HOSTELY V USA

Ubytování v hostelu lze zařadit spíše do levnější kategorie ubytování v USA. Cena za postel se v hostelu pohybuje mezi 10 až 20 dolary, ale výjimečně může být i vyšší, a to pokud hostel nabízí kvalitnější ubytování nebo více soukromí ve formě pokojů pro dva. Právě sdílení pokoje s více turisty je typickým znamek hostelů, a to nejem v americe, ale i po celém světě.

Hostely jsou v New Yorku, San Franciscu, Los Angeles, Miami na Floridě, no prostě po celých USA a jsou oblíbené zejména mezi mladými lidmi, není to ale pravidlo. Na pokoji můžete potkat jak puberťáka, tak i člověka v důchodovém věku.

Některé americké hostely mají zvlášť pokoje pro ženy a zvlášť pokoje pro může, proto pokud cestujete v páru a rádi byste spolu sdíleli jednu místnost, tak si tuto skutečnost nejdříve ověřte.

Prakticky každý hostel v USA má k dispozici prádelnu, kde si můžete za pár drobných vyprat a samozřejmostí bývá kuchyňka. Sociální zařízení bývá společné.

V případě, že budete v hostelu sdílet pokoj s několika lidmi, tak vždy myslete na to, abyste měli bezpečně uložený pas, peníze a cenosti. K tomuto účelu se dobře hodí hostelové trezory, případně mějte tyto věci u sebe.

Pokud tedy nemáte vysoké nároky na soukromí, rádi potkáváte nové lidi, navazujete nová přátelství a chcete ušetřit, tak je pro vás hostel tou pravou volbou.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa