HOSTELY V USA

Ubytování v hostelu lze zařadit spíše do levnější kategorie ubytování v USA. Cena za postel se v hostelu pohybuje mezi 10 až 20 dolary, ale výjimečně může být i vyšší, a to pokud hostel nabízí kvalitnější ubytování nebo více soukromí ve formě pokojů pro dva. Právě sdílení pokoje s více turisty je typickým znamek hostelů, a to nejem v americe, ale i po celém světě.

Hostely jsou v New Yorku, San Franciscu, Los Angeles, Miami na Floridě, no prostě po celých USA a jsou oblíbené zejména mezi mladými lidmi, není to ale pravidlo. Na pokoji můžete potkat jak puberťáka, tak i člověka v důchodovém věku.

Některé americké hostely mají zvlášť pokoje pro ženy a zvlášť pokoje pro může, proto pokud cestujete v páru a rádi byste spolu sdíleli jednu místnost, tak si tuto skutečnost nejdříve ověřte.

Prakticky každý hostel v USA má k dispozici prádelnu, kde si můžete za pár drobných vyprat a samozřejmostí bývá kuchyňka. Sociální zařízení bývá společné.

V případě, že budete v hostelu sdílet pokoj s několika lidmi, tak vždy myslete na to, abyste měli bezpečně uložený pas, peníze a cenosti. K tomuto účelu se dobře hodí hostelové trezory, případně mějte tyto věci u sebe.

Pokud tedy nemáte vysoké nároky na soukromí, rádi potkáváte nové lidi, navazujete nová přátelství a chcete ušetřit, tak je pro vás hostel tou pravou volbou.


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button