METROPOLITNÍ MUZEUM UMĚNÍ

Navštivte Met…. poznejte svět! V tomto muzeu naleznete skoro 2 000 000 uměleckých děl, jejichž stáří se pohybuje v rozmezí přesahujícím 5 000 let! Metropolitní muzeum umění je jedno z největších a nejlepších muzeí na světě. Muzeum svým návštěvníkům ukazuje to nejlepší z lidské kreativity. V muzeu naleznete skutečně vše – od uměleckých děl ze starého Egypta až po ohromující New American Wing (sekci, v níž jsou návštěvníci obeznámeni s historií amerického umění od 18. do 20. století). Ne nadarmo je Metropolitní muzeum umění nejnavštěvovanější atrakcí v celém New Yorku!

Metropolitní muzeum umění v New Yorku

Metropolitní muzeum
1000 Fifth Ave. na 82nd St.
New York, NY 10028
Zavřeno na Den díkůvzdání, 25. prosince, 1. ledna a první pondělí v květnu.
Neděle-čtvrtek: 10:00 – 17:30 hod.
Pátek-sobota: 10:00 – 21:00 hod.
metmuseum.org

The Cloisters
99 Margaret Corbin Drive
New York, NY 10040
Zavřeno na Den díkůvzdání, 25. prosince a 1. ledna.
Březen-říjen: 10:00 – 17:15 hod.
Listopad-únor: 10:00 – 16:45 hod.
metmuseum.org

Vstup se CityPassem

Držitelé CityPassu mají právo na přeskočení klasické řady (přednostní vstup). Dále mají nárok na vstup do všech speciálních expozic a slevu 1 USD na Audio Tour. CityPass také zaručuje vstup (ve stejný den) do muzea The Cloisters a do Gardens – zde se budete moci pokochat uměním a architekturou středověké Evropy.

Hlavní přednosti

 • Metropolitní muzeum umění je nejnavštěvovanější atrakcí New Yorku. Nachází se zde skoro 2 000 000 uměleckých děl, jejichž stáří spadá do rozpětí více než 5 000 let.
 • Držitelé CityPassu mají nárok na slevu 1 USD na audio průvodce.
 • Držitelé CityPassu mají nárok na vstup do The Cloisters (musí být využito v den návštěvy Metropolitního muzea).

Jak na vstup se CityPassem

Metropolitní muzeum – Předložte svou CityPass brožuru (či voucher) na Will Call přepážce (nachází se nalevo od informační přepážky v Great Hall). Hledejte symboly CityPass, abyste mohli přeskočit klasickou řadu.

The Cloisters + Gardens – K návštěvě těchto sekcí potřebujete CityPass brožuru. Pokud máte voucher, musíte jej nejprve vyměnit za brožuru.

Speciální výstavy v rámci CityPassu

Držitelé CityPassu mají zajištěn bezplatný vstup na všechny speciální výstavy. Výstavy se pravidelně obměňují. Seznam současných výstav naleznete na stránce muzea.

Za zmínku stojí například současná výstavy fotografií na téma Americké občanské války (Photography and the American Civil War). V této výstavě, která bude dostupná do 2. září 2013 naleznete více než 200 těch nejlepších fotografií týkajících se Americké občanské války, ve které vyhaslo 750 000 životů.

Metropolitní muzeum umění v New Yorku

Výhody pro držitele CityPassu

Audio průvodce: Zařízení jsou k zápůjčce k dispozici v Great Hall. Nahrávka je dostupná v celkem 10 jazycích. Držitelé CityPassu mají nárok na slevu ve výši 1 USD.

Rady návštěvníkům

 • Vstup do muzea zahrnuje také vstup do sekcí The Cloisters a Gardens. Prohlídku můžete začít v jakémkoliv z těchto dvou muzeí, nicméně vstup platí jen v rámci jednoho dne, takže si nemůžete návštěvu rozvrhnout na víc dní.
 • Všechny batohy a zavazadla budou kontrolovány. Vyhněte se čekání v řadě na kontrolu tím, že batohy a zavazadla necháte doma.
 • Vyzkoušejte ředitelovu Audio Tour. Jedná se o itinerář návštěvy muzea vytvořený ředitelem Thomasem P. Campbellem. S audio průvodcem navštívíte některé z nejzajímavějších sbírek světového umění.
 • Muzeum nabízí zábavu pro celou rodinu – včetně těch nejmenších. Více informací naleznete na webu.
 • Před příjezdem si stáhněte a vytiskněte doporučované itineráře.
 • Získejte slevu 10 USD při nákupu v obchodě muzea. Platí pro nákupy nad 50 USD. Další detaily naleznete v brožurce.
Metropolitní muzeum umění v New Yorku

Služby

 • Parkování: Fifth Avenue a 80th Street, otevřeno 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, (212) 879 5500.
 • Občerstvení: The Cafeteria, Petrie Court Café, The New American Wing Café, Great Hall Balcony Bar (v páteční a sobotní večery s živou hudbou), The Cloisters’ Trie Café (lehká jídla, otevřeno v období od května do října).
 • Přístupnost: Ano, muzeum je přístupné i vozíčkářům.
 • Audio průvodce: Nahrávka dostupná v 10 jazycích. Držitelé CityPassu mají nárok na slevu ve výši 1 USD z ceny.
 • Dárkový obchod: The Met Store – máte možnost nakoupit skvělé knihy, šperky, doplňky, hračky a další předměty inspirované uměleckými díly ve vlastnictví muzea.
 • Kočárky: Ve většině sekcí jsou povoleny. Konkrétní informace získáte v informačních koutcích.
 • Fotografování: Fotografování je povoleno. V areálu muzea ale nesmíte mít videokamery a nesmíte fotit s bleskem.Další článkyNew York

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa