Náš tým webu

Do USA jsme zavítali již několikrát a několikrát jsme museli řešit stále ty stejné problémy s cestou do USA spojené – letenky, půjčení auta, ubytování, plán trasy, cestovní pojištění a všechno to další a nezbytné.

Hodiny strávené na internetu, v mapách a průvodcích nás přivedlo na myšlenku dát všechny naše zkušenosti z minulých pobytů v USA dohromady a umístit toto vše na web.

Během našeho cestování po Americe jsme udělali několik chyb, na které vás budeme upozorňovat, a tak věříme, že vám pomůžeme prožít vaše cesty po USA bez zbytečných přehmatů.

Informace uvedené na našem webu vycházejí z velké části ze zkušeností našich vlastních, ale i zkušeností přátel, kteří do USA cestu podnikli a nějakou dobu v USA pobyli. Velkou pomocí jsou i naši američtí přátelé, kteří nám poskytují rady ze života v USA.

Standa

Poprvé do USA zavítal v roce 1996, kdy stál dolar neuvěřitelných 38 Kč a letenka jej vyšla na 30 tisíc. Od té doby cestuje do Ameriky pravidelně. Miluje národní parky, zejména Yellowstone, a to včetně jeho sirného zápachu 🙂 Oblíbil si San Francisco. Je zakladatelem tohoto portálu a dělá příšerné hrubky 🙂

Jirka

Náš hlavní “facebookář”, od kterého můžete číst většinu našich příspěvků na Facebooku. Mezi jeho nejoblíbenější místa v USA patří Grand Canyon a San Francisco. Z Amerického fast foodu zbožňuje Taco Bell. Pokud mu není dopřáno, tak bývá nevrlý 🙂

Iva

Tato milá a veselá slečna je naší odbornicí na auta. Motor vám popíše bez mrknutí oka a zasype vás odbornými výrazy, za které by se nemusel stydět ani největší odborník. Cvrkot motorů jí zřejmě připomíná cinkot mincí, proto není divu, že si zamilovala Las Vegas a všude přítomná kasina. Peče výborné koláče 🙂

Blake

Nejmladší člen našeho týmu. V Česku ještě nikdy nebyla, ale už umí říct “soráč” a “prosím jídlo bez cibule”…nemáme tuchy, kde k tomu přišla 🙂 Miluje Evropu a ráda by ji co nejdříve procestovala. Jelikož je od mala zvyklá na horké pouštní počasí jižní Kalifornie, tak je jí chudákovi všude zima.

Traci

Věčně usměvavá a s batohem na zádech. Momentálně na mateřské dovolené. V Praze byla naposledy před třemi roky. Ráda by se co nejdříve podívala zpět, procestovala Moravu a krásné jižní Čechy.

Jason

V České republice strávil něco přes dva roky, vyučoval angličtinu a sám studoval češtinu. Ačkoli již nemá češtinu tak plynulou, tak mu to stále mluví velmi obstojně. S rodinou se usídlil ve Wyomingu poblíž národního parku Yellowstone a pohoří Grand Teton. V Americe mu chybí jízda vlakem a knedlo, vepřo, zelo. Už se těší, až se zase do ČR vrátí.

James

Žije s rodinou v Las Vegas, a tak není divu, že je jeho doménou právě oblast jižní Nevady včetně Grand Canyonu a národních parků Zion a Bryce Canyon. Miluje Prahu, kde žil několik měsíců, velmi si oblíbil Karlovy Vary a Český Krumlov, který je dle jeho slov “So cool!”.