CENA POTRAVIN V USA

Na jídlo můžete v USA zavítat do restaurace, fast foodu nebo si koupit něco supermarketech. Záleží tedy na vás a vaší peněžence, kterou formu stravování budete preferovat.

Cena potravin v USA se vám může zdát trochu vyšší než na co jste zvyklí u nás. Je ale potřeba přihlédnout k velikosti balení. Co se týče jídla, tak Američané milují velká balení, takže není výjimkou najít v regále plátkový sýr s váhou téměř půl kila.

Jídlo v USA zakoupíte obvykle nejlevněji v supermarketech, kterým je například Walmart(prodejny Walmartu).

Často slýcháváme dotazy na ceny potravin v USA. Kolik stojí chleba v USA? Kolik stojí máslo, salám, sýr v Americe? Jak jsou drahé potraviny v USA?

Pro vaší představu jsme připravili malý přehled základních cen potravin v amerických obchodech. Jelikož se ceny mohou v různých oblastech lišit berte tento malý přehled jen jako orientační.

TIP – POTRAVINY NAKUPUJTE S ROZVAHOU

Při nákupu potravin myslete na to, zda budete mít možnost uložit jídlo během cestování do chladna. Stačí abyste zastavili na malou přestávku a v autě máte hned 50 stupnů. Mléčné výrobky, margariny, měkké salámy apod. se snažte zkonzumovat co nejdříve.

Jen taková “blbinka” na cesty 🙂 Dříve než vyrazíte do národních parků v horách (Yosemite, Sequoia apod.), kupte si někde u pobřeží nebo v nízkých nadmořských výškách sáček chipsů. Pokud bude dobře uzavřen, tak se cestou do “výšin” bude postupně nafukovat a může i prasknout, což se nám stalo 🙂 Pak si na nich můžete pochutnat. Je celkem zajímavé sledovat, jak se mění tlak vzduchu, aniž bychom si toho všimli.

PŘÍKLAD CEN POTRAVIN V USA

Ceny potravin v USA
Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa