Počasí Las Vegas – nejlepší doba k návštěvě

Počasí v Las Vegas je po většinu roku velmi horké a suché, takže při svých procházkách rozpálenými ulicemi myslete a mějte u sebe stále vodu, kterou si můžete vychlazenou koupit i na ulicích od prodejců obvykle za částku 1 dolaru. Turisté a obyvatelé Las Vegas si zde užívají v průměru 293 slunečních dní v roce. Na deště zde narazíte výjimečně, ale tu a tam se můžou objevit i nárazové lijáky. Město je na tyto výjimečné situace připraveno a pod ulicemi se táhnout tunely, které jsou schopny přívaly vody odvést z města.

Nejlepší počasí v Las Vegas je od března do května a od září do listopadu. Zatímco po celý rok najdete spoustu nabídek na cestování, jarní a podzimní období nabízí nejmírnější počasí. Město hříchů vítá příliv návštěvníků v zimních měsících, zejména kolem Silvestra, Super Bowlu a Valentýna a v horkých létech jsou denní teploty přesahující 38 stupňů na denním pořádku.

Počasí v Las Vegas

Březen až květen

Počasí v Las Vegas na jaře znamená příjemné denní teploty pohybující se v rozmezí 21 až 27 stupňů. Budete si však muset zabalit několik lehkých svetrů, protože po západu slunce se výrazně ochladí. Ve Vegas je v těchto měsících méně turistů (kromě jarních prázdnin), což snižuje ceny ubytování a je tak snadnější získat ubytování v Las Vegas za skvělou cenu. A co víc, najdete také řadu speciálních akcí, které se na jaře konají.

Červen až srpen – počasí v Las Vegas vás usmaží

Nejtepleší počasí v Las Vegas je v létě. V červnu, červenci a srpnu si během dne procházku po Stripu nebo výlet na Hoover Dam neužijete, je fakt horko. Teploty mohou atakovat hodnotu 40 stupňů a mohou šplhat výše. Pokud si chcete prohlédnout Las Vegas aniž by z vás tekl pot proudem, tak vyrazte brzo ráno. To platí i pro návštěvu Red Rock Canyon nebo Valley of Fire

Ve večerních hodinách již není tak horko a navíc si užijete město v plném proudu plného světel a zábavy. V noci pak teplota klesá na 20°C až 26°C. V červenci a srpnu se mohou objevit i přeháňky, ale často jsou krátké. Takže ať žije klimatizace. Velkou výhodou města je malá vlhkost vzduchu, která je něco kolem 10% a velké horko se tak stává o trochu snesitelnější.

Září až listopad

Stejně jako na jaře je podzim skvělým obdobím pro návštěvu Las Vegas. Letní vedra začínají slábnout a turistický ruch utichá. V září a říjnu počítejte s teplotami kolem 27 až 32 stupňů. Pokud se chystáte do Vegas dorazit v listopadu, tak se připravte na chladnější dny s teplotami kolem 16 stupňů.

Prosinec až únor

Zimní období je ve Las Vegas celkem rušné, a to díky prázdninám a chladnějšímu počasí a počítejte s teplotami v rozmezí 0 až 15 stupňů. V tomto období to bude chtít na sebe už něco teplého.

Aktuální předpověď počasí Las Vegas

Weather Channel nabízí 10 denní předpověď.

Sníh v Las Vegas

Pokud vyrazíte do Las Vegas v zimě, tak se denní teploty pohybuje kolem 15°C a v noci poklesnou k 5°C, výjimečně i k nule a může napadnout i sníh jako například v roce 2010, když se přes Las Vegas přehnala sněhová vánice.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa