče výdajů na jejich cestu, že poslední noc si jeden z nich našel pokoj v hotelu, další sehnal lehátko v ubytovně a třetí spal na pláži. Všichni se příští ráno na pláži setkali a vrátili se zpátky do města.

Váš rozpočet a náklady na cestu do USA ovlivní skoro všechno, co budete plánovat. Kde se ubytujete, co budete jíst, co navštívíte a jak se tam dostanete. Takže pokud jste si v této otázce na míle vzdáleni, koledujete si o problémy.

4. Vyzkoušejte si vašeho parťáka

Předtím, než se zavážete k dlouhé nebo drahé cestě, pokuste se zařídit výlet přes víkend nebo přes noc někde poblíž domova, abyste zjistili, zda vám to jako dlouhodobým spolucestovatelům bude klapat.

Ke klíčovým věcem patří zjistit, jak flexibilní je váš parťák při vytváření nebo při změně plánů, zda má nějaké skutečně nepříjemné osobní návyky, s nimiž byste nemohl žít nebo zda se budete cítit v pohodě, když s ním budete sdílet pokoj.

5. Ujistěte se, že s ním můžete mluvit

Předtím, než se dostanete k podrobnějšímu plánování výletu, ujistěte se, že umíte mluvit při řešení vašich problémů na cestě. Promluvte si se svým budoucím parťákem o jeho představě cesty.

Chtěl by radši trávit polovinu času sám dle svého uvážení nebo počítá s tím, že většinu cesty strávíme společně, návštěvou stejných míst? Jste typ cestovatele, který potřebuje čas pro sebe? A cítí to on stejně?

Jakmile se domluvíte na společné cestě do USA, stanovte si pravidla nezbytná pro harmonické cestování. A abyste pravidla nastavili, musíte být k sobě otevření.

Po všem, co tu padlo, je spousta důvodu proč cestovat s parťákem. Sólo výlety jsou fajn, ale ve většině případů převažují výhody společného cestování nad výhodami být sám. Pokud cestujete s někým dalším, můžete se podělit o spoustu nákladů.

25 Comments

 1. Ahoj, hledám jednoho či více spolucestujících (ideálně také fandů letecké techniky) na tematický krátký pobyt v USA DUBEN2024 Pár dní v Las Vegas jako výchozí bod pro výlety do Grand Canyonu, NP Zion a samozřejmě k Area51 po Extraterrestrial HWY. Následně autem přes Kingman (Route66) do Tucsonu, PIMA air museum a PINAL park (obrovské odkladiště letadel) SAGUARO park, pak přejezd přes Blythe (obrazce Intaglios, Joshua tree) do Palm Springs (let. museum) a zpět do Vegas. Let s KLM z Prahy.

 2. Ahoj, také se chystám po rozvolnění do USA. Kdysi jsem tam byla (New York, Chicago). Chci jet znovu, ale bohužel taky není s kým. Mám v plánu západ tak srpen, září. Na vlastní pěst to vyjde levněji než s cestovkou. Kdyby jsi měla zájem tak se ozvi

 3. Ahoj, můj sen byl vždy navštívit USA, ale nikdo z mých přátel na takové cestování není. Hledám proto parťačku, parťáka, se kterým bych vyrazila v září na velký okruh po národních parcích a taky viděla v LA (Universal studio), San Diegu (Wordsee) a zkusila štěští v Las Vegas :-D. Je mi 32 let a nelpím na všem, co jsem si vymyslela :-), můžeme to naplánovat společně 🙂 díky a brzy ahoj

 4. Ahoj, hledám parťáka nebo parťačku na cestu po USA během září 2022. Chtěla bych stopovat, půjčit si auto, využít místní linky… Já 26.

 5. Ahoj Jano, já poletím do USA v termínu 25.7. – 10.8. Plánuju v LA půjčit auto a cestovat. Jedu sám na vlastní pěst. Klidně se ozvi a můžeme něco domluvit. Jirka

 6. Ahoj,
  Je mi 24 a hledám parťáka nebo parťačku na cestu do USA. V termínu od 23.6. – 4.8. 2022

 7. Ahoj, hledám parťáka-řidiče, který by mě svezl z Atlanty do Chicaga v březnu až dubnu 2022. Tichý Společník 40 let. Nabízím podílet se na cenách paliva a pronájmu vozu, možno též z New Yorku do Chicaga.

 8. Los Angeles listopad prosinec – ma nekdo stejny plan vyrazit?!

 9. Ahoj všem , hledám parťáka nebo klidně i partačku do USA 2/3 týdny , měsíc …hledám někoho kdo je proste prima , je pro každou srandu. Kdyžtak pište na security-nonstop@post.cz

 10. Ahoj, 28.5.2022 – 5.6.2022 letím na východní pobřeží USA od CK. Sháním parťačku okolo 50ti let jako spolubydlící. (Ústecký kraj).

 11. Ahoj, jmenuji se Kamila, mám 18 let a celý život jsem toužila se podívat do USA.
  Hledám parťáka, který by se mnou letěl do Atlanty tento rok v listopadu.
  Pro zájem mi napište na můj email: kamilabard@seznam.cz
  Děkuji Kamila

 12. Ahoj, mám 18 let a mým snem je se podívat a pracovat v USA na dobu maximálně dvou měsíců od začátku Července roku 2020.
  Hledám parťáka nejen jako pomocnou ruku, ale i jako kamaráda a člověka na kterého je spolehnutí.
  Pro zájem napište prosím na můj osobní email.
  Děkuji.

 13. Hledáme čtvtého do party na roadtrip po Usa na podzim 20,konec září,na cca měsíc. Trasa z Kalifornie, Arizona,Nové Mexiko,Texas,Louissiana. Jsme tři chlapi,máme za sebou již dva tripy po Usa,na další nám vypadl parťák. Bližší info do mailu,podrobnosti osobně v Praze,Č. Budějovicích nebo dle domluvy. Prosím jen vážné zájemce,kteří se skutečně chtějí podívat do Usa a nemají nikoho, s kým vycestovat. Moc děkuji. Pepa lemmy.k@seznam.cz

 14. Ahoj, od dubna 2020 se chystam na 6-8tydnu do usa – kalifornie, narodni parky, LA, Las Vegas, San Fr., atd.
  Presny plan jeste nemam, ale pokud by nas bylo vice na cestu a pujceni auta, budu rad 🙂
  Piste klidne na email. Jirko.vana@gmail.com; ‎

 15. Ahoj, mám 23 let a hledám parťáka/parťačku na vycestování do USA. Odcestovat za velkou louži je mým snem, ale bohužel nemám nikoho ve svém okolí kdo by chtěl jet se mnou. (2 – 2,5 týdne kdykoli během roku 2020) regalovam@gmail.com

Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa