JAK UŠETŘIT A POZNAT AMERIKU?

Američané obecně milují různé slevy a bonusy. Narazíte na ně na každém kroku. Otázkou je, jak je maximálně využít.

Základem je platební karta a přístup na internet. Pokud splníte tyto dvě podmínky, tak máte vyhráno.

  • Ještě před odjezdem do USA si ověřte u své banky, zda můžete přes internet vaší platební kartou platit.
  • A jak s přístupem na internet? Při vstupu do motelu nebo hotelu narazíte na koutky s několika počítači s připojením na internet. Pokud si vezete vlastní notebook nebo chytrý telefon, tak na wi-fi narazíte nejen v motelu a hotelu, ale třeba i ve fast foodu.

Slevy za služby se obvykle pohybují ve výši 5 – 10%, což nemusí být pro každého až tak zajímavé, ale pokud těchto slev nevyužijete, tak zacelou dobu pobytu v Americe příjdete až o 100, 200 nebo i více dolarů, a to už je znát.

Jenom tím, že používáte platební kartu, tak si nad rámec vašeho rozpočtu můžete dovolit třeba skvělou večeři, vystoupení Celine Dion, vyhlídkový let helikoptérou nad New Yorkem nebo spousty jiných zážitků.

Většina z vás nejezdí do Ameriky každý rok, a tak využijte svůj čas strávený v USA na maximum a přivezte si o něco víc zážítků, na které budete vzpomínat dalších několik let.

JAK TO FUNGUJE?

Motel 6 například uvádí výhodnější ceny pod termínem “Special Internet Rate”.

  • Motely a hotely – poskytují slevy 5 – 10% a i více z objednávek přes internet, výhodou je i rezervace pokoje, což se hodí zejména v turistické sezóně, kdy bývají ubytovací zařízení často obsazená.
  • Autopůjčovny – při rezervaci přes internet 10% slevy – po letence je půjčení auta druhou nejnákladnější službou a ušetřených 10% je už v rozpočtu znát.
  • Cestovní pojištění – nižší sazba a vyřízení z pohodlí domova – to jsou výhody přes internet.
  • Doprava z letiště JFK do centra New Yorku – sleva 10% za on-line rezervaci.
  • …a spousty dalších.

TIP PRO VÁS

Rezervaci nemusíte provádět několik týdnů dopředu, kdy ještě přesně nevíte co a jak, ale třeba i den předem, kdy už jsou vaše plány na další den jasnější. Pozor ale, aby služba již nebyla vyprodaná.

A ještě jedna rada na závěr. Neberte to nejlevnější ubytování a nebo službu, kterou najdete. Nízka cena v mnoha případech také znamená nižší standard a pro turisty mnohdy i zklamání, a tak neškudlete za každou cenu. Je to vaše dovolená, tak si jí užívejte a ne jen přežívejte! Možná by vás mohly ještě zajímat jak platit bezpečně kartou na internetu nebo tipy na ubytování.

Přidejte se k nám

9,998FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat

Další články

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: