Socha Svobody v USA: kde koupit vstupenky?

Plavby lodí kolem Sochy Svobody jsou mezi turisty velmi vyhledávané. Plavba vám nabídne krásný pohled nejen na sochu samotnou, ale i na Manhattan. Pokud se pro plavbu rozhodnete, tak doporučujeme zakoupit výlet lodí dříve na internetu nebo si pořídit jeden ze city passů, který již plavbu lodí obsahuje.

Plavby patří mezi TOP atrakce New Yorku, proto zde narazíte na velmi dlouhé, mnohdy více než hodinové fronty. Zakoupením výletu lodí na internetu nebo použitím city passu získáváte VIP vstup, přeskočíte nekonečné fronty a ušetřite tak spoustu času a bolavé nohy.

Něco o historii Sochy svobody.

Socha Svobody – základní informace

Socha Svobody leží na ostrůvku Liberty Island, který leží nedaleko jižního cípu Manhattenu. Socha Svobody nabízí jeden z nejúžasnějších pohledů na New York, proto si jej nenechte ujít.

Socha svobody

Socha Svobody byla slavnostě odhalena Američanům 28. října 1886. Desítky let byla Socha Svobody vystavena povětrnostím vlivům, a proto byla v roce 1986 vyčištěna a opět odhalena v celé své kráse.

Rekonstrukce Sochy Svobody stála tehdy New York 100 miliónů dolarů. Její zkorodovaná pochodeň byla vyměněna a v současné době pokrývá plamen pochodně 24 karátové zlato. Originál pochodně najdete ve vstupní hale.

Socha Svobody v číslech:

 • výška je 93 metrů
 • od vchodu ke koruně vede 354 schodů
 • ocelovou kostru Sochy Svobody navrhl Gustave Eiffel
 • socha je složena ze 300 měděných odlitků
 • koruna je nejvyšším místem Sochy Svobody přístupné turistům
 • z koruny vybíhá 7 paprsků, které představjí 7 moří a 7 kontinentů

Mapa plavby trajektu ke stažení:

Jak se dostat na Sochu Svobody?

Na ostrov Liberty Island, na kterém stojí Socha Svobody, se dostanete trajektem, který v pravidelných intervalech odplouvá z jižního cípu Manhattanu. Mapa – lodě na Sochu Svobody

Plavba trajektem na Sochu Svobody
Plavba trajektem na Sochu Svobody

Kdy je Socha Svobody otevřená?

Socha Svobody je pro turisty otevřená každý den, kromě 25. prosince. První trajekt z pevniny odjíždí v 8:30 hod. a poslední v 17:00 hod. Z ostrova Liberty Island odjíždí poslední trajekt v 18:45 hod.

Kde koupit vstupenky na Sochu Svobody

Vzhledem k velkému zájmu turistů o návštěvu Sochy Svobody, nespoléhejte moc na volné termíny a vstupenku si raději kupte v předprodeji, na těchto webových stránkách:

NÁŠ TIP – na co si dát pozor

Vstupenky na Sochu Svobody jsou mezi turisty velmi žádané a často bývají vyprodané i několik měsíce dopředu, proto si zakupte lístky v předprodeji, a to platí zejména v případě, že byste rádi i do koruny sochy. Po zakoupení dostanete do e-mailu tzv. e-ticket, který si vytiskněte.

Vstupenky na Sochu Svobody

Vstupenky na Sochu Svobody již zahrnují i poplatek za trajekt, proto si již nemusíte kupovat zvláštní jízdenku.

Vstupenky zakoupené přes internet si můžete vyzvednout u “pre-paid (will-call) ticket box office”, který najdete u přístaviště trajektů.

Je doporučeno dorazit k pokladně minimálně 30 minut (v letní sezóně alespoň 1 hodinu) před plánovanou plavbou. Je potřeba mít na mysli, že následně budete procházet podobnou bezpečnostní kontrolou jako na letišti, takže si nechce dostatečnou časovou rezervu.

USA

Vstup na Sochu svobody se CityPassem

Držitelé CityPassu mají nárok na jednu okružní plavbu lodí se zastávkami na Liberty Islandu (místo, kde stojí socha) a Ellis Islandu. Kromě toho mají nárok také na audio tour (na každém ostrově) a vstup do Muzea imigrantů na Ellis Islandu.

CityPass nezahrnuje vstupenky Crown Tickets ani Monument Access.

Hlavní přednosti

 • Společnost Statue Cruises je jediným autorizovaným poskytovatelem výletů na Liberty Island. Jedná se o jediný způsob, jak se k tomuto úžasnému monumentu dostat!
 • Na obou ostrovech budete mít k dispozici audio tour (zdarma v rámci CityPassu).
 • Projděte se po Liberty Islandu ve stínu Sochy Svobody, která měří 93 metrů.
 • Držitelé CityPassu mají zajištěn bezplatný vsup do Muzea imigrantů na Ellis Islandu.
 • Vyjet (a vrátit se) můžete ze dvou míst – Battery Park nebo Liberty State Park.
Pohled na dolní Manhatten od Sochy Svobody
Pohled na dolní Manhatten od Sochy Svobody

Jak na Sochu Svobody, když máte CityPass

Předložte svou CityPass brožuru při nástupu na palubu lodi. Pokud máte CityPass voucher, musíte jej vyměnit za brožuru u Prepaid Ticket okénka.

Socha Svobody a Ellis Island jsou národními poklady. Z tohoto důvodu jsou všichni návštěvníci kontrolováni ochrankou (úroveň kontroly je stejná jako na letišti).

Lidé, kteří mají méně než 17 let, musí být doprovázeni dospělým (minimální věk 25 let). V opačném případě nebude možné nastoupit na loď.

Socha Svobody v New Yorku
Socha Svobody v New Yorku

Vylepšení pro držitele CityPassu

Crown Ticket: Přístup do koruny Sochy Svobody není součástí CityPassu. Vstupenky do koruny si můžete dopředu zarezervovat na webových stránkách www.statuecruises.com nebo telefonicky na čísle (201) 604-2800. Vstupenky jsou často hodně dopředu vyprodané. Výstup do koruny není jednoduchý – je zde 393 schodů (z hlavní haly až do koruny) a není zde klimatizace.

Najednou lze objednat maximálně 4 vstupenky. Korunu mohou navštívit pouze osoby vyšší než 1,2 metru. O Crown Tickets si můžete víc přečíst zde. Pokud si koupíte Crown Tickets, můžete CityPass využít k 2-hodinové okružní plavbě (Circle Line Cruise).

Monument Access: Zahrnuje vstup do Fort Wood sekce podstavce Sochy Svobody. CityPass bohužel Monument Access nezahrnuje, nicméně každý den je k dispozici omezené množství bezplatných vstupenek – ty jsou rozdávány na principu „first come, first served“ takže, kdo dřív přijde, dostane vstupenky. Držitelé CityPassu jsou oprávněni k zisku této vstupenky (je-li dostupná). Vstupenky si jinak můžete zarezervovat přímo na webu www.statuecruises.com.

Více informací o Monument Access naleznete zde. Pokud si koupíte Monument Access, můžete CityPass využít k 2-hodinové okružní plavbě (Circle Line Cruise).

Rady návštěvníkům

 • Vymezte si alespoň 2 hodiny na návštěvu jednoho ostrova a 5 hodin celkově na návštěvu obou.
 • Počítejte s tím, že před vstupem na palubu lodi budete muset projít důkladnou bezpečnostní kontrolou (srovnatelnou s kontrolami prováděnými na letištích). V souvislosti s tím počítejte také s frontou – zhruba 30 (či více) minut v Battery Parku (NY) a cca 15 minut v Liberty State Parku (NJ). Čekací doba je kratší během podzimu a zimních měsíců.
 • Chcete-li se vyhnout dlouhému čekání, dojeďte do Battery Parku před 11:00 nebo po 14:00 (nebo na loď nastupte v Liberty State Parku v New Jersey).
 • Pokud vyplujete po 14:00 hod., budete moci navštívit buď Liberty Island nebo Ellis Island. Na návštěvu obou ostrovů nebudete mít dostatek času.

