Valley of Fire – Údolí ohně s pekelnou atmosférou

Když se řekne Nevada, tak se všem asi okamžitě vybaví nevadské pouště a malebná přírodní krajina. Na území tohoto amerického státu, konkrétně 80 kilometrů severovýchodně od Las Vegas, se nalézá i Valley of Fire (mapa zde) neboli česky Údolí ohně. Tento název rozhodně není náhodný, neboť většinu tohoto státního přírodního parku tvoří sytě rudé pískovcové útvary, jež evokují plameny – obzvláště, když jsou zality slunečním svitem. Konkrétně se jedná o pískovce, jež se začaly formovat již před miliony let a svou nynější podobu dostaly za Aztéků. 

Mapa cesty z Las Vegas do Valley of Fire
Kliknutím zvětšíte mapu https://goo.gl/maps/qLZBvtuos9DTonvm9
Valley of Fire státní park
Valley of Fire státní park
Elephant Rock
Elephant Rock – mapa zde

Vyrazit sem můžete i na několikadenní výlet. V této rekreační a chráněné oblasti o rozloze bezmála 19 tisíc hektarů na vás totiž čekají desítky zajímavých turistických stezek a řada nezapomenutelných panoramatických výhledů. Přímo uvnitř parku se nachází i několik kempů, kde můžete na noc složit svou hlavu.

Avšak i pokud jen jedete kolem, tak se rozhodně zastavte. Na objevení krás této národní přírodní památky, vám stačí třeba i hodinka volného času. Park je od roku 1968 zapsaný do seznamu památek.

Valley of Fire
Skály v údolí

Jaké části Valley of Fire stojí za návštěvu? 

Jak jsme už uvedli, toto údolí je opravdu staré, lze v něm dokonce spatřit i petroglyfy. Jedná se o nástěnné malby pocházející z pravěku. K jejich objevení se vydejte do oblastí Mouse’s Tank, potažmo Atlatl Rock, které jsou na jejich výskyt opravdu bohaté a zároveň jsou snadno přístupné. Méně známou leč překrásnou částí Údolí ohně je takzvaný Pink Canyon (mapa zde), který se od okolí odlišuje svým zbarvením do pastelově růžové.  

Pastel (Pink) Canyon Trail
Pastel (Pink) Canyon Trail – mapa zde
Pastel (Pink) Canyon Trail
Pastel (Pink) Canyon Trail

Výhodou tohoto přírodního parku je, že je do něj umožněn (za poplatek 10 – 15 dolarů) vjezd vozidlům, tudíž si toto údolí můžete prohlédnout po cestě hlavní silnicí Valley of Fire Road, jež vede skrze celý park. Obzvláště v horkých letních dnech se vyplatí zastavit u jeskyně Fire Cave (mapa zde) a dopřát si trochu stínu, kterého ve vyprahlé nevadské krajině není nikdy nazbyt. Stejně tak za prohlídku stojí návštěvnické centrum. Je otevřeno od 8:30 do 16:30, kde najdete několik zajímavých geologických exponátů.  

Silnice ve Valley of Fire
Balanced Rock
Balanced Rock – mapa zde
Silnice ve Valley of Fire
Silnice ve Valley of Fire – mapa zde
Silnice ve Valley of Fire
Sklály ve Valley of Fire – mapa zde
Silnice ve Valley of Fire
Silnice ve Valley of Fire

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa