12 tipů, jak koupit letenky do USA

Koupit letenky do USA je jednou z věcí, na které byste měli začít přemýšlet s předstihem a nenechávat na poslední chvílí stejně jako záležitosti vypsané v článku co je potřeba zařídit před cestou do USA.

 • Výhodnější ceny letenek do USA bývají s odletem a návratem během týdne, naopak pátek, sobota a neděle bývají obvykle nejdražší.
 • Odlet z USA si naplánujte tak, aby jste měli po příletu domů ještě nějaký den volna před sebou, např. odlet z USA ve čtvrtek, přílet až v pátek (vzhledem k délce letu a časovému posunu) a máte před sebou celý víkend na zotavenou.
 • Pečlivě sledujte počet přestupů. Čím více přestupů, tím delší cesta, větší možnost, že vám nějaký spoj uletí a že vám pošlou kufry jinam jen ne do USA. Zpoždění v letecké dopravě není žádná výjimka. Otázkou pak zůstává, zda si nepřiplatit a mít do Ameriky klidný let, než se kvůli několika stovkám korun stresovat.
 • Ti z vás, kteří bydlíte poblíž hranic, můžete využít odlety do USA např. z Mnichova, Frankfurtu nebo Vídně.
 • Do Londýna se můžete dostat i nízkonákladovou společností, tady ale pozor. Tyto společnosti nelétají na mezinárodní letiště Londýn Heathrow, odkud jsou vypravovány mezinárodní lety do USA.
 • S nákupem letenky do USA neváhejte…někdy může být let do Ameriky vyprodán i 6 měsíců před vašim plánovaným odletem, někdy stačí pro nákup letenky i 3 měsíce nebo méně.
 • Nákup letenky do USA můžete koupit přes internet i u zahraniční společnosti. Osobně již máme několikrát vyzkoušeno (British Airways) a funguje to bez problémů.
 • Letenky do Ameriky objednané přes internet můžete uhradit bezhotovostním převodem z účtu nebo vkladem v hotovosti, příp. i platební kartou..
 • Letenky do Los Angeles, Las Vegas nebo San Francisca bývají obvykle nejlevnější přes Londýn, ale zkuste i jiná města jako Paříž, Mnichov, Frankfurt nad Mohanem, Amsterdam…
 • Pozor si dejte, pokud si hodláte koupit letenku do USA přímo u prodejce za přepážkou…může se stát, že vám nejdříve nabídnou ty nejdražší letenky (osobní zkušenost).
 • Plánujete letět s děckem? V článku “První let s malým dítětem” najdete informace, jak se na let připravit.
 • Zpozdil se vám let nebo ho přímo zrušili? V článku “kompenzace za zpoždění letu” se dovíte na co máte nárok.

Jak koupit letenky do USA? Na co si dát pozor!

Jelikož lítáme do USA pravidelně, tak jsme letenek nakoupili už skutečně hodně a rádi bychom se s vámi podělili o pár rad a tipů jak na letenky.

Letenky jsou významnou finanční položkou v celé sumě, kterou za dovolenou utratíte. Jelikož se většina z nás snaží získat let za co nejnižší cenu, tak zde bychom chtěli, abyste trochu zbystřili. Ono ne vždy je nejlevnější letenka výhra. Proč? Ty nejlevnější letenky do USA, jsou obvykle levné z nějakého důvodu a naše první rada zní, hledejte v čem je háček.

Pozor si dejte na počet přestupů. Více jak dva už začínají být celkem otravné a vaše cesta na dovolenou se tak začíná protahovat. Že to nevadí? V podstatě si tak o dny strávené v letadlech a letištních halách zkracujete samotné cestování v Americe a přicházíte tak o možnost více vidět a více zažít. Náš tým obvykle vybírá lety s jedním přestupem.

Kolik stojí letenka do USA

Přehled největších prodejců letenek.

Dejte si na přestup dost času!

Naše druhá rada zní, dejte si na přestup dost času. Ono je nesmírně lákavé na letišti pobýt co nejméně hodin či minut, ale na druhou stranu člověk musí počítat s tím, že letecký provoz je velmi závislý na vývoji počasí.

Několikrát se nám stalo, že jsme z Prahy odlétali se zpožděním, protože v Londýně foukalo a letiště nepříjímalo, v Paříži byl velký provoz, případně se čekalo na cestující z jiného letu. Není to pravidlem, ale stává se to, a pokud pak máte na přestup pouze 50 minut, tak to je pak každá minuta drahá.

Jeden náš kamarád letěl do USA přes Amsterodam, kde měl na přestup 55 minut. V Praze, jak na potvoru, lilo jako z konve, což znamenalo jediné, o hodinu zpožděný odlet z Prahy. Bohužel návazný spoj v Amsterodamu nečekal, takže je čekalo ubytování v hotelu na letišti a pokračování v cestě druhý den.

Toto ale nebyl jediný problém. Museli “přebukovat” auto v autopůjčovně, zrušit rezervaci v hotelu v Los Angeles, zaplatit storno poplatek a najít nové ubytování, což nebylo na poslední chvíli vůbec jednoduché. Sezóna v plném proudu a všechny cenově přijatelné pokoje obsazené.Představa noci v autě po dvou dnech cestování byla pro ně tak neúnosná, že nakonec sáhli po hotelu za 245 dolarů místo původních 58 dolarů. Nemluvě o nutnosti přepracovat itinerář.

A to chtěli ušetřit 752 Kč na letence.

Náš tým si nechává časovou rezervu na přestup 2 – 3 hodiny. Není to tak hrozné, jak to vypadá. Než vylezete z letadla, zorientujete se trochu na letišti, najdete si terminál odkud odlétáte, a kdy samotný přesun vám může zabrat i 30 minut, tak najednou zjistíte, že máte pomalu boarding na další letadlo…a hlavně, nemáte nervy, jestli další let stihnete či nikoliv.

Nakonec vidíte, že ušetřená tisícovka na letence nemusí být taková výhra.

Nechte si na letištěi dostatek času na přestup

Kde koupit letenky do USA, New Yorku, Miami či Los Angeles?

Často dostáváme dotaz “Kde koupit nejlevnější letenku do New Yorku?“. Náš tým využívá klasiku tří nejznámějších prodejců letenek, kterými jsou pelikan.cz, letuska.cz nebo kralovna.cz (patří Student Agency).

 • Pelikan.cz (nebo jejich nová aplikace do telefonu) mívá cenově lepší letenky, než ostatní, alespoň nám se tak zdá, ale návaznost spojů bývá někdy na hranici…buď hodně krátká (v desítkách minut), což přivítají dobrodružné povahy nebo naopak hodně dlouhé časy (hodiny i dny). V každém případě určitě na tomto portálu hledejte. Co se ukáže na obrazovce může být velmi příjemné. Komunikace vždy probíhala bez problému a nikdy nebyl žádný problém.
 • Letuska.cz a Kralovna.cz mívají ve výsledcích téměř stejné ceny a časy na přestup jsou přijatelnější, takže zde můžete najít vhodnější spoje. Opět platí, že jsme nezaznamenali při koupi letenky nějaké problém.
 • Mezi zahraniční portály prodávající letenky patří například expedia.com, takže můžete zkusit hledat i zde – tento server nemáme vyzkoušený.
 • Někdy se také vyplatí koupit letenku přímo u letecké společnosti. Náš tým hodně létá s British Airways a s AIRFRANCE. Už se nám stalo, že jsme koupili levněji právě u letecké společnosti. Takže nezapomeňte proběhnout i tyto weby, včetně stránek německého přepravce Lufthansa.

Platbu můžete provést prostřednictvím internetového bankovnictví, standardním převodním příkazem, vkladem v hotovosti nebo platební kartou.

Po dokončení rezervace, Vám bude na email odeslán itinerář letu a rekapitulace rezervace.

V článku Jak platit bezpečně na internetu vám poradíme jak odhalit podvodné stránky a plně tak využít výhod nákupu z pohodlí domova přes internet.

Pro vyhledávání nejlepší ceny letenky do USA je dobré být maximálně flexibilní v datu odletu a příletu. Vyhledávač pro vás zjistí, i v okolních dnech, tu nejnižší aktuální cenu letenek z téměř 800 společností a vy můžete ušetřit z ceny až několik tisíc korun.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa