CESTOVNÍ NEVOLNOST V LETADLE

Zvracení v letadle při cestě do USA

Nevolnost, zvracení, bolest břicha…někteří z vás jste již jistě zažili podobné stavy při cestách nejen v letadle, ale i v autě, autobuse nebo na lodi. Pokud patříte do této skupiny “vyvolených” jenž zažívají tyto útrapy při cestování, pak jsou následující řádky určeny právě vám.

Máme tu pro vás osobní zkušenosti jednoho člena našeho týmu. Jmenuje se Standa a s nevolností se potýká snad i na eskalátorech v obchodním domě a špatně od žaludku se mu dělá dokonce i při řízení auta, což je dle lékařů vskutku velmi vzácné.

Standa si za léta boje s cestovní nevolností a výkřiky typu “Je mi špatně!” vypracoval celkem jednoduchý postup, jak tyto stavy zvládat, a jelikož soucítí s ostatními, kteří mají podobný osud, tak zde uvádíme jeho osobní zkušenost.

Každý jste již určitě vyzkoušel všemi známý Kinedryl, Travel Gum, příp. i jiné léky “chemického” typu. Většinou zabírají dobře, ale jejich velkou nevýhodou je, že je po nich člověk ospalý, unavený, a to jsou stavy, které při cestování nejsou právě žádoucí.

Alternativou jsou homeopatika, která Standovi vůbec nezabrala, takže jsme museli v národním parku Yosemite po několika zákrutách urychleně zastavovat.

Další variantou jsou léky na přírodní bázi, toto byla trefa do černého. Možná, že jste již někdy slyšeli o zázvoru a ono skutečně funguje! Řekněme vám jak na to.

Velmi dobrou zkušenost má Standa s přípravkem AVIOPLANT, který seženete v lékárně bez předpisu a je ve formě kapslí. Je možné koupit i jiný výrobek, ale vždy si pohlídejte, aby jedna kapsle obsahovala alespoň 250mg zázvoru. Možná vám budou nabízet různá lízátka nebo přípravky na nevolnost při těhotenství, toto s povděkem odmítněte neb jsou to vyhozené peníze.

Dle příbalového letáku se berou dvě kapsle (2 x 250mg) zhruba 30 až 60 minut před cestou. Standa trávil hodiny a hodiny hledáním informací na internetu a zjistil, že pro dobrý efekt zázvoru, je vhodné užít před cestou minimálně 1g. Zázvor má jednu velkou výhodu, a to, že vás neuspává, naopak můžete cítit i zlepšení nálady a celkové “nabuzení”.

Standa si užívání zázvoru testoval sám na sobě a nakonec se mu osvědčilo toto dávkování:

  • asi 60 minut před cestou 5 kapslí (5 x 250mg) a účinek vydrží zhruba 6 hodin.
  • při delší cestě po 6 hodinách opět dalších 5 kapslí.

A výsledek? Od té doby pocity na zvracení zmizely, létá bez problémů, celodenní jízdy autobusem nebo autem serpentýnama po Krétě, Itálii nebo v národních parcích USA bez jakékoli známky nevolnosti. Jen na výlety lodí po rozvlněném moři je zázvor slabý, tak v těchto situacích musí Standa sáhnout po silnějším kalibru – Kinedrylu s vědomím, že do tří hodin bude spát jak Šípková Růženka.

TIP PRO VÁS

  • dávkování je individuální, proto si nejdříve otestujte, jak na vás zázvor působí
  • jelikož je zázvor hodně aromatická rostlina, tak kapsle (které jsou bez chuti) VŽDY DOBŘE zapijte vodou, jinak vás může pálit žáha
  • po požití můžete cítit hřejivý pocit v žaludku, což obvykle po chvíli ustoupí
  • lepšího účinku dosáhnete užitím zázvoru před jídlem na prázdný žaludek, při požití po jídle je nástup pomalejší a dle zkušeností je i účinek slabší
  • ačkoli je zázvor hodně účinný, tak se může stát, že vás v nějaké hodně divoké situaci (rozbouřené moře, silné turbulence atd.) zklame, a proto mějte u sebe ještě jiný lék, u kterého již víte, že vám zabírá (např. Kinedryl)

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa