JAK SE DOSTAT Z NEW YORKU DO WASHINGTONU DC?

Z New Yorku se do Washingtonu DC můžete dostat několika způsoby. Před cestou zvažte všechna pro a proti a vyberte si tak nejvhodnější dopravní prostředek, kterým se do Washingtonu DC dostanete.

V případě letecké nebo vlakové dopravy vám může v předstihu provedená rezervace ušetřit nemalé peníze za letenku či jízdenku.

Jednodenní výlet do z New Yorku do Washingtonu DC je sice možný, ale celkem náročný a namáhavý. Doporučujeme strávit ve Washingtonu alespoň jednu noc, tak abyste si město mohli dostatečně užít.

VLAKEM Z NEW YORKU DO WASHINGTONU DC

Cesta vlakem z New Yorku do Washingtonu DC je druhá nejrychlejší a nejméně stresová volba. V New Yorku vyjíždí vlaky ze stanice Penn Station a ve Washingtonu DC a přijíždí do stanice Union Station. Cesta trvá zhruba 3,5 hodiny. Jízdenky si můžete koupit předem na stránkách Amtrack nebo u pokladny ve stanici Penn Station.

 • Pro: rychlost, přímé spojení z Manhattanu do centra Washingtonu DC
 • Proti: cena (80 – 115 dolarů, záleží na časech odjezdů)
Vlakem z New Yorku do Washingtonu DC

AUTOBUSEM Z NEW YORKU DO WASHINGTONU DC

Cesta autobusem z New Yorku do Washingtonu DC je snadná a pro turisty se jedná o cenově dostupné řešení. Jízda trvá 4,5 hodiny, ale vzhledem k hustotě provozu se může cesta protáhnout.

 • Bolt Bus – denně 4 spoje, cena 13 – 15 dolarů
 • Greyhound – denně 23 spojů, cena 28 – 37 dolarů
 • Mega Bus – denně 19 spojů, cena 13 – 21 dolarů
 • Pro: levné jízdné, mnoho spojů
 • Proti: možné dopravní zácpy, ve srovnání s vlakem méně pohodlné

LETADLEM Z NEW YORKU DO WASHINGTONU DC

Nejrychleji se do Washingtonu DC dostanete letadlem. Samotný let trvá méně než hodinu, bohužel musíte připočítat dobu strávenou cestou na letiště a z letiště, bezpečnostní kontroly na letišti apod. V některých případech může být cena letenky levnější než jízdenka na vlak. Ceny se pohybují od 136 dolarů. Čím dříve rezervujete, tím levněji koupíte. Letiště Reagan Nationa Airport (DCA) je nejblíže centra Washingtonu DC. Letenky New York – Washington DC.

 • Pro: rychlé, často jen o trochu dražší než cesta vlakem
 • Proti: letiště v New Yorku jsou trochu z ruky

AUTEM Z NEW YORKU DO WASHINGTONU DC

Z New Yorku do Washingtonu DC můžete samozřejmě jet i autem po silnici I-95. Pro většinu turistů není toto volba číslo jedna. Auto nebudete ve Washingtonu DC potřebovat a parkování zde bývá poněkud komplikované. Cesta trvá přibližně 5 hodin. Pokud se pro cestu autem z New Yorku do Washingtonu rozhodnete, tak si můžete půjčit vůz přímo v některé z půjčoven aut na Manhattanu.

 • Pro: pokud cestujete se skupinou, nejste svazování žádným časovým plánem
 • Proti: hustá doprava, parkování

JEDNO A DVOUDENNÍ VÝLETY DO WASHINGTONU S AGENTUROU

Pokud se na cestu do Washingtonu sami necítíte, tak se můžete zúčastnit pravidelných výletů pořádaných agenturami. Cena začíná od 149 dolarů, což není o moc více než letenka nebo jízdenka na vlak. Výlety do Washingtonu zde.

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

MANHATTANHENGE – ZÁPAD SLUNCE V NEW YORKU

Během roku, můžete být v New Yorku svědky úžasného fenoménu, kdy slunce zapadá přímo v ulicích New Yorku, je to tzv. Manhattanhenge. Jste v...

Co vidět a dělat v New Yorku?

Muzea v New Yorku, lety helikoptérou nad městem, mrakodrapy, procházky po Manhattanu, různé výstavy, plavby lodí kolem Manhattanu a mnohem víc, to vše vás čeká při návštěvě města...

Nákupy v New Yorku – Outlety

Nákupy v New Yorku mohou být pro mnohé turisty zpestřením pobytu, a pokud se vám při této myšlence zrychluje tep a ožíváte, tak patříte...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat