Co vidět v New Yorku za 3 dny a neuhnat se

Při návštěvě New York City je potřeba myslet na to, že budete muset itinerář upravovat dle počasí. Některé aktivity nejsou vhodné do deště a naopak muzea jsou pro tyto mokré dny jako stvořená.

Hodně záleží i na tom čemu dáváte přednost a co všechno chcete za 3 dny navštívit. Pro jednoho je muzeum vojenské techniky nepředstavitelná nuda, pro druhé zážitek na zbytek života. Jste větší skupina? Klidně se rozdělte podle zájmů. Není nic horšího cestovat přes půl světa a pak se nudit.

V článku co dělat v New Yorku se dozvíte kam zajít a co nevynechat.

Tento itinerář berte jen jako tip co v NY City vidět za 3 dny. Buďte flexibilní a nebojte se měnit.

Kde složit hlavu

Booking.com

7 tipů, jak v pohodě zvládnout city a neuštvat se

 • Vždy se ráno podívejte jaké počasí vás v New Yorku čeká, a podle toho plánujte. Předpověď na 3 dny dopředu je už celkem přesná, takže itinerář přehazujte a měňte dle potřeby.
 • Mlhy nejsou na vyhlídky příliš ideální, proto si Top of the Rock, Empire State Building nebo One World Observatory nechte až bude vzduch bez oparu.
 • Do jednoho dne nedávejte dvě muzea…budete unavení. Muzea si nechte pro případ deště.
 • Zvažte, zda by se vám nehodil 3 denní New York Pass. Díky němu můžete na vstupném ušetřit až 50%. Ušetřené dolary, pak můžete investovat do shoppingu. Je to jednoduché. Na internetu koupíte, stáhnete si appku do mobilu a u vstupu, pak už jen mobil ukážete a jdete. Majitelem Passu se stáváte VIP, takže nečekáte ve frontách.
 • Nesnažte se stihnout všechno za každou cenu. Nasávejte atmosféru a využívejte newyorského metra.
 • Pokud jste unaveni, tak se posaďte na lavičku, dejte kafe a sladkou tyčinku…cukr a kofein vás postaví na nohy. Vyzkoušeno!
 • Díky časovému posunu o 6 hodin budete koukat do stropu už kolem 4. či 5. hodiny ranní. Šoupněte si do kufru nějakou oplatku, ať máte co zobat. Bývá hlad a snídaně jsou až v pozdějších hodinách.

Je toho na vás hodně a cítíte se ztraceni v informacích? Pokud patříte mezi turisty, kteří se raději nechají zasvětit to tajů města odborníkem, tak koukněte na zájezdy do New Yorku.

Co v navštívit? Jdeme na to!

1. den

Dopoledne – Socha Svobody

 • Socha Svobody – snad povinnost každého turisty, který do city zavítá. V článku Jak koupit vstupenky na Sochu Svobody najdete všechny potřebné informace, jak na to. Malé varování pro všechny, kteří mají citlivější žaludek. Vezměte si kinedryl. Cesta lodí trvá zhruba 20 minut a při vlnách to houpe.
  V případě, že netouží jít na samotnou sochu, tzn. na podestel a do koruny, ale stačí vám pouze procházka kolem sochy, tak pokud máte New York Pass je doprava zdarma, jinak 24 $. Pokud vam stačí jen pohled z dálky a výhled na dolní Manhattan, tak skočte na loď Staten Island Ferry, která je zdarma. Přístaviště najdete na dolním cípu Manhattanu. https://www.siferry.com/

Odpoledne – dolní Manhattan i nákupy

 • Prohlídka dolního Manhattanu – toulejte se uličkami a nasávejte atmosféru velkoměsta.
 • Wall Street – trochu jiný svět, plno klikatých uliček, historické budovy a světoznámý býk. 
 • One World Observatory – vyhlídka ze 102. patra. Už cesta výtahem nahoru je zážitek. Stěny výtahu se promění v HD obrazovky, na kterých se vám promítne historie města, jak jste ještě nezažili. Z vrcholu uvidíte nejen celý Manhattan, ale uvidíte i Sochu svobody (s New York Passem zdarma – jinak 44 $). Po návratu na na zem nemůžete minout Groudn Zero a můžete zavítat i na prohlídku památníku 9/11 Memorial (s New York Passem zdarma – jinak 28 $) .
 • Prohlédnout si můžete také přilehlou stanici metra World Trade Center, která patří k nejnovější stanici newyorkského metra a pyšní se jasně bílým interiérem. Stojí za zhlédnutí.
 • Nákupy v obchoďáku Century 21 – ráj pro všechny milovníky shoppingu. Zde strávíte dost času, tak s tím počítejte. Najdete tu od dětského oblečení, přes pánské, dámské, kabelky všech možných značek Hugo Boss, Guess, Gucci a spousty dalších… a ceny mívají hodně příznivé!

Večer – zajděte na Brookly Bridge

 • Brooklyn Bridge – procházka po mostě, který nenechá vaše foťáky v klidu. Půjdete po vyvýšeném podlaží a pod nohami vám budou projíždět tisíce žlutých taxíků. Na mostě dodržujte jedno důležité pravidlo. Držte se  striktně v pruhu pro chodce. Druhý pruh patří cyklistům, a někteří zde jezdí hodně svižně. Kolize by vám nemusel přinést nic příjemného.
  Procházku zakončete na nábřeží Brooklyn Bridge Park – Pier 1 s úžasným pohledem na zářící mrakodrapy dolního Manhattanu. Zde se posaďte na lavičku a vyčkejte do setmění, kdy se začnou postupně rozsvěcovat mrakodrapy. Mějte připravené foťáky či mobily!
Socha Svobody New York
Socha Svobody
One World Observatory
One World Observatory
Memorial New York
Memorial New York
Brooklyn Bridge
Brooklyn Bridge
Manhattan v noci
Manhattan večer

2. denvyrazte do oblak i na nákupy

Dopoledne – Metropolotní muzeum

 • Metropolitní muzeum umění – muzeum najdete na kraji Central Parku. Vhodné zejména pro zájemce o historii. Díky velkolepým sálům a exponátům si na své přijdou i běžní turisté. Projít se tu můžete například kolem části egyptských staveb, zavítejte i do části věnované evropské historii. Stejně tak zde najdete i antiku či období spojené s rytíři. Vhodné zejména pro deštivý den. Vstupné s New York Passem zdarma – jinak 32 $.

Odpoledne – podívejte se na Manhattan z výšky

 • Top of the Rock (Rockefeller Center) – výhled, který stojí za to a určitě si návštěvu zopakujte i po setmění. Dle našeho názoru se jedná o nejlepší výhled na Manhattan. Toto si nenechte ujít a vyrazte sem i po setmění. Zářící město má své kouzlo a hodinu zde určitě vydržíte. S New York Passem vstup zdarma – jinak 43 $.
 • St. Partrick´s Cathedral – monumentální katedrála, kterou najdete hned přes ulici od Rockefellerova Centra. Zastavte se tam a na chvíli unikněte ruchu velkoměsta. Katedrála je nově zrekonstruovaná, takže její zašlá tmavá barva se změnila na krásnou čistě světlou. Vstupné je zde zdarma a můžete zde trávit neomezeně času.
 • Empire State Building pro majitele New York Passu zdarma jinak vstupné 48 $.

Večer – nákupy

 • Pokud nebudete příliš unavení, tak můžete vyrazit jen tak do ulic a zastavit se například v obchodním domě Macy´s, který patří mezi největší, a kde mají raritu… funkční dřevěné eskalátory.
Metropolotní muzeum
Metropolitní muzeum v New Yorku https://www.metmuseum.org/
Katedrála St. Patrick´s Cathedral
Katedrála St. Patrick´s Cathedral
Metropolitní Muzeum New York
Metropolitní Muzeum New York
Výhled z Top of the Rock
Výhled z Top of the Rock

3. denlanovka v NY City? Zkuste ji, je zadarmo!

Dopoledne – Americké muzeum přírodní historie

 • Americké muzeum přírodní historie – jedná se opět o zábavu na celé dopoledne. Uvidíte tu nejen dinosaury, ale i exponáty zvířat, která vypadají jako skutečné. Velkým překvapením je pak, když vejdete do sálu, kde je u stropu velryba. Hodně působivé. Toto muzeum doporučujeme a pro deštivé dny ideální. (s New York Passem zdarma – jinak 23 $)

Odpoledne – projďete si Central park i nádraží

 • Procházka Central parkem s možností půjčení kol, příp. si půjčte kola v rámci New York Passu zdarma – jinak 46 $. Zapomeňte na to, že tu budete sami. Park je plný jak místních, kteří sem chodí běhat v rámci fitness, tak i turistů ze všech koutů svět. Projít celý park by zabralo celý den, proto doporučujeme pouze jižní část, kde jsou jak malebná zákoutí, tak i rozhlehlé louky.
 • Krátká projížďka lanovkou na Roosevelt Island – pokud máte platnou Metro Card, tak zde nic neplatíte. Na ostrově samotném není nic moc zvláštního, ale samotná projížďka nad ulicemi Manhattanu a mezi mrakodrapy stojí za to.
 • Grand Central Terminal – vlakové nádraží, které je ikonou města, a kterou byste neměli vynechat. Je tu rušno, ale má to svoji atmosféru. Určitě nespěchejte a nádraží si v klidu projděte. Pokud sejdete do nižšího podlaží, tak se dostanete do patra plného jídelních stánků. Zde se můžete posilnit na další cesty. Vybírat můžete od “číny” přes pizzu, sendviče, různé sladké pochoutky atd. Jsou tu i toalety.

  Je možné, že vás budou bolet nohy, a tak rádi využijete možnosti si posedět. V nabídce jsou projížďky autobusem HOP and HOP-OFF po nejznámějších místech New Yorku (s New York Passem zdarma – jinak 60 $) nebo si metrem zajeďte na jižní cíp Manhattanu a skočte na Liberty Super Express Cruise (s New York Passem zdarma – jinak 25 $) nebo Circle Line Sightseeing Cruise (s New York Passem zdarma – jinak 44 $).

  Odpočinout si také můžete v New York Public Library a v přilehlém Bryant parku – návštěvu doporučujeme! Samotná knihovna má několik podlaží. Ve vyšších patrech najdete studovny, do kterých je volný vstup, a do kterých si určitě zajděte. Můžete zde posedět a odpočinout si. Je tu rychlá wifina, takže ideální na vyřízení emailů a “postnutí” pár fotek na Facebook. V přízemí pak najdete prodejnu vkusných dárků pro rodinu či přátele.

Večer – doporučujeme večerní výhled

 • Noční vyhlídka z Top of the Rock (Rockefeller Center) – doporučujeme! Vyhlídka je úžasná i přes den, proto zvažte návštěvu i za světla. Z této vyhlídky je lepší výhled než z fotogenické Empire State Building. Z jedné strany vidíte na Central Park, z druhé stany právě na zmiňovanou Empire State Building za níž se line zbytek Manhattanu, včetně One World Observatory. S Passem zdarma jinak – 43 $.
 • Radio City Music Hall – ikonický pohled, který se vám nabídne hned vedle Rockefeller Center, takže nemusíte nikam dlouze chodit. Pokud vás přepadne hlad, tak jsou v jeho blízkosti i pouliční prodejci jídla.
 • Večerní Time Square – plné světel, reklam a lidí. Můžete zde chvíli posedět na vyvýšeném schodišti uprostřed náměstí a pozorovat šrumec a neskutečnou energii.
American Muzeum of Natural History
American Muzeum of Natural History – https://www.amnh.org/
Roosevelt Island Lanovka
Roosevelt Island Tram – lanovka
Public Library
Public Library – veřejná knihovna
Grand Central Terminal - vlakové nádraží
Vlakové nádraží Grand Central Terminal
Central Park
Central Park
Radio Music Hall
Radio City Music Hall hned vedle Rockefeller Center
Time Square New York
Time Square večer
Výhled z Top Rock
Pohled z vyhlídky Top of the Rock večer

Možné varianty vašeho 3 denního pobytu

Guggenheim muzeum

Guggenheim muzeum – muzeum věnované výtvarnému umění najdete na kraji Central parku, a to necelých pět bloků od Metropolitního muzea umění. S New York Passem vstupné zdarma – jinak 25 $.

Intrepid Sea, Air & Sppace Museum

Intrepid Sea, Air & Space Museum – letadlová loď ukotvená na západní straně Manhattanu s přehlídkou vojenské techniky. Najdete zde i vystavený raketoplán, nadzvukové letadlo Concord a možnost si projít (prolézt) skutečnou ponorku. S New York Passem vstupné zdarma – jinak 33 $.

The High Line

The High Line – na mapě vyznačená jako zelená stužka – jedná se o původní železniční vlečku, která se táhla mezi domy a její kouzlo spočívá v tom, že je vyvýšená na pilířích. Vlečka ztratila svou funkci a chátrala. Projekt jí proměnil na malou „botanickou“ zahradu, která se vine mezi domy v délce několika kilometrů. Od jara do podzimu stoji za procházku. Raději ale v ranních či podvečerních  hodinách, kdy zde nejsou davy turistů.

National Geographic Encouter

National Geographic Encouter – super pro poslední chvíle ve městě nebo pokud se potřebujete schovat před sluníčkem nebo deštěm. Líbit se to bude jak dětem, tak i dospělím. Vizuálně velmi hezky zpracované povídání o oceánech a životu v nich. Projdete různými částmi budovy, kde na vás budou čekat projekce, zrcadlové bludiště, 3D animace. Doporučujeme!

Guggenheim Muzeum moderního umění v New Yorku
Guggenheim muzeum moderního umění – https://www.guggenheim.org/


Další článkyNew York

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků

Jeden komentář

 1. Výhled na noční New York je prostě boží. Jak tu píšou, tak taky radši doporučuju vylezl na top of the rock než na Empire state building. Lidi tam je dost, ale dá se to zvládnout a místa je tam fura, takže to vůbec nevadí. Jestli máte New York Pass tak jděte rovnou k pokladně a nečekejte frontu. My tam stáli jako blbci asi půl hodiny a až pak jsme zjistili, že jsme mohli jít rovnou dopředu.

Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa