Washington D.C. – itinerář na 1 den

Pro jednodenní návštěvu Washingtonu D.C. je klíčové soustředit se na hlavní památky a zajímavosti, aby byl váš den co nejvíce efektivní a příjemný. Zde je návrh itineráře, který vám umožní prozkoumat to nejlepší, co hlavní město USA nabízí.

Washington D.C.

Jednodenní itinerář ve Washingtonu D.C.

Ranní část:

 • 8:00 – 10:00: Národní promenáda (National Mall) a Kapitol
  • Začněte svůj den u Kapitolu Spojených států, což je sídlo amerického Kongresu. Pokud máte zájem, rezervujte si prohlídku předem, nebo se jednoduše kochte exteriérem této ikonické budovy.
  • Procházka po Národní promenádě, která je domovem mnoha památníků a památek, včetně Obelisku (Washington Monument). Můžete si rezervovat vstupenky pro výstup na vrchol a užít si výhled na město.

Dopolední část:

 • 10:30 – 12:30: Lincolnův památník a památníky války
  • Navštivte Lincolnův památník, jedno z nejvíce fotografovaných míst ve městě, a uvažujte o významu Lincolnovy prezidentské éry.
  • Procházka kolem památníků druhé světové války a Vietnamské války, které jsou v pěší vzdálenosti od Lincolnova památníku.

Odpolední část:

 • 13:00 – 14:30: Oběd a Georgetown
  • Užijte si oběd v historické čtvrti Georgetown, která nabízí řadu restaurací a kaváren. Tato oblast je známá svými kouzelnými kamennými domy a nábřežím s výhledem na řeku Potomac.
  • Procházka po ulici M Street a Wisconsin Avenue, kde můžete navštívit obchody a obdivovat architekturu.

Pozdní odpoledne:

 • 15:00 – 17:00: Smithsonův institut
  • Vydejte se zpět na National Mall a navštivte jeden nebo dva muzea Smithsonova institutu podle vašeho zájmu. Mezi nejoblíbenější patří Národní muzeum americké historie a Národní letecké a vesmírné muzeum. Vstup do většiny muzeí je zdarma.

Večerní část:

 • 17:30 – 20:00: Večeře a procházka po Tidal Basin
  • Užijte si večeři v jedné z restaurací ve Washingtonu D.C., které nabízejí širokou škálu kulinářských stylů.
  • Po večeři si udělejte procházku podel Tidal Basin, zejména během kvetení třešní je toto místo obzvláště magické.

Poznámka: Washington D.C. je známý svými bezplatnými muzei a historickými památkami, což z něj činí ideální destinaci pro turisty. Vzhledem k omezenému času si vyberte atrakce, které vás nejvíce zajímají, a pamatujte, že mnohé z nich jsou velmi blízko u sebe.Další článkyNew York

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa