LAS VEGAS A OKOLÍ

Las Vegas leží v americkém státu Nevada necelých 60 kilometrů od hranic se státem Kalifornie. V roce 1931 byly v Nevadě legalizovány hazardní hry a o několik později se objevil na okraji Stripu Flamingo Hotel s kasínem. Záhy na to se objevilo mnoho podobných hotelů a Las Vegas se stalo městem hazardních her a zábavy. Nejznámější město Nevady je nejrychleji se rozvíjející město v USA, které má přes 1,5 milionu obyvatel.

Do města hříchu se dostanete letetecky nejen z Prahy, ale i z jiných zemí Evropy, jako například Vídeň, Mnichov, Frankfurt, odkud mohou být letenky levnější. Cena letenky Las Vegas se odvíjí od měsíce, kdy do Las Vegas chcete leteť.

MAPA LAS VEGAS KE STAŽENÍ

Aktuální mapa hotelů a kasín na nejznámnější ulici. Zde si můžete mapu Las Vegas stáhnout ve formátu vhodném pro tisk. Tato mapa ulic v Las Vegas se hodí zejména pro obecnou orientaci ve městě a v blízké okolí.

HOTELY A MOTELY

Las Vegas nabízí hotely a různé motely nejen v různých cennových kategoriích, ale ubytování najdete i od nejjednoduššího až po hotely s pěti hvězdičkami.

Booking.com

Fremont Street

Pokud milujete rušné ulice, neony a blikající světla, tak určitě zamiřte do tzv. downtown na Fremont Street.Fremont Street v Las Vegas
Fremont Street v Las Vegas

Při návštěvě tohoto města byste měli zajít na některou z mnoha show. Na vlastní oči tak můžete vidět vystoupení Celine Dion, Cher, Davida Coperfilda a spoustu dalších hvězd. Kompletní nabídku včetně možnosti zakoupení vstupenky najdete na stránkách Vegas Tickets.com

TIP – JAK KOUPIT VSTUPENKY

Show v Las Vegas bývají dost často velmi brzo vyprodaná a mnohdy zůstávají v prodeji pouze ty nejdražší vstupenky. Naše rada je, čím dříve objednáte, tím levněji koupíte. Zkuste prohledat i jiné termíny a nenechte se odradit první vysokou cenou, na kterou narazíte.

Nenašli jste termín, který by vám vyhovoval? Zkuste nabídku představení vašeho oblíbeného interpreta zkontrolovat za měsíc. Termíny na koncerty a show se doplňují průběžně.

CELINE DION V LAS VEGAS

Stálice hudebního nebe Celine Dion vystupuje již několik let ve své show v koncertní hale hotelu Colosseum Ceasars Palace, který najdete na hlavní třídě Strip. Představení Celine Dion je plné známých hitů a energie, která nenechá vaše nohy v klidu. Pokud patříte mezi příznivce Celine Dion a budete v Las Vegas, tak si nenechte tento výjimečný zážitek ujít.

MICHAEL JACKSON A CIRQUE DU SOLEIL

Akrobatická skupina Cirque du Soleil v USA uvedla show na hudbu Michaela Jacksona s názvem Michael Jackson ONE. Michael Jackson byl známý svým talentem tanečníka, skladatele hudby i režizérem filmů. Cirque du Soleil vás ve své dvouhodinové show nenechá v klidu, zažijete úžasná akrobatická čísla, dechberoucí vizuální efekty, pestrobarevné kostýmy a hlavně hudbu Michaela Jacksona. Návštěvníci show se v Las Vegas dočkají nejen skladeb jako například Human Nature, Thriller, Beat it, ale i světově proslulého moonwalku (měsíční chůze).

O mimořádném zážitku vypovídá i fakt, že 24 hodin po zahájení prodeje vstupenek na show Michael Jackson ONE bylo prodáno na 200 000 vstupenek.

RED ROCK CANYON NATIONAL CONSERVATION AREA

Park Red Rock Canyon se nachází 24 kilometrů na západ od města. Nádherně se zde prolínají střídavě vrstvy kaolinu, červeného pískovce, narůžovělých sopečných hornin a hnědé lávy.

SOUŘADNICE

Red Rock Canyon National Conservation AreaN 36°07´56.93´´ W 115°25´24.25´´
LAS VEGAS - RED ROCK CANYON
LAS VEGAS - RED ROCK CANYON
LAS VEGAS - RED ROCK CANYON

Lety helikoptérou nad Las Vegas

Pokud jste se nabažili Las Vegas na zemi, tak máte jedinečnou možnost vidět i toto město plné světel z ptačí perspektivy a helikoptérou se proletět nad Las Vegas ,jak ve dne, tak i v noci, kdy vše září.

LETY HELIKOPTÉROU Z LAS VEGAS DO GRAND CANYONU

Pokud máte možnost, tak využijte možnosti letu helikoptérou nad Grand Canyon. Jedná se o mimořádný zážitek, který ve vás zanechá vzpomínky na celý život.

Do Grand Canyonu se léta v luxusních helikoptérách. V závislosti na vybraném letu zažijete přistání na dně kaňonu, oběd ve westernském stylu, možná je také jízda na koních. Při zpátečním letu se přelétává přes přehradu Hoover Dam, Lake Mead a řeku Colorádo.

Další informace o vyhlídkových letech najdete na stránce Lety helikoptérou nad Grand Canyonem.

HOOVER DAM

Přehrada Hoover Dam je od Las Vegas vzdálená 40 kilometrů. Jedná se o mimořádnou technickou stavbu, která si vaši návštěvu určitě zaslouží.

SOUŘADNICE

Hoover DamN 36°00´55.56´´ W 114°44´24.55´´
Přehrada Hoover Dam
Přehrada Hoover Dam

Valley of Fire

Pokud jste už městem unaveni, tak si udělejte jednodenní výlet do Valley of Fire, které leží zhruba hodinu jízdy autem po dálnici I 15. Milovníci červených skal a dechberoucích výhledů do krajiny si přijdou na své.

Valley of Fire
Valley of FireStanda Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 10 000 fanoušků. Více o jeho příběhu a týmu .
Back to top button