Venice Beach – ikona Los Angeles

Venice Beach je živá a ikonická čtvrť nacházející se na západní straně Los Angeles v Kalifornii. Přímo sousedí s legendárním turistickým cílem Santa Monica Pier.

Venice Beach je známé svými pouličními umělci, venkovní posilovnou Muscle Beach (mapa zde) a slavnou promenádou Venice Beach Boardwalk. Prostě místo, kde strávíte krásný slunečný den.

Pláž ve Venice Beach
Pláž ve Venice Beach

Hlavní atrakce na Venice Beach

  • Boardwalk – Jednou z hlavních atrakcí Venice Beach je Boardwalk. Táhne se více než 1,5 km podél pláže a je domovem celé řady pouličních umělců a prodejců. Návštěvníci mohou sledovat akrobaty, kouzelníky a hudebníky nebo si procházet množství obchodů a stánků se suvenýry, šperky a oblečením.
  • Muscle Beach – Venice Beach Boardwalk je také domovem Muscle Beach, venkovní posilovny, která je od 30. let 20. století oblíbeným místem pro fitness nadšence. Tělocvičnu používali slavní kulturisté jako např. Arnold Schwarzenegger a objevila se v mnoha filmech a televizních pořadech.
  • Skate Park – Další oblíbenou atrakcí je Venice Skate Park (mapa zde), která nabízí velkou betonovou mísu, pouliční hřiště a mini rampu. Skateboardisté a jezdci BMX z celého světa přijíždějí na Venice Beach, aby si zajezdili a předvedli své dovednosti.
Venice Skate Park
Venice Skate Park

Pláže, kavárny, shopy a grafiti

Venice Beach je domovem velkého množství pouličního umění a graffiti na stěnách, které lze nalézt po celé čtvrti. Návštěvníci mohou absolvovat prohlídku s vlastním průvodcem, který je zavede na místa s jedinečnými a hlavně barevnými uměleckými díly.

Samotná pláž je skvělým místem k odpočinku a opalování, s širokou písečnou pláží a průzračně modrou vodou. Návštěvníci se mohou také svézt na kole nebo na kolečkových bruslích po cyklostezce, která vede souběžně s pláží.

Procházky podél pláže
Procházky podél pláže
Pláže na Venice Beach
Pláže na Venice Beach

Kromě pláže a promenády nabízí toto místo spoustu možností stravování, od neformálních plážových kaváren po trendy restaurace a bary. Návštěvníci mohou také najít mnoho obchodů, uměleckých galerií a butiků v celé čtvrti.

Venice Beach je pulzující a jedinečná destinace, která nabízí něco pro každého. Se svými živými pouličními umělci, venkovní posilovnou, pouličním uměním a krásnou pláží je to cíl, který musí vidět každý, kdo navštíví Los Angeles.

Pláže na Venice Beach
Pláže na Venice Beach

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button