Los Angeles – Universal Studios Hollywood

Když se řekne Los Angeles a Hollywood prakticky všem se asi okamžitě vybaví filmový průmysl – a právě Universal Studios Hollywood uvedené do provozu 30. dubna 1912 patří mezi nejznámější a nejstarší filmová studia na americké půdě. K natáčení filmů a seriálů se využívá dodnes, byť postupem let se tento obří areál nacházející se v části Los Angeles nazývané Universal City přetransformoval primárně do zábavního parku s desítkami atrakcí, restaurací a suvenýr shopů.

Už ale prakticky od samého počátku bylo toto filmové studio přístupné veřejnosti, a nejen místní tam chodili za zábavou a zpestřením všedních dnů. Konkrétně od roku 1915 bylo toto studio otevřeno všem, kteří se chtěli přijít podívat na natáčení němých filmů, byť tato možnost pak s příchodem mluvených filmů skončila, neboť v té době neexistovaly technologie na odhlučnění zvuků publika. Lidé si tedy následně museli počkat až do roku 1964, kdy se započalo s komentovanými prohlídkami studia a výstavbou zábavního parku na jeho území.

Universal Studios Hollywood – nejen Harry Potter

Ne nadarmo má toto místo marketingový přídomek Hlavní město zábavy v Los Angeles. Před vypuknutím pandemie koronaviru sem totiž v posledních letech každoročně zavítalo téměř 10 milionů návštěvníků z celého světa, což jej řadilo těsně za desítku nejnavštěvovanějších zábavních parků na světě. Jaká jsou největší lákadla zábavního parku v Universal Studios Hollywood?

Návštěvníci si vychvalují zejména

  • nově otevřený čarodějnický svět Harry Potter
  • atrakce ve stylu Mumie a
  • Jurského parku.

Dále nechybí ani horská dráha připomínající legendární seriál Simpsonovi či strašidelný hrad The Walking Dead Attraction. Ale atrakcemi to rozhodně nekončí, návštěvníci se mohou těšit i na řadu živých vystoupení, případně získají možnost nahlédnout pod pokličku toho, jak se natáčejí akční filmy nebo jak se dělají filmové efekty. V neposlední řadě je potřeba dodat, že se jedná o jeden z nejstarších zábavních parků, který byl ale v minulosti těžce zkoušen – dohromady toto filmové studio potkalo za dobu jeho existence celkem devět rozsáhlejších požárů.Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 10 000 fanoušků. Více o jeho příběhu a týmu .
Upozornění na odpověď
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button