JAK KOUPIT AUTO V USA

Chystáte si v USA koupit auto, projet Ameriku a před návratem jej opět prodat? Ačkoliv to zní jako dobrý nápad, tak opak je pravdou.

Máme tu pro vás informace, které byste měli vědět dříve, než se do procesu koupě pustíte.

Koupit auto v USA není samo o sobě problém. Pokud máte dostatečný obnos peněz, tak v Americe auto koupíte snadno.

Problém nastává při jeho legalizaci a uvedení do provozu…a upřímně, pro cizince turisty je toto téměř nemožné.

Abyste mohli auto v USA legálně vlastnit, tak musíte mít SPZ, kterou vystavuje státní úřad, a dále musíte dokázat, že je auto registrované ve státě, ve kterém jste jej koupili. Další podmínkou, kterou musíte při koupení auta v USA splnit, je mít trvalý pobyt ve státě, kde auto kupujete a zde je zakopaný pes.

Jako turista nemáte v USA trvalý pobyt, tudíž nemůžete auto registrovat a hlavně bez trvalého pobytu nedostanete k autu SPZ.

Bohužel cesta jak koupit auto v USA je pro turistu téměř nedosažitelná, tedy pokud se nebudete snažit obejít zákony a riskovat problémy s policií.

Zkuste si porovnat ceny dlouhodobých pronájmů aut, případně kombinovat několik kratších pronájmů. Na první pohled se může zdát půjčení auta drahou záležitostí, ale pokud vezmete v úvahu všechny problémy a rizika spojené s koupí auta, tak samotný pronájem auta může být pro vás tou nejjednodušší cestou jak autem po USA cestovat.

Pokud vás předcházející řádky neodradily a stále hledáte cestu jak auto v Americe koupit, tak tu máme další dodatečné informace.

JAK KOUPIT AUTO V USA …DALŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI

Můžu v USA použít adresu někoho jiného a auto přihlásit?
Zákon toto neumožňuje. Pokud vám přesto někdo umožní použít svou adresu, tak se dotyčný vystavuje nebezpečí problémů s policií, a to si málokdo troufne.

Mohu použít SPZ předchozího vlastníka auta?
Při prodeji auta prodávající vždy odstraní poznávací značku. Pokud SPZ na autě ponechá a vy jako nový majitel zaviníte nehodu nebo spácháte trestný čin, tak policie bude dle SPZ zjišťovat majitele auta, který má následně opletačky s orgány činné v trestním řízení, a to si opět nikdo nelajsne.

Může někdo žijící v USA pro mě auto koupit? 
Ano, ale auto bude registrováno na jeho jméno včetně pojištění vozu. Auto vám pak může půjčit, ale plně přebírá odpovědnost za používání vozidla.

Mohu použít dočasnou adresu nebo poštovní přihrádku pro registraci auta? 
Toto americké úřady neakceptují.

Jsou tato pravidla důsledně dodržována ze strany policie? 
Ano, po teroristických útocích z roku 2011 jsou policie, FBI i další státní orgány velmi citlivé na osoby, které neuvádějí pravdivé informace, zejména za účelem získání povolení k registraci auta.

Téma “Jak koupit auto v USA” jsme konzultovali s rodilými Američany.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa