Mrakodrapy a nejhezčí vyhlídky v New Yorku – 7 z nich, které rozhodně stojí za návštěvu

Není moc měst, které by se stejně jako New York mohli pyšnit takovým množstvím úžasných mrakodrapů a vyhlídek od míst jako je Socha Svobody až po Empire State Building. Avšak samozřejmě není v lidských silách během krátké dovolené v New Yorku všechny navštívit. Proto jsme pro si pro vás níže připravili výběr sedmičky nejhezčích vyhlídek v New Yorku. Dle zkušeností návštěvníků nabízejí ty nejlepší výhledy na rušné newyorské ulice a všechny nejvýznámnější dominanty New Yorku.

Socha Svobody – vyhlídková plošina v koruně 

Od této vyhlídky očekávejte spíše unikátní zážitek nikoliv nějaký převratný výhled na celý New York, primárně totiž uvidíte hlavně řeku Hudson a dolní část Manhattanu. Avšak vystojíte-li si frontu, tak jednou provždy budete moci tvrdit, že jste byli až v samé hlavě Sochy Svobody! 

Pozor, v passech obsažené vstupné na Sochu Svobody vám umožní pouze prohlídku z okolí sochy, je to tzv. General Admission. Dostanete se do míst jako na snímku níže, kde jsou fotící se turisté. Pokud byste chtěli do koruny nebo na podstavec, tak si musíte koupit vstupenku zvlášť. Zde najdete více o vstupenkách na Sochu Svobody. Vstupné General Admission je součástí passů:

Socha Svobody New York
Socha Svobody

One World Observatory – mrakodrap s úžasnou vyhlídkou 

Pakliže vám jde o to vidět New York z co možná nejvyšší výšky, tak volbou číslo jedna by měla být právě tato vyhlídka nacházející se mezi 100. až 102. patrem budovy One World Trade Center, jež je nejvyšší budovou na západní polokouli! Zkrátka výš už být nemůžete. Jako na dlani budete mít celý Manhattan i řeku Hudson. Vyjma krásného výhledu tu lze trávit čas i nejvýše položené restauraci v New Yorku či prohlídkou umělecké instalace. 

Vstupné na vyhlídku je součástí passu:

One World Observatory - New York
One World Observatory – New York

Mrakodrap Empire State Building 

Krom toho, že je Empire State Building  jednou z nejznámějších staveb ve městě, tak zároveň nabízí i jednu z nejvyšších otevřených vyhlídkových plošinu v celém New Yorku! Pokud tedy nechcete být obklopeni všudypřítomným sklem či zastřešením, jak je tomu běžné u jiných vyhlídek, tak zavítejte do 86. patra této budovy, kde na vás čeká ničím nerušený přímý výhled na newyorské ulice. Nicméně vypravit se můžete i až do 103. patra, kde na vás čeká další vyhlídka.  

Vstupné na vyhlídku je součástí passů:

Edge Observation Deck 

Tou vůbec nejvyšší otevřenou vyhlídkovou plošinou v New Yorku je pak právě nově otevřená Edge Observation Deck. Ta se svého zprovoznění dočkala teprve v březnu 2020. Avšak už za svůj krátký čas fungování si stihla mezi návštěvníky vydobýt statut té vůbec nejhezčí vyhlídky v New Yorku. Největším lákadlem je bezesporu prosklená podlaha, díky níž se vám naskytne nezapomenutelný pohled na více než tři stovky metrů pod vámi. Doslova budete mít pocit, že létáte. 

Vstupné na vyhlídku je součástí passu:

Vyhlídka Edge v New Yorku
Vyhlídka Edge v New Yorku

One Vanderbilt The Summit 

Poslední roky zažívá New York stavební boom, což dává šanci vzniknout i zbrusu novým vyhlídkám. Tou vůbec nejnovější je pak ta nacházející se prakticky až na samém vrcholu budovy One Vanderbilt nesoucí název Summit, jež byla otevřena v říjnu roku 2021. Okamžitě se zařadila na druhé místo mezi nejvyššími venkovními vyhlídkovými plošinami. I zde na vás čeká možnost podívat se na město z ptačí perspektivy prosklenými podlahami. 

Vyhdlídka z mrakodrapu One Vanderbilt v New Yorku
Mrakodrap One Vanderbilt

Top of the Rock – nejlepší vyhlídka za New York

Díky svému umístění nabízí tato vyhlídka rozprostírající se na samém vrcholu Rockefellerova centra (v budově GE Building) suverénně nejlepší výhled na Central Park, neboť jej budete mít při pohledu dolů přímo před očima. Zároveň jde o jednu z nejklidnějších vyhlídek ve městě z důvodu, že se na ni prodávají časově omezené vstupenky. Pokud máte rádi svůj osobní prostor a nechcete se na vyhlídce tlačit s davy turistů, tak Top of the Rock je jasnou volbou číslo jedna. 

Vstupné na vyhlídku je součástí passů:

Vyhlídka z mrakodrapu Top of The Rock
Vyhlídka z mrakodrapu Top of The Rock

The Vessel – Top of the High Line and Hudson Yards Tour

Zatímco vstup na všechny výše uvedený vyhlídky vás bude stát desítky dolarů na osobu, tak v případě vyhlídky Vessel je vstup zcela zdarma. Je však samozřejmě potřeba si návštěvu včas zarezervovat. Ačkoliv je Vessel klasifikována jakožto vyhlídka, jde spíše o umělecké dílo. Konkrétně se jedná o symetrickou ocelovou konstrukci propojenou 154 schodišti, jejichž celková délka přesahuje 1,5 kilometrů! Mapa zde.

Vstupné na vyhlídku je součástí passu:Další článkyNew York

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa