WHITE SANDS – NEW MEXICO

Autor článku: Jana Dvořáková

V letech 2013 a 2014 na jaře jsme navštívili White Sands National Park v New Mexico. Vloni jsme tam byli jenom asi půl dne, ale protože se nám tam moc líbilo, tak jsme letos si návštěvu zopakovali a využili možnosti přenocovat ve stanu.

White Sands - New Mexico
White Sands – New Mexico

Kde leží White Sands?

White Sands najdete ve státě New Mexico a oblast se nachází asi 24 km od Alamogordo, kde jsme přespali v RV (karavanu) na parkovišti u Walmartu, je otevřen 24 hodin. Před přenocováním ve White Sands jsme měli krátký pohovor s rangerem, kdy nám bylo vysvětleno, jak se musíme v noci chovat, atd. Dostali jsme přiděleno místo ke stanování, jedna noc ve stanu stála každého z nás 3 dolary. Více o poplatcích zde. V parku není voda a jsou tam jen suché záchody, v autě se nesmí přespávat.

White Sands - New Mexico
Stanování ve White Sands – New Mexico
Mapa White Sands

Souřadnice GPS Visitor Center jsou 32.778677, -106.172443 (32° 46′ 45″ N, 106° 10′ 19″ W) nebo na mapě zde.

Ubytování v oblasti White Sands

Ubytování v hotelu nebo motelu v samotném parku nenajdete, je zde možné pouze stanovat. Motelové pokoje, ale najdete v nedalekém (24 km) městě Alamogordo. Velmi dobrý poměr mezi cenou a kvalitou ubytování zde nabízí motel Super 8.

Bílý písek ve White Sands
Bílý písek ve White Sands

Duny jsou bílé, vypadají úplně jako sníh, také tam děti „sáňkují“ a silnice jsou odklízeny pluhem. Duny nejsou tvořeny pískem, ale sádrou (gypsum), velmi příjemné na dotek, nelepí se atd. Ze zvířat jsme viděli pouze bílé ještěrky a černé brouky, žíjí tam prý i lišky, ale ty jsme neviděli. Rozloha parku je 275 čtverečních mílí a je ve výšce cca 1200 m nad mořem.

Přes den bylo velké horko, byli jsme tam začátkem června, ale v noci se ochladilo na příjemných 17, tak přišel vhod i tenký spacák. Přespání stálo opravdu zato, naprosté ticho, úžasná obloha plná hvězd, měsíc vycházející za dunami a nikde nikdo. Noc ve White Sands určitě patří k největším zážitkům naší cesty po USA. Více o stanování přes noc najdete zde (hledejte odkaz na stáhnutí pdf souboru v sekci “Backcountry Camping”).

Kompletní informace o parku White Sands najdete zde.

White Sands New Mexico
White Sands New Mexico
White Sands New Mexico
White Sands New Mexico
White Sands New Mexico
White Sands New Mexico
- Advertisement -

Ostatní právě čtou
Doporučeno pro vás

Zpráva o chybě

Následující zpráva bude odeslána našemu týmu: