JAK PŘESPAT V GRAND CANYONU? PHANTOM RANCH!

Phantom Ranch je komfortní oázou ležící na dně Grand Canyonu. Konkrétně se nachází vedle Bright Angel Creek na severní straně řeky Colorado. Jedná se o jediné ubytovací zařízení pod okrajem kaňonu Grand Canyon.

Na ranč se můžete dostat jedině na mule, pěšky nebo na raftu po řece Colorado. Jedná se o populární mezistupeň pro turisty (pěší či na mezcích), kteří cestují na dno kaňonu přes známé stezky Bright Angel či Kaibab. Ranč je otevřen celoročně. Zde najdete Phantom Ranch na mapě.

Ubytování v Grand Canyon

Ranč byl navržen architektkou Mary E. J. Colter a byl dokončen v roce 1922. Selské chatky a hlavní chata jsou postavy ze dřeva a zdejšího kamení, takže nijak nenarušují zdejší krásnou přírodu. Přespání je možné buď ve společné ložnici a nebo v chatce. Obojí je během letních měsíců chlazeno a vytápěno.

Společné ložnice jsou rozděleny na ženské a mužské – v každé ložnici se nachází 10 lůžek v patrových postelích, sprcha a toaleta.

Kromě společných ložnic Phantom Ranch nabízí také 11 jedinečných selských chatek. Každá z nich je vybavena sadou patrových postelí, veškerými lůžkovinami, vodovodem (se studenou vodou), toaletou, tekutým mýdlem a ručníky. Sprchy se nacházejí na centrálním místě.

Ubytování v chatkách je součástí výletu na mule. Ubytování v chatkách a společné ložnici je možné rezervovat dopředu. V blízkosti ranče se nachází i tábořiště služby národního parku, a abyste zde mohli zůstat, budete si muset vyřídit povolenku do divočiny. Výhodou ranče je to, že ať už budete spát ve společné ložnici nebo v chatce, povolenku do divočiny nepotřebujete.

Populární je také zdejší jídelna, kde si můžete dát různá jídla, nápoje a pořídit si různé drobnosti. Stravu je třeba zarezervovat v dostatečném předstihu před vašim sestupem na dno kaňonu. Součástí výletu na mulách je oběd (na cestě dolů), večeře (steak) a snídaně. Pokud chcete jít pěšky, jednotlivá jídla si musíte zarezervovat v dostatečném předstihu!

Ubytování v Grand Canyonu
Photo by Grand Canyon NPS
Ubytování v Grand Canyonu
Photo by Grand Canyon NPS
Ubytování v Grand Canyonu
Photo by Grand Canyon NPS

Ujistěte se, že si ubytování a jídlo zarezervujte v co největším předstihu. Doporučujeme zarezervovat obojí najednou.

TIP

Rezervaci je možné provést až 13 měsíců dopředu. V první den daného měsíce jsou vždy spuštěny rezervace pro daný měsíc v příštím roce. Takže například 1. září 2013 je možné učinit rezervaci maximálně na 30. září 2014.

Phantom Ranch je extrémně populární, takže důrazně doporučujeme provést rezervaci co nejdříve.

Rezervaci můžete provést tak, že vyplníte formulář s žádostí o rezervaci. Ujistěte se, že v zájmu urychlení rezervačního procesu uvedete svou fakturační adresu, telefonní číslo, číslo faxu a e-mailovou adresu. Výše zmíněný rezervační formulář byste dle vyjádření zaměstnanců neměli používat pro skupinové rezervace. Dále je důležitou informací to, že v první den každého měsíce jsou přednostně vyřizovaný rezervace prováděné skrze telefonní hovor. Hodláte-li provádět rezervaci první den měsíce, registrační formulář, e-mail či fax nejsou doporučenými metodami.

POZNÁMKA

Velká hloubka Grand Canyonu způsobuje rozmanitost počasí mezi jižním okrajem (South Rim) a rančem. Teploty se mezi horní a dolní oblastí obvykle liší cca o 7 °C. Návštěvníci musí být na tyto změny připraveni.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa