Co vidět v LAS VEGAS

Las Vegas leží v americkém státu Nevada necelých 60 kilometrů od hranic se státem Kalifornie. V roce 1931 byly v Nevadě legalizovány hazardní hry a o několik později se objevil na okraji Stripu Flamingo Hotel s kasínem. Záhy na to se objevilo mnoho podobných hotelů a Las Vegas se stalo městem hazardních her a zábavy. Nejznámější město Nevady je nejrychleji se rozvíjející město v USA, které má přes 1,5 milionu obyvatel.

Do města hříchu se dostanete letetecky nejen z Prahy, ale i z jiných zemí Evropy, jako například Vídeň, Mnichov, Frankfurt, odkud mohou být letenky levnější. Cena letenky Las Vegas se odvíjí od měsíce, kdy do města chříchů chcete leteť.

Kde se v Las Vegas najíst? Zkuste bufety!

Bufet neznamená nic jiného, než že zaplatíte určitou částku, a pak se můžete ládovat co hrdlo ráčí. Jen pozor, ať to nepřeženete. Zde najdete přehled těch největších buffetů v Las Vegas.

Kdy vyrazit?

Počasí ve Vegas může být až neuvěřitelně horké. V letních měsících bez problémů přesahuje 40 stupňů ve stínu. V článku počasí v Las Vegas najdete rady a tipy, kdy do města hříchu vyrazit a neupéct se.


Mapa ke stažení

Aktuální mapa hotelů a kasín na nejznámnější ulici. Zde si můžete mapu Las Vegas stáhnout ve formátu vhodném pro tisk. Tato mapa ulic v Las Vegas se hodí zejména pro obecnou orientaci ve městě a v blízké okolí.

Nákupy ve Vegas

Město není jen mekou hazardu, kasín a nekonečné zábavy a show. Můžete zde utratit své peníze i za nákupy, které mohou být i velmi výhodné. Nákupům v Las Vegas můžete věnovat i celý den.

Hotely a motely v Las vegas

Las Vegas nabízí hotely a různé motely nejen v různých cennových kategoriích, ale ubytování najdete i od nejjednoduššího až po hotely s pěti hvězdičkami.

Booking.com

Zábava v Las Vegas

Fremont Street

Pokud milujete rušné ulice, neony a blikající světla, tak určitě zamiřte do tzv. downtown na Fremont Street.

Fremont Street v Las Vegas
Fremont Street v Las Vegas

Show a představení v Las Vegas

Při návštěvě tohoto města byste měli zajít na některou z mnoha show. Na vlastní oči tak můžete vidět vystoupení Celine Dion, Cher, Davida Coperfilda a spoustu dalších hvězd. Kompletní nabídku včetně možnosti zakoupení vstupenky najdete na stránkách Vegas.com

TIP – JAK KOUPIT VSTUPENKY

Show v Las Vegas bývají dost často velmi brzo vyprodaná a mnohdy zůstávají v prodeji pouze ty nejdražší vstupenky. Naše rada je, čím dříve objednáte, tím levněji koupíte. Zkuste prohledat i jiné termíny a nenechte se odradit první vysokou cenou, na kterou narazíte.

Nenašli jste termín, který by vám vyhovoval? Zkuste nabídku představení vašeho oblíbeného interpreta zkontrolovat za měsíc. Termíny na koncerty a show se doplňují průběžně.

CELINE DION

Stálice hudebního nebe Celine Dion vystupuje již několik let ve své show v koncertní hale hotelu Colosseum Ceasars Palace, který najdete na hlavní třídě Strip. Představení Celine Dion je plné známých hitů a energie, která nenechá vaše nohy v klidu. Pokud patříte mezi příznivce Celine Dion, tak si nenechte tento výjimečný zážitek ujít.

MICHAEL JACKSON A CIRQUE DU SOLEIL

Akrobatická skupina Cirque du Soleil v USA uvedla show na hudbu Michaela Jacksona s názvem Michael Jackson ONE. Michael Jackson byl známý svým talentem tanečníka, skladatele hudby i režizérem filmů. Cirque du Soleil vás ve své dvouhodinové show nenechá v klidu, zažijete úžasná akrobatická čísla, dechberoucí vizuální efekty, pestrobarevné kostýmy a hlavně hudbu Michaela Jacksona. Návštěvníci show se v Las Vegas dočkají nejen skladeb jako například Human Nature, Thriller, Beat it, ale i světově proslulého moonwalku (měsíční chůze).

O mimořádném zážitku vypovídá i fakt, že 24 hodin po zahájení prodeje vstupenek na show Michael Jackson ONE bylo prodáno na 200 000 vstupenek.

Lety helikoptérou nad Las Vegas

Pokud jste se nabažili Las Vegas na zemi, tak máte jedinečnou možnost vidět i toto město plné světel z ptačí perspektivy a helikoptérou se proletět nad Las Vegas, jak ve dne, tak i v noci, kdy vše září.

Lety helikoptérou z Las Vegas do Grand Canyonu

Pokud máte možnost, tak využijte možnosti letu helikoptérou nad Grand Canyon. Jedná se o mimořádný zážitek, který ve vás zanechá vzpomínky na celý život.

Do Grand Canyonu se léta v luxusních helikoptérách. V závislosti na vybraném letu zažijete přistání na dně kaňonu, oběd ve westernském stylu, možná je také jízda na koních. Při zpátečním letu se přelétává přes přehradu Hoover Dam, Lake Mead a řeku Colorádo.

Další informace o vyhlídkových letech najdete na stránce Lety helikoptérou nad Grand Canyonem.

Fontána – musíte vidět

Až se budete procházet po nejznámější ulici města, tzv. Stripu, tak nemůžete minout fontánu před hotelem Bellagio. Zejména ve večerních hodinách zažijete úžasnou podívanou. Zde najdete více o provozu fontány v Las Vegas.

Fontána v Las Vegas
Fontána před hotelem Bellagio

Lanová dráha

Pro milovníky adrenalinu tu je atrakce, která ve vás zanechá zážitek na zbytek života. Vydejte se kousek za město a zažijte tryskový let nad skalisky.

Las Vegas lanová dráha
Lanová dráha

Vyhlídkové kolo

Pohled na město nemusíte zažít jen ze vzduchu… i když lety helikoptérou jsou mimořádný zážitek. Můžete také skočit do kabinky vyhlídkového kola, které najdete u samotného Stripu.

Vyhlídkové kolo v Las Vegas
Vyhlídkové kolo v Las Vegas

Výlety do okolí města

Red Rock Canyon

Park Red Rock Canyon se nachází 24 kilometrů na západ od města. Nádherně se zde prolínají střídavě vrstvy kaolinu, červeného pískovce, narůžovělých sopečných hornin a hnědé lávy.

Red Rock Canyon
Red Rock Canyon u Las Vegas

Hoover Dam

Přehrada Hoover Dam je od Las Vegas vzdálená 40 kilometrů. Jedná se o mimořádnou technickou stavbu, která si vaši návštěvu určitě zaslouží.

Přehrada Hoover Dam
Přehrada Hoover Dam

Valley of Fire

Pokud jste už městem unaveni, tak si udělejte jednodenní výlet do Valley of Fire, které leží zhruba hodinu jízdy autem po dálnici I 15. Milovníci červených skal a dechberoucích výhledů do krajiny si přijdou na své.

Valley of Fire
Valley of Fire

Údolí smrti (Death Valley)

Ačkoliv je Údolí smrti od Las Vegas vzdálené zhruba dvě hodiny jízdy, tak i cestu do tohoto parku můžete podniknout. Třeba jako jednodenní výlet.

Zabriskie Point Údolí smrti v USA
Údolí smrti


Signal Radio


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 10 000 fanoušků
Back to top button