Venice Beach – ikona Los Angeles

Venice Beach je živá a ikonická čtvrť nacházející se na západní straně Los Angeles v Kalifornii. Přímo sousedí s legendárním turistickým cílem Santa Monica Pier.

Venice Beach je známé svými pouličními umělci, venkovní posilovnou Muscle Beach (mapa zde) a slavnou promenádou Venice Beach Boardwalk. Prostě místo, kde strávíte krásný slunečný den.

Pláž ve Venice Beach
Pláž ve Venice Beach

Hlavní atrakce na Venice Beach

  • Boardwalk – Jednou z hlavních atrakcí Venice Beach je Boardwalk. Táhne se více než 1,5 km podél pláže a je domovem celé řady pouličních umělců a prodejců. Návštěvníci mohou sledovat akrobaty, kouzelníky a hudebníky nebo si procházet množství obchodů a stánků se suvenýry, šperky a oblečením.
  • Muscle Beach – Venice Beach Boardwalk je také domovem Muscle Beach, venkovní posilovny, která je od 30. let 20. století oblíbeným místem pro fitness nadšence. Tělocvičnu používali slavní kulturisté jako např. Arnold Schwarzenegger a objevila se v mnoha filmech a televizních pořadech.
  • Skate Park – Další oblíbenou atrakcí je Venice Skate Park (mapa zde), která nabízí velkou betonovou mísu, pouliční hřiště a mini rampu. Skateboardisté a jezdci BMX z celého světa přijíždějí na Venice Beach, aby si zajezdili a předvedli své dovednosti.
Venice Skate Park
Venice Skate Park

Pláže, kavárny, shopy a grafiti

Venice Beach je domovem velkého množství pouličního umění a graffiti na stěnách, které lze nalézt po celé čtvrti. Návštěvníci mohou absolvovat prohlídku s vlastním průvodcem, který je zavede na místa s jedinečnými a hlavně barevnými uměleckými díly.

Samotná pláž je skvělým místem k odpočinku a opalování, s širokou písečnou pláží a průzračně modrou vodou. Návštěvníci se mohou také svézt na kole nebo na kolečkových bruslích po cyklostezce, která vede souběžně s pláží.

Procházky podél pláže
Procházky podél pláže
Pláže na Venice Beach
Pláže na Venice Beach

Kromě pláže a promenády nabízí toto místo spoustu možností stravování, od neformálních plážových kaváren po trendy restaurace a bary. Návštěvníci mohou také najít mnoho obchodů, uměleckých galerií a butiků v celé čtvrti.

Venice Beach je pulzující a jedinečná destinace, která nabízí něco pro každého. Se svými živými pouličními umělci, venkovní posilovnou, pouličním uměním a krásnou pláží je to cíl, který musí vidět každý, kdo navštíví Los Angeles.

Pláže na Venice Beach
Pláže na Venice Beach

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa