Co vidět v LAS VEGAS – rady a turistické informace

Las Vegas leží v americkém státu Nevada necelých 60 kilometrů od hranic se státem Kalifornie. V roce 1931 byly v Nevadě legalizovány hazardní hry a o několik později se objevil na okraji Stripu Flamingo Hotel s kasínem. Záhy na to se objevilo mnoho podobných hotelů a Las Vegas se stalo městem hazardních her a zábavy. Nejznámější město Nevady je nejrychleji se rozvíjející město v USA, které má přes 1,5 milionu obyvatel.

Do města hříchu se dostanete letetecky nejen z Prahy, ale i z jiných zemí Evropy, jako například Vídeň, Mnichov, Frankfurt, odkud mohou být letenky levnější. Cena letenky Las Vegas se odvíjí od měsíce, kdy do města chříchů chcete leteť.

Co dělat v Las Vegas?

Las Vegas je jedno z nejznámějších měst na světě a je to centrum zábavy, hazardu a luxusu. Pokud se chystáte navštívit tuto městskou oázu v Nevadě, určitě byste měli zvážit následující tipy na to, co vidět a zažít.

 1. The Strip je hlavní turistickou atrakcí Las Vegas a je to asi 7,5 km dlouhá silnice, která je lemována největšími hotelovými a kasinovými komplexy na světě. Najdete zde nejznámější kasina jako je Bellagio, Caesars Palace, The Venetian, MGM Grand a mnoho dalších. Nezapomeňte si prohlédnout jejich luxusní interiéry a nádhernou fontánu před hotelovým komplexem Bellagio.
 2. Fremont Street je historická část města a nachází se na severu města. Můžete si zde prohlédnout nejstarší kasina a hotelové komplexy, jako je například Golden Nugget. Ale to, co Fremont Street odlišuje od The Strip, je strop z LED světel, který vytváří spektakulární světelnou show.
 3. Hoover Dam – Když se chcete trochu odpočinout od všeho toho blázince v Las Vegas, navštivte Hooverovu přehradu. Nachází se asi hodinu jízdy autem od města a je to nejvyšší betonová hráz v Severní Americe. Můžete si prohlédnout impozantní přehradu, projet se lodí po jezeře nebo si udělat krátkou procházku v okolním národním parku.
 4. Shark Reef Aquarium – Pokud máte rádi podmořský svět, neváhejte navštívit Shark Reef Aquarium v hotelovém komplexe Mandalay Bay. Toto akvárium je domovem pro více než 2 000 mořských živočichů, včetně žraloků, rejnoků, piran a mnoho dalších. Můžete si zde dokonce zaplavat s delfíny nebo se vydat na noční prohlídku akvária.
 5. Neonové muzeum je unikátní muzeum v Las Vegas, které se nachází v bývalém skladišti neonových reklamních panelů. Muzeum vám představí historii neonových reklam, které byly kdysi významnou součástí města. Můžete si prohlédnout různé kousky od starých reklamních panelů až po moderní umělecká díla z neonu.
 6. Bellagio Conservatory & Botanical Gardens – Máte rádi květiny a zahradničení? Tak to navštivte toto místo v hotelovém komplexe Bellagio. Skleník a zahrada se nachází v hotelu a je zdarma otevřen pro veřejnost. Každý měsíc se zde mění tematická výzdoba, takže se vám vždy nabídne něco nového.
 7. Cirque du Soleil je světově proslulá cirkusová show, která vystupuje v několika hotelových komplexech v Las Vegas. Každá show je založena na jiném tématu a nabízí vám neuvěřitelné akrobatické výkony, taneční vystoupení a umělecké prvky.
 8. Eiffelova věž v Paris – Pokud chcete zažít kousek Paříže, navštivte hotelový komplex Paris Las Vegas a vystoupějte na Eiffelovu věž. Tato replika slavné pařížské věže vám nabídne krásné výhledy na The Strip a můžete si zde dokonce rezervovat stůl v restauraci na vrcholu věže.

Kde se v Las Vegas najíst? Zkuste bufety i fastfoody!

Bufet neznamená nic jiného, než že zaplatíte určitou částku, a pak se můžete ládovat co hrdlo ráčí. Jen pozor, ať to nepřeženete. Zde najdete přehled těch největších buffetů v Las Vegas.

Na Stripu v Las Vegas najdete spoustu fast foodových řetězců a jiných levných restaurací. Některé z nejznámějších fast foodů na The Strip jsou:

 • McDonald’s – Na The Strip se nachází několik poboček McDonald’s, včetně jedné na křižovatce mezi The Strip a Tropicana Avenue.
 • Subway – Pobočky Subway najdete na několika místech na The Strip, včetně jedné u vstupu do hotelu MGM Grand.
 • Chipotle – Chipotle nabízí mexické pokrmy, jako jsou burrita, tacos a saláty, a pobočku najdete například u vstupu do hotelu Monte Carlo.
 • Panda Express – Panda Express je řetězec, který se specializuje na čínskou kuchyni a má několik poboček na The Strip, například v obchodním centru Fashion Show Mall. Pokud se nacházíte poblíž hotelu MGM, tak pobočku najdete kousek od hotelu s přístupem přímo z ulice (Food Court).
 • Fatburger – Fatburger je řetězec, který nabízí hamburgery a další fast foodové speciality, a pobočku najdete například v hotelu Excalibur.

Tyto fast foodové řetězce najdete na různých místech na Stripu, ale mnoho z nich se nachází v obchodních centrech a food courtech uvnitř hotelových kasin. Pokud hledáte konkrétní řetězec, můžete použít mapové aplikace nebo se zeptat personálu hotelu, kde se nachází nejbližší pobočka.

Fremont Street v Las Vegas
Fremont Street

Kdy vyrazit?

Vhodné období pro návštěvu Las Vegas závisí na Vašich preferencích.

Nejlepší měsíce pro návštěvu jsou obvykle duben, květen, říjen a listopad, kdy je mírnější počasí a méně turistů než v létě nebo během vánoční sezóny.

Pokud preferujete horké počasí a nevadí Vám větší počet turistů, můžete si vybrat měsíce červenec a srpen.

V prosinci a lednu se Las Vegas proměňuje v magické vánoční město s výzdobou a osvětlením, což je zajímavá zkušenost, ale bývá zde také velmi rušno a drahé ubytování.

Je také dobré mít na paměti, že zde může být velmi horko v letních měsících a teploty se mohou pohybovat kolem 40°C a více. Proto pokud nejste fanoušci vysokých teplot, může být vhodnější navštívit město v jarních nebo podzimních měsících.

V článku počasí v Las Vegas najdete rady a tipy, kdy do města hříchu vyrazit a neupéct se.

Mapa ke stažení

Aktuální mapa hotelů a kasín na nejznámnější ulici. Zde si můžete mapu Las Vegas stáhnout ve formátu vhodném pro tisk. Tato mapa ulic v Las Vegas se hodí zejména pro obecnou orientaci ve městě a v blízké okolí.

Nákupy ve Vegas

Město není jen mekou hazardu, kasín a nekonečné zábavy a show. Můžete zde utratit své peníze i za nákupy, které mohou být i velmi výhodné. Nákupům v Las Vegas můžete věnovat i celý den.

Na Stripu najdete řadu obchodů s oblečením, obuvi a doplňky od největších světových značek, jako jsou Gucci, Prada, Louis Vuitton, Chanel a mnoho dalších. Zde také najdete několik velkých obchodních center, jako je Fashion Show Mall, Miracle Mile Shops a Grand Canal Shoppes.

Pokud hledáte levnější nákupní možnosti, můžete se vydat do některého z outletových center v okolí Las Vegas, jako je North Premium Outlets nebo South Premium Outlets. Zde najdete značkové zboží za slevy až 65% oproti běžným cenám.

Hotely a motely v Las Vegas

Las Vegas nabízí hotely a různé motely nejen v různých cennových kategoriích, ale ubytování najdete i od nejjednoduššího až po hotely s pěti hvězdičkami.

Booking.com

Show v Las Vegas

Las Vegas je světoznámá pro své množství show a představení, které nabízí návštěvníkům. Mezi nejpopulárnější patří:

 1. Cirque du Soleil – Tato neuvěřitelná cirkusová show kombinuje umění, akrobacii a hudbu. Momentálně je k dispozici show “O” v hotelu Bellagio a “Mystère” v hotelu Treasure Island.
 2. Blue Man Group – Tato jedinečná show spojuje hudbu, divadelní efekty a komedii. Momentálně můžete vidět jejich představení v hotelu Luxor.
 3. Magic Shows – město nabízí mnoho kouzelnických show, jako je například David Copperfield nebo Criss Angel.
 4. Koncertní představení – V Las Vegas hrají největší hudební hvězdy, jako jsou Lady Gaga, Britney Spears a mnoho dalších. Koncerty se konají v různých hotelech a arénách po celém městě.
 5. Absinthe – Tato show je kombinací cirkusu, kabaretu a komedie a hraje se v cirkusovém stanu před hotelem Caesars Palace.
 6. Le Rêve – Tato show se koná v hotelu Wynn a je neuvěřitelnou kombinací akrobacie, tance, vody a ohňů.

To jsou jen některé z nejpopulárnějších show, které můžete vidět v Las Vegas. Je důležité si předem zarezervovat vstupenky, protože některé show jsou velmi populární a vyprodávají se rychle.

TIP – JAK KOUPIT VSTUPENKY

Show v Las Vegas bývají dost často velmi brzo vyprodaná a mnohdy zůstávají v prodeji pouze ty nejdražší vstupenky. Naše rada je, čím dříve objednáte, tím levněji koupíte. Zkuste prohledat i jiné termíny a nenechte se odradit první vysokou cenou, na kterou narazíte.

Nenašli jste termín, který by vám vyhovoval? Zkuste nabídku představení vašeho oblíbeného interpreta zkontrolovat za měsíc. Termíny na koncerty a show se doplňují průběžně.

MICHAEL JACKSON A CIRQUE DU SOLEIL

Akrobatická skupina Cirque du Soleil v USA uvedla show na hudbu Michaela Jacksona s názvem Michael Jackson ONE. Michael Jackson byl známý svým talentem tanečníka, skladatele hudby i režizérem filmů. Cirque du Soleil vás ve své dvouhodinové show nenechá v klidu, zažijete úžasná akrobatická čísla, dechberoucí vizuální efekty, pestrobarevné kostýmy a hlavně hudbu Michaela Jacksona. Návštěvníci show se v Las Vegas dočkají nejen skladeb jako například Human Nature, Thriller, Beat it, ale i světově proslulého moonwalku (měsíční chůze).

O mimořádném zážitku vypovídá i fakt, že 24 hodin po zahájení prodeje vstupenek na show Michael Jackson ONE bylo prodáno na 200 000 vstupenek.

Co ještě v Las Vegas vidět

Fremont Street

Pokud milujete rušné ulice, neony a blikající světla, tak určitě zamiřte do tzv. downtown na Fremont Street.

Fremont Street v Las Vegas
Fremont Street v Las Vegas

Lety helikoptérou nad Las Vegas

Pokud jste se nabažili města na zemi, tak máte jedinečnou možnost vidět i toto město plné světel z ptačí perspektivy a helikoptérou se proletět nad Las Vegas, jak ve dne, tak i v noci, kdy vše září.

Lety helikoptérou z Las Vegas do Grand Canyonu

Pokud máte možnost, tak využijte možnosti letu helikoptérou nad Grand Canyon. Jedná se o mimořádný zážitek, který ve vás zanechá vzpomínky na celý život.

Do Grand Canyonu se léta v luxusních helikoptérách. V závislosti na vybraném letu zažijete přistání na dně kaňonu, oběd ve westernském stylu, možná je také jízda na koních. Při zpátečním letu se přelétává přes přehradu Hoover Dam, Lake Mead a řeku Colorádo.

Další informace o vyhlídkových letech najdete na stránce Lety helikoptérou nad Grand Canyonem.

Fontána – musíte vidět

Až se budete procházet po nejznámější ulici města, tzv. Stripu, tak nemůžete minout fontánu před hotelem Bellagio. Zejména ve večerních hodinách zažijete úžasnou podívanou. Zde najdete více o provozu fontány v Las Vegas.

Fontána v Las Vegas
Fontána před hotelem Bellagio

Lanová dráha

Pro milovníky adrenalinu tu je atrakce, která ve vás zanechá zážitek na zbytek života. Vydejte se kousek za město a zažijte tryskový let nad skalisky.

Las Vegas lanová dráha
Lanová dráha

Vyhlídkové kolo

Pohled na město nemusíte zažít jen ze vzduchu… i když lety helikoptérou jsou mimořádný zážitek. Můžete také skočit do kabinky vyhlídkového kola, které najdete u samotného Stripu.

Vyhlídkové kolo v Las Vegas
Vyhlídkové kolo v Las Vegas

Výlety do okolí města Las Vegas

V okolí Las Vegas jsou některé národní parky, které jsou dostupné do jedné hodiny jízdy autem. Zde je pár tipů:

 1. Red Rock Canyon National Conservation Area Red Rock Canyon se nachází asi 30 minut jízdy západně od města a nabízí krásné pohledy na skály a kaňony. Park je ideální pro turistiku a prohlídku pěšky nebo na kole.
 2. Hoover Dam je technický skvost a pro milovníky obřích staveb je toto místo povinnost navštívit.
 3. Valley of Fire se nachází asi 1 hodinu jízdy severovýchodně od Las Vegas a nabízí krásné pohledy na červené skály a skalní útvary. Park je ideální pro turistiku a prohlídku pěšky nebo autem po silnicích parku.
 4. Údolí smrti (Death Valley) se nachází asi 2 hodiny jízdy od města a je jedním z nejteplejších a nejníže položených míst na světě. Park nabízí mnoho zajímavých skalních útvarů, jezer, sopouchů a termálních pramenů.

Tyto parky jsou ideální pro krátké výlety z Las Vegas, pokud máte omezený čas a nechcete se příliš vzdalovat od města.

Red Rock Canyon

Park Red Rock Canyon se nachází 24 kilometrů na západ od města. Nádherně se zde prolínají střídavě vrstvy kaolinu, červeného pískovce, narůžovělých sopečných hornin a hnědé lávy.

Red Rock Canyon
Red Rock Canyon u Las Vegas

Hoover Dam

Přehrada Hoover Dam je od Las Vegas vzdálená 40 kilometrů. Jedná se o mimořádnou technickou stavbu, která si vaši návštěvu určitě zaslouží.

Přehrada Hoover Dam
Přehrada Hoover Dam

Valley of Fire

Pokud jste už městem unaveni, tak si udělejte jednodenní výlet do Valley of Fire, které leží zhruba hodinu jízdy autem po dálnici I 15. Milovníci červených skal a dechberoucích výhledů do krajiny si přijdou na své.

Valley of Fire
Valley of Fire

Údolí smrti (Death Valley)

Ačkoliv je Údolí smrti od Las Vegas vzdálené zhruba dvě hodiny jízdy, tak i cestu do tohoto parku můžete podniknout. Třeba jako jednodenní výlet.

Zabriskie Point Údolí smrti v USA
Údolí smrti

Svatby v Las Vegas

Co byste řekli na novomanželský polibek v Las Vegas? To je totiž ta pravá cesta pro ty, co chtějí udělat něco neotřelého. V téhle městské džungli najdete spoustu resortů a hotelů, které disponují svatebními kaplemi a dokonce vám nabídnou svatební balíčky, které obsahují všechno, co potřebujete – samotný obřad, ubytování, slavnostní večeři a láhev šampaňského.

Pokud vám nejde o to, pozvat na svatbu celou rodinu, tak klidně pozvěte jen pár kamarádů a rodinných příslušníků a nechte je sledovat svatbu online. A na závěr si užijte Las Vegas naplno – zahrajte si nějakou kasinovou hru, projděte se po slavné třídě Strip nebo se podívejte na nějakou zábavnou show. Svatba v Las Vegas rozhodně není jen o samotném obřadu, ale o zážitku, který vám zůstane v paměti navždy!

Novomanželé v Las Vegas

Co zařídit před cestou do USALas Vegas

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Pomůžu vám a za 2 hodiny máte jasno.
Plánujete svou vysněnou cestu do USA, ale topíte se
v přípravách a nevíte, kde začít?
Naplánujeme bodový itinerář vaší nezapomenutelné cesty po USA
Řekneme si, co nedělat u imigračního úředníka i na silnicích
Jak zajistit registraci pro vstup do parků
... a spousty dalších tipů a rad - letenky, auto, ubytování, co vidět atd.
Klikněte zde!
Plánujete svou vysněnou cestu do USA, ale topíte se v přípravách
a nevíte, kde začít?
Naplánujeme bodový itinerář vaší cesty po USA
Řekneme si, co nedělat u imigračního úředníka i na silnicích
Jak zajistit registraci pro vstup do parků
... a spousty dalších tipů a rad - letenky, auto, ubytování, co vidět atd.
Klikni zde
Pomůžu vám a za 2 hodiny máte jasno.
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa