Počasí Las Vegas – nejlepší doba k návštěvě

Počasí v Las Vegas je po většinu roku velmi horké a suché, takže při svých procházkách rozpálenými ulicemi myslete a mějte u sebe stále vodu, kterou si můžete vychlazenou koupit i na ulicích od prodejců obvykle za částku 1 dolaru. Turisté a obyvatelé Las Vegas si zde užívají v průměru 293 slunečních dní v roce. Na deště zde narazíte výjimečně, ale tu a tam se můžou objevit i nárazové lijáky. Město je na tyto výjimečné situace připraveno a pod ulicemi se táhnout tunely, které jsou schopny přívaly vody odvést z města.

Nejlepší počasí v Las Vegas je od března do května a od září do listopadu. Zatímco po celý rok najdete spoustu nabídek na cestování, jarní a podzimní období nabízí nejmírnější počasí. Město hříchů vítá příliv návštěvníků v zimních měsících, zejména kolem Silvestra, Super Bowlu a Valentýna a v horkých létech jsou denní teploty přesahující 38 stupňů na denním pořádku.

Počasí v Las Vegas

Březen až květen

Počasí v Las Vegas na jaře znamená příjemné denní teploty pohybující se v rozmezí 21 až 27 stupňů. Budete si však muset zabalit několik lehkých svetrů, protože po západu slunce se výrazně ochladí. Ve Vegas je v těchto měsících méně turistů (kromě jarních prázdnin), což snižuje ceny ubytování a je tak snadnější získat ubytování v Las Vegas za skvělou cenu. A co víc, najdete také řadu speciálních akcí, které se na jaře konají.

Červen až srpen – počasí v Las Vegas vás usmaží

Nejtepleší počasí v Las Vegas je v létě. V červnu, červenci a srpnu si během dne procházku po Stripu nebo výlet na Hoover Dam neužijete, je fakt horko. Teploty mohou atakovat hodnotu 40 stupňů a mohou šplhat výše. Pokud si chcete prohlédnout Las Vegas aniž by z vás tekl pot proudem, tak vyrazte brzo ráno. To platí i pro návštěvu Red Rock Canyon nebo Valley of Fire

Ve večerních hodinách již není tak horko a navíc si užijete město v plném proudu plného světel a zábavy. V noci pak teplota klesá na 20°C až 26°C. V červenci a srpnu se mohou objevit i přeháňky, ale často jsou krátké. Takže ať žije klimatizace. Velkou výhodou města je malá vlhkost vzduchu, která je něco kolem 10% a velké horko se tak stává o trochu snesitelnější.

Září až listopad

Stejně jako na jaře je podzim skvělým obdobím pro návštěvu Las Vegas. Letní vedra začínají slábnout a turistický ruch utichá. V září a říjnu počítejte s teplotami kolem 27 až 32 stupňů. Pokud se chystáte do Vegas dorazit v listopadu, tak se připravte na chladnější dny s teplotami kolem 16 stupňů.

Prosinec až únor

Zimní období je ve Las Vegas celkem rušné, a to díky prázdninám a chladnějšímu počasí a počítejte s teplotami v rozmezí 0 až 15 stupňů. V tomto období to bude chtít na sebe už něco teplého.

Aktuální předpověď počasí Las Vegas

Weather Channel nabízí 10 denní předpověď.

Sníh v Las Vegas

Pokud vyrazíte do Las Vegas v zimě, tak se denní teploty pohybuje kolem 15°C a v noci poklesnou k 5°C, výjimečně i k nule a může napadnout i sníh jako například v roce 2010, když se přes Las Vegas přehnala sněhová vánice.


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button