EVERGLADES NÁRODNÍ PARK NA FLORIDĚ

Jedním z nejznámějších národních parků, které se rozkládají ve státě Florida, je rozhodně ten s názvem, Everglades. Oproti mnoha jiným však právě tento může být lehce netypický, a to především pro svou skladbu. Většinu jeho plochy totiž zabírají mokřady. Přesto, tedy lépe řečeno díky tomu, se však na území tohoto národního parku nacházejí zajímavé a specifické druhy zvířat, ale také rostlin. Tomu jistě napomáhá také nadmořská výška parku, která je pouze v rozmezí 0 – 2,4 metrů nad mořem.

Mapu Everglades národního parku v PDF si můžete stáhnout zde.

Národní park Everglades na Floridě
Národní park Everglades na Floridě

NEJMENŠÍ POŠTA NA SVĚTE

Při našich cestách po Everglades jsme narazili na nejmenší poštovní úřad na světě. V podstatě se jedná pouze o budku u parkoviště. Poštu nemůžete minout, pokud pojedete po silnici č. 41.

Adresa je Ochopee Post Office, 38000 Tamiami Trail E, Ochopee, FL 34141, USA

GPS souřadnice jsou: 25°54’05.6″N 81°17’50.4″W a mapa je zde.

Nejmenší pošta na Floridě Ochopee Post Office
Nejmenší pošta na Floridě Ochopee Post Office

Otevírací doba není příliš široká, ale pokud budete mít štěstí, tak se trefíte.

Otevírací doba Ochopee Post Office

ZVÍŘATA, KTERÁ JSOU PRO EVEGLADES TYPICKÁ

Pokud bychom se na park Everglades podívali konkrétně, zvláště tedy na typická žijící zvířata, potom nesmíme zapomenout na aligátory, ale také krokodýly, ty ale obývají spíše pobřežní oblasti jižní Floridy. Aligátoři jsou nejznámějšími zástupci této přírodní oblasti, která je zapsána i na seznam světového dědictví UNESCO. Z hlediska dalších zástupců živočišné zvíře ale nechybí třeba floridská puma – jeden z nejvíce ohrožených druhů oblasti. Vše doplňuje i množství vodního ptactva.

Na aligátory větších či menších rozměrů můžete narazit v podstatě kdekoliv. Tu a tam se objeví i ve strouhách u silnic, které mnohdy bývají po prudkých lijácích plné vody.

Aligátor na Floridě
Aligátor na Floridě
Aligátor na Floridě

POHYB PO PARKU JE JEDNODUCHÝ

Ačkoliv jsme zmínili, že park Everglades je tvořen z větší části pouze mokřinami a bažinami, rozhodně není problémem se po jeho rozloze pohybovat. Na mnohých místech narazíte na dřevěné chodníčky, které vás provedou po dané oblasti. Pozor, zde často žerou komáři 🙂

Následující fotka je z Big Cypress Bend Boardwalk (GPS – 25.941754, -81.469919, mapa zde). Je to příjemná procházka “pralesem”. Parkoviště nemůžete minout, pokud pojede po silnici č. 41, která vede přes celý park. 

Big Cypress Bend Boardwalk

Turisticky oblíbeným dopravním prostředkem jsou speciální vrtulová vznášedla (airboat), která vás provezou po vodní hladině mezi rostlinstvem.

Cena za zhruba 30 minutovou jízdu se pohybuje kolem 20 dolarů, ale mohou být i dražší. Na silnici č. 41, jenž se táhne celým parkem najdete několik provozovatelů této služby. Zde jsou aspoň některé:

Vrtulová vznášedla airboat na Floridě
Vrtulová vznášedla airboat na Floridě

V EVERGLADES SE PŘIPRAVTE SE NA VYSOKÉ TEPLOTY

Stejně jako celá tato americká oblast, i samotný park Everglades se poté pyšní vysokými teplotami, které mohou dosahovat i 35 stupňů Celsia. Ideální je tedy vyrazit v chladnějších měsících. Zde najdete více informací o počasí na Floridě. Cestování mimo měsíce červenec a srpen je příjemnější. V těchto termínech tak bude mít každý z turistů možnost poznat i to nejvýznamnější, především potom jezero Okeechobee, řeku Pahayokee, ale i řadu drobných ostrůvků, které se zde během mnoha sta let vytvořily. To vše poté doplňují i četné palmy, mahagonové lekníny, nebo třeba také borovice.

HOTELY A MOTELY V EVERGLADE

V samotném parku Everglades hotel nebo motel nenajdete, proto při svém plánování cesty na toto myslete a zkuste najít ubytování na západním pobřeží v oblasti města Naples nebo východním pobřeží v oblasti Miami.

Ubytování v národním parku Everglades


Miami

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa