NEJLEVNĚJŠÍ UBYTOVÁNÍ V USA ANEB ŠTĚNICE V POSTELI

Při cestách po USA budete nejen poznávat krásnou krajinu, velká města a nekonečné pláně, ale budete muset také někde přespávat. Někdo volí nocování pod stanem, někdo přespávání v autě a někdo sáhne po nejlevnějším ubytování v Americe

Nejlevnější hotely nebo motely nemusí být pro vás ale výhrou. Sice ušetříte několik dolarů, ale můžete si také z hotelu odvézt dárek, o který nikdo nestojí. Jsou to štěnice, anglicky “bed bugs”.

Ačkoliv štěnice nemají co dočinění s čistotou hotelu, štěnice totiž zajímá pouze krev teplokrevných živočichů, to je i lidská krev, tak největší pravděpodobnost, že na štěnice narazíte je právě u nejlevnějších motelů, hotelů a hostelů, kde se vystřídá spoustu lidí z nižších sociálních vrstev.

Štěnice jsou typicky noční hmyz, a proto je ve dne neuvidíte. Přes den jsou obvykle zalezlé v záhybech prostěradel, ve škvírkách postele, v elektrických zásuvkách a vylézají, až vy ulehnete do postele. Na to, že si vás najdou, můžete dát ruku do ohně. Objeví vás nejen podle tělesné teploty, ale i podle vašeho dechu. Samotné bodnutí štěnice je téměř bezbolestivé, ale následně může intenzivně svědit. Bodnutí vypadá jako štípanec od komára a může se objevit jednom nebo i více místech těla, podle toho kolik hmyzu se na vás vrhlo.

Ačkoli je kousnutí od štěnice nepříjemné, tak nebyl prokázán přenos chorob.

JAK ZJISTÍM ŠTĚNICE V HOTELU?

Štěnice za sebou nechávají trus, který vypadá jako černé tečky, které znáte určitě od “našich” much. Po přejetí tmavé tečky navlhčeným prstem vznikne šmouha, jedná se vlastně o krev. Tmavé tečky nebo i samotné brouky najdete nejčastěji na roštu postele, můžete je objevit i v záhybech a švech u matrací, v záhybech a čalouněného nábytku a dále pak v místech, kde je připevněno čalounění. Nezapomeňte se podívat i pod prostěradlo.

Pokud máte podezření, že jsou v hotelovém pokoji štěnice, tak se pokuste získat nějaké důkazy, tím vaše stížnost získá na váze. Pokud štěnici zahlédnete, tak ji přinejmenším vyfoťte a ukažte personálu nebo přímo manažerovi hotelu. Štěnice lezou stejně rychle jako mravenci a mají tendenci se schovávat, proto neočekávejte, že zůstanou na místě, než někoho zavoláte.

Štěnice v posteli
Photo Credit: Piotr Naskrecki

POKUD NARAZÍTE NA ŠTĚNICE

V případě, že narazíte na známky štěnic, tak ihned kontaktujte recepci a žádejte výměnu pokoje. Mnohdy se problém netýká celého hotelu nebo motelu, ale pouze konkrétního pokoje, kam mohl štěnice zavléci předcházející host. Přestěhováním do jiného pokoje by se měl problém, aspoň pro vás, vyřešit.

Zdá se vám vše v pořádku a po štěnicích ani památky? Tak i v těchto případech nepokládejte vaše oděvy na koberec nebo čalouněné židle a křesla. Kufr nedávejte pod postel a použijte pro něj kovový stojan.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ V AMERICE NA ZÁVĚR

Jak již bylo řečeno, levné ubytování je určitě lákavé, výhodné a dokáže vám ušetřit spousty peněz. Za dobu svého pobytu nemusíte na štěnice narazit ani jednou anebo naopak budete mít možnost se s nimi blízce seznámit, tak jak se stalo i před několika lety právě týmu webu. Pár ušetřených dolarů nás sice hřálo v kapse, ale současně jsme si připravili svědivé orgie po zbytek našeho pobytu v USA. Průšvih nastane, pokud se vám v kufru zabydlí samička…stačí jedna. Po návratu domů máte brzo zamořený celý byt.

Většina hotelů a motelů v USA je v pořádku a američané si turistů váží, přesto buďte zejména u velmi levného ubytování obezřetní.

Více o štěnicích najdete na wikipedii zde.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa