Fremont Street – ulice posetá kasiny a nikdy nekončící zábavou

V samém centru Las Vegas se nachází kilometr a půl dlouhá ulice Fremont Street (mapa zde), jež byla vystavěna v roce 1905. V současnosti patří do trojice nejznámějších ulic v tomto hlavním městě hazardu. Ale ještě v nedávné minulosti tomu tak nebylo, neboť se zde nacházela spíše méně navštěvovaná kasina. Avšak ulice prošla na přelomu tisíciletí relativně drastickou proměnou, a právě Fremont Street se stala jedním z center zábavy a nočního života v Las Vegas. 

Nicméně Fremont Street rozhodně není pouze o kasinech, z nichž stojí za zmínku například proslulé Golden Nugget či Four Queens, ale užít si zde můžete i řadu dalších zábavných aktivit. Jaká lákadla na vás ještě čekají na lasvegaské ulici Fremont?

Fremont Street v Las Vegas
Kasína na Fremont Street

Gigantická světelná show Viva Vision 

Téměř 50 milionů energeticky úsporných LED světel je připraveno návštěvníkům této ulice každou hodinu mezi 18:00 a druhou hodinou ranní vykouzlit před očima nezapomenutelnou světelnou show. A to navíc zcela bezplatně. Viva Vision byla založena již na konci roku 1995. Od té doby prošla dvěma zásadními proměnami až do současné podoby, kdy je světelná show promítána prostřednictvím obřích obrazovek. Vše je navíc doprovázeno zvukem v koncertní kvalitě. Zkrátka užijí si všechny vaše smysly. 

Světelná show na Fremont Street v Las Vegas
Světelná show na Fremont Street v Las Vegas

Zipline, jež vám umožní vidět Fremont Street z jiné perspektivy 

Běžně se po ulicích chodí samozřejmě po vlastních nohách, avšak Las Vegas je městem vskutku neomezených možností. Na Fremont Street si tak můžete vyzkoušet to, jaké to je, když se nad ulicí proletíte. S tím vám pomůže zipline SlotZilla, která se nachází ve výšce přibližně 11 pater nad úrovní chodníku. Vede prakticky napříč celou ulicí! Na jednu jízdu si přichystejte ne zrovna lidových 59 dolarů, odměnou vám za to ale bude zážitek na celý život. Od čtvrtka do neděle je tato atrakce dokonce přístupná už od dvanácti hodin, tudíž si můžete užít pohled z výšky na ulici Fremont i za dne, během ostatních dní se začíná v 16:00. 

Na Fremont Street se nachází i celá řada obchodů se suvenýry a stránky s občerstvením, tudíž se zde můžete i dobře najíst a odvést si na památku nějaký ze suvenýrů. 

Další informace zde.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa