Američané obecně milují různé slevy a bonusy. Narazíte na ně na každém kroku. Otázkou je, jak je maximálně využít.

Základem je platební karta a přístup na internet. Pokud splníte tyto dvě podmínky, tak máte vyhráno.

  • Ještě před odjezdem do USA si ověřte u své banky, zda můžete přes internet vaší platební kartou platit.
  • A jak s přístupem na internet? Při vstupu do motelu nebo hotelu narazíte na koutky s několika počítači s připojením na internet. Pokud si vezete vlastní notebook nebo chytrý telefon, tak na wi-fi narazíte nejen v motelu a hotelu, ale třeba i ve fast foodu.

Slevy za služby se obvykle pohybují ve výši 5 – 10%, což nemusí být pro každého až tak zajímavé, ale pokud těchto slev nevyužijete, tak zacelou dobu pobytu v Americe příjdete až o 100, 200 nebo i více dolarů, a to už je znát.

Jenom tím, že používáte platební kartu, tak si nad rámec vašeho rozpočtu můžete dovolit třeba skvělou večeři, vystoupení Celine Dion, vyhlídkový let helikoptérou nad New Yorkem nebo spousty jiných zážitků.Většina z vás nejezdí do Ameriky každý rok, a tak využijte svůj čas strávený v USA na maximum a přivezte si o něco víc zážítků, na které budete vzpomínat dalších několik let.

JAK TO FUNGUJE?

Motel 6 například uvádí výhodnější ceny pod termínem “Special Internet Rate”.

  • Motely a hotely – poskytují slevy 5 – 10% a i více z objednávek přes internet, výhodou je i rezervace pokoje, což se hodí zejména v turistické sezóně, kdy bývají ubytovací zařízení často obsazená.
  • Autopůjčovny – při rezervaci přes internet 10% slevy – po letence je půjčení auta druhou nejnákladnější službou a ušetřených 10% je už v rozpočtu znát.
  • Cestovní pojištění – nižší sazba a vyřízení z pohodlí domova – to jsou výhody přes internet.
  • Doprava z letiště JFK do centra New Yorku – sleva 10% za on-line rezervaci.
  • …a spousty dalších.

TIP PRO VÁS

Rezervaci nemusíte provádět několik týdnů dopředu, kdy ještě přesně nevíte co a jak, ale třeba i den předem, kdy už jsou vaše plány na další den jasnější. Pozor ale, aby služba již nebyla vyprodaná.

A ještě jedna rada na závěr. Neberte to nejlevnější ubytování a nebo službu, kterou najdete. Nízka cena v mnoha případech také znamená nižší standard a pro turisty mnohdy i zklamání, a tak neškudlete za každou cenu. Je to vaše dovolená, tak si jí užívejte a ne jen přežívejte! Možná by vás mohly ještě zajímat jak platit bezpečně kartou na internetu nebo tipy na ubytování.