CENA POTRAVIN V USA

Na jídlo můžete v USA zavítat do restaurace, fast foodu nebo si koupit něco supermarketech. Záleží tedy na vás a vaší peněžence, kterou formu stravování budete preferovat.

Cena potravin v USA se vám může zdát trochu vyšší než na co jste zvyklí u nás. Je ale potřeba přihlédnout k velikosti balení. Co se týče jídla, tak Američané milují velká balení, takže není výjimkou najít v regále plátkový sýr s váhou téměř půl kila.

Jídlo v USA zakoupíte obvykle nejlevněji v supermarketech, kterým je například Walmart(prodejny Walmartu).

Často slýcháváme dotazy na ceny potravin v USA. Kolik stojí chleba v USA? Kolik stojí máslo, salám, sýr v Americe? Jak jsou drahé potraviny v USA?

Pro vaší představu jsme připravili malý přehled základních cen potravin v amerických obchodech. Jelikož se ceny mohou v různých oblastech lišit berte tento malý přehled jen jako orientační.

TIP – POTRAVINY NAKUPUJTE S ROZVAHOU

Při nákupu potravin myslete na to, zda budete mít možnost uložit jídlo během cestování do chladna. Stačí abyste zastavili na malou přestávku a v autě máte hned 50 stupnů. Mléčné výrobky, margariny, měkké salámy apod. se snažte zkonzumovat co nejdříve.

Jen taková “blbinka” na cesty 🙂 Dříve než vyrazíte do národních parků v horách (Yosemite, Sequoia apod.), kupte si někde u pobřeží nebo v nízkých nadmořských výškách sáček chipsů. Pokud bude dobře uzavřen, tak se cestou do “výšin” bude postupně nafukovat a může i prasknout, což se nám stalo 🙂 Pak si na nich můžete pochutnat. Je celkem zajímavé sledovat, jak se mění tlak vzduchu, aniž bychom si toho všimli.

PŘÍKLAD CEN POTRAVIN V USA

Ceny potravin v USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button