Služby cestou na Sochu Svobody

Parkování: Máte-li auto, je pro vás vhodnou volbou Liberty State Park, jelikož se zde nachází velké množství (placených) parkovacích míst. Battery Park je vzhledem k velice nízkému počtu parkovacích míst ve Spodním Manhattanu doporučován spíše v případě, že využíváte hromadnou dopravu.

Občerstvení: Snack bary na všech lodích nabízejí víno, pivo, kávu, limonády a džusy. Na Liberty Islandu je dost míst, kde se můžete najíst. Můžete si třeba taky udělat piknik, nicméně mějte na vědomí, že z bezpečnostních důvodů nejsou povoleny příliš velké chladící boxy a že uvnitř Sochy Svobody nejsou povoleny žádné potraviny ani nápoje.

Přístupnost: Všechna plavidla a prostory jsou přístupné i lidem na invalidním vozíku.

Audio Tour: Součástí CityPass vstupu je audio tour (dostupná v 9 jazycích).

Dárkový obchod: Je možné koupit suvenýry.

Jak se dostat na Sochu Svobody?

Battery Park: V této části města je málo parkovacích míst, takže se obecně doporučuje spíše hromadná doprava. Metro: Poblíž Battery Parku se nachází několik zastávek. Vlaky 4/5 zastavují na Bowling Green, vlak R zastavuje na Whitehall Street a vlak 1 zastavuje na stanici South Ferry. Autobus: M15 zastavuje na Whitehall Street poblíž South Ferry. Jděte směrem na západ a následujte značky lodí směřujících na Liberty Island.

Liberty State Park: Dobrá volba v případě, že máte auto – je zde mnoho (placených) parkovacích míst. Jeďte po New Jersey Turnpike až na výjezd 14-B a sledujte značky vedoucí k Liberty State Parku. Nebo si můžete vzít vodní taxi z New Yorku (délka plavby je 10 minut).

Ellis Island – muzeum imigrantů

Přijďte se pokochat krásou a historií Sochy Svobody a Muzea imigrantů na Ellis Islandu! Budete překvapeni (a ohromeni) tím, kolik toho tady uvidíte a zjistíte. Cestu absolvujete se společností Statue Cruises, která je jediným dopravcem autorizovaným úřady.

Battery Park
New York, NY 10004
Liberty State Park
Jersey City, NJ 07305

statuecruises.com

Pokladny jsou otevřeny denně, 7:45am-4:30pm.

Lodě odplouvají každých 30-45 minut. První loď odplouvá v 8:30am (platí pro období mezi Memorial Day a Columbus Day) nebo v 9:30am (platí po zbytek roku).

Posledním časem pro vstup do monumentu je 4:15pm (platí pro období mezi Memorial Day víkendem a Labor Day) nebo 3:15pm (platí po zbytek roku).

Zavřeno je pouze 25. prosince.

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

MANHATTANHENGE – ZÁPAD SLUNCE V NEW YORKU

Během roku, můžete být v New Yorku svědky úžasného fenoménu, kdy slunce zapadá přímo v ulicích New Yorku, je to tzv. Manhattanhenge. Jste v...

Co vidět a dělat v New Yorku?

Muzea v New Yorku, lety helikoptérou nad městem, mrakodrapy, procházky po Manhattanu, různé výstavy, plavby lodí kolem Manhattanu a mnohem víc, to vše vás čeká při návštěvě města...

Nákupy v New Yorku – Outlety

Nákupy v New Yorku mohou být pro mnohé turisty zpestřením pobytu, a pokud se vám při této myšlence zrychluje tep a ožíváte, tak patříte...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat