Co vidět v San Franciscu?

San Francisco patří k nejhezčím městům USA. Velkou část centra je možné projít pěšky, i když při kopcovitém terénu to může být procházka trochu namáhavá. V každém případě je pohled z vrcholků úchvatný.

Připravili jsme pro vás přehled toho co byste určitě neměli při své návštěvě vynechat a lze si stihnout prohlédnout za jeden den. V případě, že se chystáte strávit v San Franciscu více dnů, určitě si pořiďte knižního průvodce, který vám poodhalí další úžasná místa tohoto města.

SOUBORY KE STAŽENÍ

TIP

Při cestě si připravte drobné jedno nebo pěti dolarovky na mýtné po mostu (cca 5 – 8 dolarů) a 6 dolarů/osoba na historickou tramvaj (cable car).

Twin Peaks Hill
Twin Peaks Hill

PARKOVÁNÍ V SAN FRANCISCO

Po několika návštěvách města San Francisco se nám osvědčilo podzemní parkoviště na náměstí Civic Center. Parkovné se pohybuje kolem 12 dolarů. Přesnou částku najdete na informační tabuli před vjezdem.

Z náměstí Civic Center se pak můžete vydat pěšky po San Franciscu jakýmkoli směrem. Další možností pro parkování jsou pak hotelová podzemní parkoviště.

SOUŘADNICE DO GPS NAVIGACE

Podzemní parkoviště – Civic Center37.78037, -122.41794

UBYTOVÁNÍ V SAN FRANCISCO

Ubytování v samotném San Franciscu je poněkud dražší. Ceny jsou obecně nižší na druhé straně zálivu, proto je i výhodnější se ubytovat zde a do centra města dojet autem. Opět se nám osvědčilo ubytování v Motelu 6 a tento link vám ukáže jejich umístění na mapě, a to včetně cen – Motel 6.

Booking.com

Pokud preferujete ubytování v jiném typu řetězci, zkuste tyto odkazy na ubytování v San Franciscu:

Ubytování blízko letiště – vhodné po příletu do San Franciska

Booking.com

TRAMVAJ V SAN FRANCISKU

V San Franciscu se můžete svézt historickou lanovou tramvají na třech linkách o celkové délce 25 kilometrů kolejí. Historická tramvaj jezdí denně od 6:30 do 0:30 hod.

Tramvaj na California Street
Cable car na California Street

HROMADNÁ DOPRAVA (MHD) V SAN FRANCISCU

Pokud se chystáte zdržet v více dní nebo chcete častěji využívat hromadnou dopravu (HMD – autobus, tramvaj i historickou tramvaj), tak si můžete zakoupit turistické jízdenky – 1, 3 a 7 denní přestupní jízdenka. Prodejní místa, kde jízdenky koupíte najdete zde – seznam prodejců jízdenek.

Zajímavou variantu také nabízí City Pass, jenž za zvýhodněnou cenu (sleva až 48%) umožňuje vstup do dalších atrakcí San Francisca.

Připravte se na to, že hromadná doprava není příliš spolehlivá, může mít zpoždění, někdy nedorazí vůbec a často bývá přeplněná cestujícími. I přes tyto nástrahy, je hromadná doprava v San Franciscu bezpečná jako v každém jiném velkém městě USA. Vzhledem k možnostem parkováníje MHD zvaná City Muni stále tou nejlepší volbou – samozřejmě kromě té pěší.

Co navštívit v San Franciscu

AQUARIUM OF THE BAY

Samotné akvárium v San Franciscu není příliš velké a projdete ho i za 15 minut. V každém případě vás akvárium zavede do podvodního tunelu, který je velmi působivý a budete mít tak možnost sledovat ryby v jejich přirozeném prostředí.

Akvárium najdete na adrese Aquarium of the Bay The Embarcadero and Beach street, – mapa zde – Akvárium.

Parkoviště Pier 39 Parking Garage je otevřeno 24 hodin týdně a najdete jej přes ulici. Souřadnice GPS do vjezdu parkovacího domu jsou 37,808131, -122,410749 – mapa parkoviště

Otevírací hodiny jsou:

  • od 26. května do 3. září – 9 až 20 hod.
  • od 4. září do 25. května – 10 až 19 hod.

webové stránky: aquariumofthebay.org

CHINATOWN V SAN FRANCISCO

Branou můžete vstoupit do čtvrti Chinatown, který tvoří čtyři ulice mezi Grant Avenue a Stockton Street. Bránu najdete na křižovatce ulic Grant Avenue a Bush Street.

V Chinatownu nakoupíte suvenýry, pohledy starožitnosti. Najdete zde tradiční krámky a restaurace, kde se můžete levně najíst.

Pokud ale nemáte dostatek času, tak tuto část San Francisca můžete vynechat. Z pohledu českého turisty se spíše jedná o velkou čínskou tržnici, které jsou podobné těm našim “vietnamským”.

SOUŘADNICE DO GPS NAVIGACE

Chinetown – brána37.79058, -122.40559
Chinatown
Chinatown
Chinatown
Chinatown v San Francisku

GOLDEN GATE BRIDGE – most v San Francisku

Golden Gate Bridge patří mezi nejznámější mosty. Jeho délka je 2,7 km, rozpětí pilířů 1280 m a silnice se svými šesti jízdními pruhy a chodníkem vede ve výšce 67 metrů nad mořem.

Pokud se vydáte autem přes Golden Gate Bridge, připravte si mýtné ve výši 6 dolarů, které se platí pouze při cestě do města. Zde najdete další informace o Golden Gate Bridge. Most můžete přejít i pěšky zdarma, a to pouze po východním chodníku.

Pár zajímavostí:

  • denně přejede most Golden Gate Bridge něco kolem 118 000 aut
  • nosná lana mají v průměru 92 cm a jejich délka je 2332 m
  • most dokáže odolat větru o rychlosti 160 km/h

TIP PRO NÁVŠTĚVU MOSTU GOLDEN GATE BRIDGE

Při návštěvě Golden Gate Bridge se snažte vyhnout datu, který připadá na americký svátek Labor Day (první pondělí v září). V tento den pořádají Američané v oblasti Golden Gate Bridge párty a pikniky, což sebou přináší velmi rušnou dopravu, velké množství lidí a velké problémy s parkováním auta.

SOUŘADNICE DO GPS NAVIGACE

Golden Gate Bridge – parkoviště37.80697, -122.46990
Golden Gate Bridge v San Francisku
Golden Gate Bridge

TWIN PEAKS – San Francisko jako na dlani

Uprostřed San Francisca se zvedají do výšky 274 metrů dva kopce zvané Twin Peaks. Na vrchol můžete vyjet autem, kde je také parkoviště a najdete zde park odkud uvidíte jedinečnou podívanou na celé město.

Ti z vás co vystoupáte po strmé stezce až na samý vrchol, budete odměněni 360 stupňovým výhledem.

SOUŘADNICE DO GPS NAVIGACE

Twin Peaks – parkoviště37.75474, -122.44649
Twin Peaks Hill
Twin Peaks Hill

ALAMO SQUARE – viktoriánské domy

Alamo Square patří mezi nejfotografovanější řady viktoriánských domů v San Francisco.

Náměstí najdete nedaleko náměstí Civic Center (viz. Parkování). Uvidíte odtud velkolepý pohled na radnici (City Hall) a mrakodrapy v pozadí.

Šest domů zvaných Six Sisters byly vybudovány ve stylu královny Anny a najdete je na východní straně náměstí v ulici Steiner Street č. 710 – 720.

SOUŘADNICE DO GPS NAVIGACE

Alamo Square37.77606, -122.43293
Alamo Square
viktoriánské domy na Alamo Square

LOMBARD STREET – nejklikatější ulice světa

Lombard Street se může právem považovat za nejklikatější ulici nejen v San Franciscu, ale i na celém světě.

Nedaleko od Lombard Street staví i lanová tramvaj linky Powel & Hyde (červená trasa).

Tuto nejklikatější ulici si můžete sejít pěšky po schodech nebo ji projet autem a vychutnat si celkem osm zatáček. V tomto případě musíte přijít nebo přijet autem z ulice Hyde Street.

SOUŘADNICE DO GPS NAVIGACE

Lombard Street37.80200, -122.41962
Lombard Street - nejklikatější ulice
Lombard Street – nejklikatější ulice

Fotogalerie San Francisko

Pier 39

Lachtani na Pier 39
lachtani na Pier 39
Palace Of Fine Arts
Palace of fine Arts
San Francisco

Alcatraz

Vězení Alcatraz
Vězení Alcatraz
Ulice v San Francisku
Ulice v San Francisku

PŮJČENÍ AUTA SAN FRANCISCO

Z osobní zkušenosti můžeme doporučit můžeme doporučit auto z půjčovny ALAMO.San Francisco

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa