Pier 39 v San Franciscu

San Francisco má spoustu zajímavých míst k vidění. Jedním z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších míst v San Franciscu je Pier 39 (mapa zde). Přístavní molo proslulé zejména stovkami lachtanů, kteří se z ne zcela jasných příčin rozhodli obývat právě toto místo. První z lachtanů zavítal na Pier 39 v roce 1989 a od této doby se lachtaní kolonie rozrostla na úctyhodných vice než 1700 kusů!

Přístavní mola jsou v San Franciscu číslována od 1 do 45 (některá čísla nemají, ale jsou pojmenovaná). Často se na nich nacházejí obchodní, turistická či umělecká centra. Jedním z nejznámějších je právě Pier 39, který najdete na okraji čtvrti Fisherman’s Wharf, nedaleko North Beach a Chinatown. Ideálním způsobem dopravy je využití kabelové tramvaje. Dvě linky mají konečnou zastávku v blízkosti Fisherman’s Wharf a cesta pěšky k molu 39 zabere pouze několik minut.

Pier 39 v San Franciscu
Pier 39 v San Fraciscu

Pokud pojedete autem, mějte na paměti, že parkování je v této oblasti velmi obtížné. Parkování na ulici je vždy za poplatek a časově omezené, v garážích pak poměrně finančně náročné. Například garáž v těsné blízkosti Pier 39 si účtuje 9 dolarů za hodinu. Slevy na parkovném lze uplatntit v případě návštěvy některé z restaurací nacházejících se na molu.

Výstavba mola 39 započala v roce 1977 a o rok později již proběhlo slavnostní otevření. Dnes se jedná o obchodně-zábavní komplex. Najdete zde 18 restaurací, více než 90 obchodů, obří akvárium Aquarium of the Bay či marína s místem pro více než 300 lodí různých velikostí.

Lachtani na Pier 39

Jakkoli jsou zmiňovaní lachtani zřejmě největším lákadlem mola 39, návštěvníci sem často zavítají i z jiných důvodů. Nacházejí zde krásné výhledy na sanfranciskou zátoku; přímo před očima je známý Alcatraz, po odeznění ranní mlhy se pak vlevo zjeví monumentální most Golden Gate Bridge.

Lachtani na Pier 39
Pozorování lachtanů na Pier 39

Atrakcí je na molu 39 nepřeberné množství. Vedle již zmiňovaných lachtanů stojí za návštěvu též 7D Experience – kino slibující zábavu v sedmi rozměrech za vstupné ve výši 12 dolarů. Oblíbenou atrakcí zejména dětí je obří trampolína zvaná Frequent Flyers, která za poplatek 10 dolarů slibuje trochu jiný pohled na Pier 39, a to z výšky až šesti metrů…

Pro odpočinek a posilnění lze posedět v některé z mnoha restaurací komplexu. Obecně kvalitní restaurační služby jsou v San Franciscu samozřejmostí, na Pier 39 jsou pak vítanou specialitou zejména mořské plody, které si lze vychutnat například v restauraci Bubba Gump Shrimp Co., jež je inspirována známým filmovým hitem Forrest Gump.

Vstup na Pier 39 je zdarma a toto místo je častým cílem tisíců návštěvníků a ideálním místem pro rodiny s dětmi.

Přístaviště Pier 39
Přístaviště Pier 39


San Francisco

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa