Vyhlídka Top of the Rock – Jeden z nejkrásnějších výhledů na New York

Existuje spousta způsobů, jak se podívat na rušné ulice New Yorku City z výšky, jedním z těch nejlepších je pak vyhlídková plošina Top of the Rock, která nabízí jedinečný 360stupňový výhled na město.

Tato vyhlídka se nachází na samém vrcholu Rockefellerova centra (v budově GE Building), konkrétně ve výšce 70. patra, a poskytuje návštěvníkům jedinečnou možnost spatřit i ikonické místo, kterým je Socha Svobody, Empire State Building, Central Park, Brooklyn Bridge a mnohé další ikonické památky z ptačí perspektivy, a to navíc z jednoho jediného místa.  

Výhled z mrakodrapu Top of The Rock
Výhled z mrakodrapu Top of The Rock

Zajímavostí je i samotný vzhled této vyhlídky, ta totiž byla navržena ve stylu zaoceánského plavidla. Vybavena je prakticky po celém obvodu skleněnými panely, které nabízejí ničím nerušený výhled a zároveň návštěvníkům umožňují pořizovat fantastické fotografie New Yorku z výšky. 

V bezprostřední blízkostí vyhlídky je pak k dispozici restaurace a obchody, v období Vánoc se zas můžete při vstupu do Rockefellerova centra kochat pohledem na největší vánoční strom v New Yorku, který proslavil film Sám doma. 

Top of the Rock – klidná vyhlídka v samém centru New Yorku 

Mezi největší výhody této vyhlídky oproti jiným patří skutečnost, že nabízí daleko větší klid, neboť vstup na ní je řešen pomocí časovaných vstupenek, tudíž chcete-li si užít výhled na New York aniž byste se museli prodírat davy turistů, tak zde máte jedinečnou možnost.

Vyhlídka je tedy daleko méně rušná než ta nacházející se na Empire State Building. Navíc díky časovým vstupenkám je zkrácena i průměrná čekací doba, než se na vyhlídku dostanete. 

Pohled na Central Park z vyhlídky Top of The Rock
Pohled na Central Park z vyhlídky Top of The Rock

Oproti vyhlídce na Empire State Building má Top of the Rock i větší vyhlídkovou plošinou. Navíc nabízí hned 3 úrovně vnitřních a venkovních vyhlídek. Otevřeno je denně od 10. do 22. hodiny. Cena za vstupné pak začíná na 34 dolarech a nabízena je rovněž možnost soukromé prohlídky s průvodcem (95 dolarů). 

Turisté se na vyhlídce rozprostřou na více plošin
Turisté se na vyhlídce rozprostřou na více plošin

Pohled na New York za tmy – úžasná podíváná

Milujete noční město plné světel? V tom případě vyrazte na vyhlídku při západu slunce nebo po setmění.

Naskytne se vám pohled na New York, který se vám vryje do paměti. Vřele doporučujeme!

Pohled z Top of the Rock po západu slunce
Pohled z Top of the Rock po západu slunce
Noční pohled na New York z vyhlídky Top of The Rock
Noční pohled na New York z vyhlídky Top of The Rock
Noční výhled z mrakodrapu na Empire State Building
Noční výhled z mrakodrapu na Empire State Building
Výhledu nebrání žádné mříže.
Výhledu nebrání žádné mříže.

Webové stránky Rockefeller Center.Další články

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa