One Vanderbilt – prosklená vyhlídka na New York

New York je plný mrakodrapů nabízejících úchvatné pohledy na jeho rušné ulice. Nově, konkrétně koncem roku 2020, se k těmto mrakodrapům přidal i ten nesoucí název One Vanderbilt (mapa zde) tyčící se až do výšky 427 metrů, což z něj dělá po One World Trade Center, Central Park Tower a 111 West 57th Street čtvrtou nejvyšší budovu ve městě. Jeho hlavním turistickým lákadlem je bezesporu výšková plošina Summit One Vanderbilt nacházející se v prostorech mezi 91. až 93. patrem. Odtud uvidíte v dálce i ikonu New York City, kterou je Socha Svobody. V čem je tato vyhlídka unikátní?

Sklo a zrcadla jsou na vyhlídce všude

Na první pohled zaujme především množství použitého skla na této vyhlídce, prakticky vše je tu prosklené. Stavitelé mysleli i na lidi, kteří trpí na závratě. Pro ně tu přichystali i jednu vyhlídku s neprosklenou podlahu. Avšak pokud si toto místo chcete vychutnat skutečně naplno, a z výšek se vám nedělá nevolno, tak rozhodně navštivte některé z plně prosklených pater či venkovní prosklené boxy. Odtud totiž budete mít New York a jeho nejznámější dominanty jako na dlani. Při jasné viditelnosti je pak dokonce vidět skoro až na 100 kilometrů.

Tipy než na vyhlídku vyrazíte

  • Vezměte si sluneční brýle. V celém prostoru architekt použil reflexní materiály od skla až po zrcadla, což během dne vytváří hodně světlý prostor.
  • Obujte si pohodlné boty. Bohužel nejsou povolené jehlové podpatky, boty s ocelovou špičkou, různé sportovní kopačky nebo jiná obuv, která může poškodit podlahu.
  • Oblečte si kalhoty, šortky a nebo nezapomeňte na punčocháče. Zrcadel je všude hodně, včetně podlahy, a to je pak vskutku vidět i na místa běžně skrytá 🙂

Vstupenky na vyhlídku

Vstupenky koupíte on-line na této adrese https://summitov.com/tickets/

Výhled z One Vanderbilt je nefalšovaným uměleckým zážitkem

Avšak prosklených vyhlídek je v New Yorku hned několik, tak proč navštívit zrovna One Vanderbilt? Důvodem je, že ve vyhlídkových prostorech jsou instalována i zrcadla, které vytvářejí dokonalé optické iluze a doslova tak ve vás probudí pocit, že se vznášíte stovky metrů nad zemí. Tento pocit je tedy něčím, čím se tato vyhlídka liší od podobných destinací (nejen) v New Yorku. Zkrátka půjde o umělecký zážitek, jenž na plné obrátky rozproudí vaši představivost o tomto velkoměstě.

Krom úžasné architektury a nádherných výhledů je tato budova i příkladem moderního mrakodrapu 21. století prošpikovaného technologiemi. Vše od dveří až po výtah tu funguje na bezkontaktní bázi, a supermoderní výtah vás zas až na vrchol mrakodrapu vyveze za 40 vteřin. Můžete se tu samozřejmě i občerstvit, součástí vyhlídek jsou občerstvení prostory a bar. Bohužel nejedná se o nikterak levnou záležitost, vstup na One Vanderbilt pro 1 osobu vás vyjde minimálně na 33 dolarů (cca 700 Kč). Při komplexnější prohlídce je pak potřeba počítat s částkou přesahující tisíc korun.Další články
Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Jak se vyhnout turistickým pastem, na co nezapomenout, připravíme itinerář a předám vám spusty dalších tipů a rad.
Poslední 4 volné termíny v červnu na téma
Klikni pro více informací
"Jak naplánovat cestu do USA"
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us