DOVOZ POTRAVIN A CIGARET DO USA

Mohu jako turista dovézt do USA salám, ovoce, sýry a další potraviny? Na tuto otázku hledá odpověď mnoho turistů mířících do USA. Pokusili jsme se dát dohromady informace, které vám dovoz potravin do USA aspoň trochu objasní.

Pozor! Nepřiznáním dovozu potravin se vystavujete pokutě až 10 000 dolarů.

POZOR! I toto se považuje za dovoz potravin do USA

Nezapomeňte, že i taková nedojedená svačina z letadla, kterou si při cestě do Ameriky schováte do baťůžku na horší časy, se považuje za dovoz potravin, a takové zapomenuté jablko by vás mohlo stát přinejmenším pokárání od úředníka.

Ačkoli je možné do Ameriky vybrané potraviny dovážet, sami doporučujeme tak nečinit.

DOVOZ POTRAVIN DO USA – JAK TO TEDY JE?

Ovoce a zelenina

Dovoz ovoce do USA

Dovoz většiny druhů ovoce a zeleniny je buď zakázán nebo úřady vyžadují dovozní povolení. Opatření je zavedeno zejména kvůli omezení šíření škůdců.

Masné výrobky, salám, paštiky a uzeniny

Dovoz uzenin, salámů a paštik do USA

Dovoz masa (včetně drůbežího) a výrobků z nich je zakázán, a to včetně konzerv, soleného nebo sušeného masa (klobásy, konzervované maso, uzeniny apod.). Přísný zákaz dovozu do USA se vztahuje i na různé trvanlivé salámy typu poličan apod. Salámy nesmí být ani ve svačině na cestu!

Pečivo a sladkosti

Dovoz chleba a pečiva do USA

Dovážet pečivo (chléb, obiloviny, sušenky, koláče, sladkosti, čokoláda atd.) je obecně přípustné.

Rýže, nudle a mouka

Dovoz rýže do USA

Nudle, které neobsahují maso nebo vejce je možné do USA dovézt. Dovoz suché rýže (rýže, rýže basmati, hnědá rýže, loupaná rýže, leštěná rýže, rýžová mouka a další výrobky z rýže) a pšeničná nebo ovesná mouka je rovněž bez problému.

Mléčné výrobky (sýr a tvaroh)

Dovoz sýru, tvarohu do USA

Dovážet tvrdé sýry jako je parmezán nebo čedar jsou obecně přípustné, měkké sýry, jako sýr ve vodě (ricotta, feta, atd.) a měkký tvaroh dovážet nelze. Žádný ze sýrů nesmí obsahovat maso nebo salámy.

Koření

Dovoz koření do USA

Dovoz koření do USA, jako je olej, ocet, hořčice, kečup, nakládaná zelenina, sirup, med, želé, marmelády, atd., je obecně přípustný, pokud neobsahují masné výrobky.

Práškové nápoje

Dovoz práškových a instatních nápojů

Práškové nápoje musí být uzavřeny v originálních obalech s látkami uvedenými v angličtině.

Káva, čaj

Dovoz kávy a čaje do USA

Dovoz kávy a čaje do USA není omezen. Zákaz se týká pouze čajů, které obsahuje ovoce, příp. listy zeleniny nebo semena, a to včetně citrusových listů.

Alkohol

Dovoz alkoholu do USA

Častá otázka je: Kolik alkoholu si můžu dovézt do USA? Obecně platí, že do USA můžete dovézt jeden litr alkoholu na jednu osobu. Na dovoz alkoholu do USA se vztahuje clo, jehož výše se řídí druhem alkoholu. Clo se také vztahuje na alkohol zakoupený v duty-free obchodech.

Osoby mladší 21 let nesmí alkohol do USA dovážet, a to ani v případě, že se jedná o dárek.

Dovoz cigaret do USA

Dovoz cigaret do USA

Do USA lze bezcelně přivézt na osobu 100 doutníků a 200 cigaret – jeden karton. Tabákové výrobky nesmějí být původem z Kuby.

Výše uvedené informace slouží pouze pro orientaci. V případě změny epidemiologické situace (různé epidemie chřipky apod.) nebo pokud dojde k šíření nějakého škůdce, mohou být pravidla pro dovoz potravin do USA bez ohlášení měněny!!!

RADA NA ZÁVĚR

Ceny potravin v USA jsou pro české turisty jsou (v závislosti na kurzu) vyšší, ale pokud není nějaký závažný důvod pro jejich dovoz na americké území, tak raději potraviny do kufrů ani příručních zavazadel nedávejte. Vyhnete se tím případným nepříjemnostem na letišti.

Ti z vás, kteří v Americe nevydrží bez českých sušenek a bonbónů stejně jako náš tým, tak si můžete nějaký ten kousek do zavazadla přibalit, ale všeho s mírou. My to tak děláme vždy a zatím bez problémů.

… a zde najdete pár tipů, jak si objednat jídlo ve fast foodu. A v tomto článku najdete odpověď, kdy použít názvy soda, coke nebo pop a jaké spropitné se v USA nechává.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa