Los Angeles – Universal Studios Hollywood

Když se řekne Los Angeles a Hollywood prakticky všem se asi okamžitě vybaví filmový průmysl. A právě Universal Studios Hollywood uvedené do provozu 30. dubna 1912 patří mezi nejznámější a nejstarší filmová studia na americké půdě. K natáčení filmů a seriálů se využívá dodnes, byť postupem let se tento obří areál nacházející se v části Los Angeles nazývané Universal City přetransformoval primárně do zábavního parku s desítkami atrakcí, restaurací a suvenýr shopů.

Oficiální stránky zde.

Už ale prakticky od samého počátku bylo toto filmové studio přístupné veřejnosti, a nejen místní tam chodili za zábavou a zpestřením všedních dnů. Konkrétně od roku 1915 bylo toto studio otevřeno všem, kteří se chtěli přijít podívat na natáčení němých filmů, byť tato možnost pak s příchodem mluvených filmů skončila, neboť v té době neexistovaly technologie na odhlučnění zvuků publika. Lidé si tedy následně museli počkat až do roku 1964, kdy se započalo s komentovanými prohlídkami studia a výstavbou zábavního parku na jeho území.

Vodní svět v Universal Studios
Vodní svět v Universal Studios

Universal Studios Hollywood – nejen Harry Potter

Ne nadarmo má toto místo marketingový přídomek Hlavní město zábavy v Los Angeles. Před vypuknutím pandemie koronaviru sem totiž v posledních letech každoročně zavítalo téměř 10 milionů návštěvníků z celého světa. To jej řadilo těsně za desítku nejnavštěvovanějších zábavních parků na světě. Jaká jsou největší lákadla zábavního parku v Universal Studios Hollywood?

Návštěvníci si vychvalují zejména

Dále nechybí ani horská dráha připomínající legendární seriál Simpsonovi či strašidelný hrad The Walking Dead Attraction. Ale atrakcemi to rozhodně nekončí. Návštěvníci se mohou těšit i na řadu živých vystoupení, případně získají možnost nahlédnout pod pokličku toho, jak se natáčejí akční filmy nebo jak se dělají filmové efekty. V neposlední řadě je potřeba dodat, že se jedná o jeden z nejstarších zábavních parků, který byl ale v minulosti těžce zkoušen. Dohromady toto filmové studio potkalo za dobu jeho existence celkem devět rozsáhlejších požárů.

Harry Potter v Universal Studios Hollywood
Harry Potter v Universal Studios Hollywood
Atrakce v Universal Studios
Atrakce v Universal Studios


Los Angeles

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa