GRAND CANYON – NÁRODNÍ PARK USA

Parky Grand Canyon GRAND CANYON - NÁRODNÍ PARK USA

Grand Canyon je jednou z perel západu USA, kterou by si neměl nechat ujít žádný z návštěvníků USA. Grand Canyon má severní a jižní okraj, který je i hojněji navštěvován.

Grand Canyon
Grand Canyon
národní park Grand Canyon

Po jižní části okraje Grand Canyonu jezdí zdarma autobus, který vás doveze na jednotlivé vyhlídky. Okraj Grand Canyonu lemují také turistické stezky, takže trasu můžete absolvovat i pěšky.

DOPRAVA V NÁRODNÍM PARKU GRAND CANYON

Do Grand Canyonu (jižní okraj) se dostanete autem po silnici č. 64 (viz mapa níže). V případě, že se rozhodnete o výlet do Grand Canyonu z Las Vegas autem, počítejte s dobou jízdy jedním směrem zhruba 5 hodin.

UBYTOVÁNÍ V NÁRODNÍM PARKU GRAND CANYON

Ubytování v Motelu 6 najdete ve městech Williams nebo Flagstaff, která leží zhruba 1,5 hodiny jízdy od Grand Canyonu. Další pak najdete ve městě Page. Odtud to pak máte 2,5 hodiny jízdy.

V případě, že dáváte přednost ubytování v hotelu, jenž jsou některé situovány velmi blízko Grand Canyonu, můžete vybírat z aktuální nabídky.

Myší mapu posunujte i zoomujte.

Booking.com

Pokud se rozhodnete pro ubytování ve městě Page, tak do motelu přijeďte včas za denního světla nebo si udělejte rezervaci předem. Motely v této oblasti bývají dost obsazené.

Pokud dáváte přednost spaní pod stanem, tak v parku Grand Canyon najdete tyto oficiální kempy – kempy v národním parku Grand Canyon.

MAPA DOPRAVY DO GRAND CANYONU

Pro detailnější informace si stáhněte mapu v PDF zde:

Grand Canyon
Grand Canyon

SESTUP DO GRAND CANYONU

Grand Canyon nabízí velkolepou a hlavně dech beroucí podívanou nejen z helikoptéry, z vyhlídek podél jeho okrajů, ale i ze samostného dna kaňonu. Tato možnost láká spousty příznivců pěších túr a mnohým se výlet může zdát jako výborný nápad, jak strávit den v této mimořádné krajině.

Ubytování Grand Canyon

Ale pozor! Ačkoliv samotná trasa není až tak extrémně dlouhá, tak samotné nebezpečí čeká v teplotě vzduchu, která náročnost túry nesmírně stěžuje. Čím níže tím větší teplo.

Turisté se mohou dostat na dno Grand Canyonu po stezce Bright Angel nebo South Kaibab Trail. Sestup na dno Grand Canyonu je považován za náročný a je potřeba nejméně dvou dnů. Jednodenní sestup a výstup zpět je velmi vyčerpávající a rozhodně se nedoporučuje. Cestou můžete narazit na značky, které před tímto varují.

Jediným místem pro ubytování (kromě tábořišť) je Phantom Ranche Lodge. Je velmi populární u turistů, kteří sem příjdou ze stezky Bright Angel nebo Kaibab Trails. Je tak populární, že je nutné dělat rezervaci až několik měsíců dopředu!!!

Při sestupech je nutné vzít v potaz, že během pár hodin projdete několika podnebnými pásmy a na dně Grand Canyonu vás mohou překvapit velmi vysoké teploty.

Průměrné teploty uvnitř Grand Canyonu.


LED ÚNO BŘE DUB KVĚ ČER ČEC SRP ZÁŘ ŘÍJ LIS PRO
Denní tepl. (°C) 13 17 22 28 33 38 41 39 36 29 20 14
Noční tepl. (°C) 2 6 9 13 17 22 26 24 21 14 8 2

GRAND CANYON Z HELIKOPTÉRY – ZÁŽITEK NA CELÝ ŽIVOT

Grand Canyon si můžete prohlédnout i ze vzduchu. Let helikoptérou nebo letadlem nad parkem Grand Canyon patří mezi zážitky, na které budete vzpomínat celý život.

Pár dechberoucích záběrů na Grand Canyon z ptačí perspektivy můžete ochutnat už teď.

V článku Vyhlídkové lety helikoptérou nad Grand Canyonem najdete bližší informace, odkazy, ceny a se seznam společností, které lety pořádají.

Všem doporučuji investovat do letu helikoptérou nad Grand Canyonem – nádherné, fantastické, neopakovatelné! Jsou to opravdu dobře vynaložené peníze.

FOTO Z NÁRODNÍHO PARKU GRAND CANYON

Grand Canyon
Grand Canyon
Grand Canyon
Grand Canyon

Ostatní také čtou

Zpráva o chybě

Následující zpráva bude odeslána našemu týmu: