Socha Svobody: kde koupit vstupenky?

New York Socha Svobody: kde koupit vstupenky?

Plavby lodí kolem Sochy Svobody jsou mezi turisty velmi vyhledávané. Plavba vám nabídne krásný pohled nejen na sochu samotnou, ale i na Manhattan. Pokud se pro plavbu rozhodnete, tak doporučujeme zakoupit výlet lodí dříve na internetu nebo si pořídit jeden ze city passů, který již plavbu lodí obsahuje.

Plavby patří mezi TOP atrakce New Yorku, proto zde narazíte na velmi dlouhé, mnohdy více než hodinové fronty. Zakoupením výletu lodí na internetu nebo použitím city passu získáváte VIP vstup, přeskočíte nekonečné fronty a ušetřite tak spoustu času a bolavé nohy.

Něco o historii Sochy svobody.

Socha Svobody – základní informace

Socha Svobody leží na ostrůvku Liberty Island, který leží nedaleko jižního cípu Manhattenu. Socha Svobody nabízí jeden z nejúžasnějších pohledů na New York, proto si jej nenechte ujít.

Socha svobody

Socha Svobody byla slavnostě odhalena Američanům 28. října 1886. Desítky let byla Socha Svobody vystavena povětrnostím vlivům, a proto byla v roce 1986 vyčištěna a opět odhalena v celé své kráse.

Rekonstrukce Sochy Svobody stála tehdy New York 100 miliónů dolarů. Její zkorodovaná pochodeň byla vyměněna a v současné době pokrývá plamen pochodně 24 karátové zlato. Originál pochodně najdete ve vstupní hale.

Socha Svobody v číslech:

  • výška je 93 metrů
  • od vchodu ke koruně vede 354 schodů
  • ocelovou kostru Sochy Svobody navrhl Gustave Eiffel
  • socha je složena ze 300 měděných odlitků
  • koruna je nejvyšším místem Sochy Svobody přístupné turistům
  • z koruny vybíhá 7 paprsků, které představjí 7 moří a 7 kontinentů

Ke stažení:

Jak se dostat na Sochu Svobody?

Trajekt - Socha svobody

Na ostrov Liberty Island, na kterém stojí Socha Svobody, se dostanete trajektem, který v pravidelných intervalech odplouvá z jižního cípu Manhattanu. Mapa – lodě na Sochu Svobody

Kdy je Socha Svobody otevřená?

Socha Svobody je pro turisty otevřená každý den, kromě 25. prosince. První trajekt z pevniny odjíždí v 8:30 hod. a poslední v 17:00 hod. Z ostrova Liberty Island odjíždí poslední trajekt v 18:45 hod.

Kde koupit vstupenky na Sochu Svobody

Vzhledem k velkému zájmu turistů o návštěvu Sochy Svobody, nespoléhejte moc na volné termíny a vstupenku si raději kupte v předprodeji, na těchto webových stránkách:

NÁŠ TIP – na co si dát pozor

Vstupenky na Sochu Svobody jsou mezi turisty velmi žádané a často bývají vyprodané i několik měsíce dopředu, proto si zakupte lístky v předprodeji, a to platí zejména v případě, že byste rádi i do koruny sochy. Po zakoupení dostanete do e-mailu tzv. e-ticket, který si vytiskněte.

Vstupenky na Sochu Svobody

Vstupenky na Sochu Svobody již zahrnují i poplatek za trajekt, proto si již nemusíte kupovat zvláštní jízdenku.

Vstupenky zakoupené přes internet si můžete vyzvednout u “pre-paid (will-call) ticket box office”, který najdete u přístaviště trajektů.

Je doporučeno dorazit k pokladně minimálně 30 minut (v letní sezóně alespoň 1 hodinu) před plánovanou plavbou. Je potřeba mít na mysli, že následně budete procházet podobnou bezpečnostní kontrolou jako na letišti, takže si nechce dostatečnou časovou rezervu.

USA

Ostatní také čtou

Zpráva o chybě

Následující zpráva bude odeslána našemu týmu: