Jak z New Yorku do Washingtonu DC?

Z New Yorku se do Washingtonu DC můžete dostat několika způsoby.

 • autem
 • autobusem
 • vlakem
 • letadlem
 • jednodenní či dvoudenní výlety s agenturou

Před cestou zvažte všechna pro a proti a vyberte si tak nejvhodnější dopravní prostředek, kterým se do Washingtonu DC dostanete.

V případě letecké nebo vlakové dopravy vám může v předstihu provedená rezervace ušetřit nemalé peníze za letenku či jízdenku.

Jednodenní výlet do z New Yorku do Washingtonu DC je sice možný, ale celkem náročný a namáhavý. Doporučujeme strávit ve Washingtonu alespoň jednu noc, tak abyste si město mohli dostatečně užít.

Vlakem směr Washington DC

Cesta vlakem z New Yorku do Washingtonu DC je druhá nejrychlejší a nejméně stresová volba. V New Yorku vyjíždí vlaky ze stanice Penn Station a ve Washingtonu DC a přijíždí do stanice Union Station. Cesta trvá zhruba 3,5 hodiny. Jízdenky si můžete koupit předem na stránkách Amtrack nebo u pokladny ve stanici Penn Station.

 • Pro: rychlost, přímé spojení z Manhattanu do centra Washingtonu DC
 • Proti: cena (80 – 115 dolarů, záleží na časech odjezdů)
Vlakem z New Yorku do Washingtonu DC

Autobusem do Washingtonu

Cesta autobusem z New Yorku do Washingtonu DC je snadná a pro turisty se jedná o cenově dostupné řešení. Jízda trvá 4,5 hodiny, ale vzhledem k hustotě provozu se může cesta protáhnout.

 • Bolt Bus – denně 4 spoje, cena 13 – 15 dolarů
 • Greyhound – denně 23 spojů, cena 28 – 37 dolarů
 • Mega Bus – denně 19 spojů, cena 13 – 21 dolarů
 • Pro: levné jízdné, mnoho spojů
 • Proti: možné dopravní zácpy, ve srovnání s vlakem méně pohodlné

Skočte na letadlo!

Nejrychleji se do Washingtonu DC dostanete letadlem. Samotný let trvá méně než hodinu, bohužel musíte připočítat dobu strávenou cestou na letiště a z letiště, bezpečnostní kontroly na letišti apod. V některých případech může být cena letenky levnější než jízdenka na vlak. Ceny se pohybují od 136 dolarů. Čím dříve rezervujete, tím levněji koupíte. Letiště Reagan Nationa Airport (DCA) je nejblíže centra Washingtonu DC. Letenky New York – Washington DC.

 • Pro: rychlé, často jen o trochu dražší než cesta vlakem
 • Proti: letiště v New Yorku jsou trochu z ruky

Autem do Washingtonu DC

Z New Yorku do Washingtonu DC můžete samozřejmě jet i autem po silnici I-95. Pro většinu turistů není toto volba číslo jedna. Auto nebudete ve Washingtonu DC potřebovat a parkování zde bývá poněkud komplikované. Cesta trvá přibližně 5 hodin. Pokud se pro cestu autem z New Yorku do Washingtonu rozhodnete, tak si můžete půjčit vůz přímo v některé z půjčoven aut na Manhattanu.

 • Pro: pokud cestujete se skupinou, nejste svazování žádným časovým plánem
 • Proti: hustá doprava, parkování

Jedno a dvoudenní výlety s agenturou

Z důvodu Covidu momentálně pozastaveno.

Pokud se na cestu do Washingtonu sami necítíte, tak se můžete zúčastnit pravidelných výletů pořádaných agenturami. Cena začíná od 149 dolarů, což není o moc více než letenka nebo jízdenka na vlak. Výlety do Washingtonu zde.Další článkyNew York

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa