Nápis Hollywood – 6 nejlepších míst, kde nápis vyfotit

Nápis Hollywood je pro mnoho lidí něco více než jen devět bílých písmen, která znamenají název okresku Los Angeles. Od roku 1923 je to jeden z nejznámějších symbolů úspěchu, slávy, peněz a kariéry. Je vysoký 13 metrů a je vidět z mnoha částí Los Angeles. Jelikož k nápisu nevede žádná cesta, tak až k samotnému nápisu není možné dojít.

Nachází se na Mount Lee v Hollywood Hills v Los Angeles. Nápis s výhledem na město a stal se symbolem zábavního průmyslu a lesku Hollywoodu.

Hollywood nápis v Los Angeles
Nápis Hollywood

Nejslavnější nápis Hollywood leží na úbočí hory Lee a můžete ho lépe nebo hůře vidět z mnoha míst Los Angeles. Nicméně, najít ideální místo pro fotografování není vždy úplně jednoduché.

UPOZORNĚNÍ

Je důležité mít na paměti, že k místu, kde nápis Hollywood stojí, není žádná oficiální cesta a vstup na pozemek je zakázán pod hrozbou pokuty. Toto omezení bylo zavedeno až po té, kdy vandalové nápis několikrát poškodili, a několik lidí chtělo spáchat sebevraždu skokem z konstrukce. V ulicích vedoucích k nápisu narazíte na značku s varováním “No Access Hollywood Sign”, která vás informuje o tom, že k nápisu není žádný přístup. Umístění těchto značek má za cíl odradit velké množství turistů, kteří pravidelně blokují provoz v příkrých a hlavně úzkých uličkách. Četné stížnosti obyvatel Hollywoodu přinutilo úřady, aby posílily hlídky policie v této oblasti a nechala odtáhnout každé vozidlo, které parkuje na zakázaných místech. Myslete na to, že odtažení vozu vás může přijít minimálně na 120 dolarů včetně nepříjemností s policií.

KDE JE NEJLEPŠÍ MÍSTO PRO FOCENÍ NÁPISU HOLLYWOOD?

Vždy myslete na to, abyste parkovali, tam kde je to povoleno. Dali jsme pro vás dohromady několik míst, odkud se můžete s nápisem v pozadí vyfotit.

nápis Hollywood v Los Angeles

1. Nápis HOLLYWOOD AND HIGHLAND

Přímo na hlavní třídě Hollywood Boulevard se nachází zábavní a nákupní komplex “Hollywood and Highland” s podívanou na světoznámý nápis.

Při procházce po chodníku slávy (Walk of Fame) vyjděte schody a vyhlídka se nachází ve druhém patře zadní části komplexu (červený kroužek na obrázku).

Počítejte ale s tím, že nápis uvidíte z dálky.

nápis Hollywood v Los Angeles

MAPA – klikněte na obrázek

nápis Hollywood v Los Angeles

2. BEACHWOOD CANYON DR

Při průjezdu touto ulicí budete mít nápis přímo před sebou a určitě zde najdete vhodná místa pro parkování. V této ulici je i několik domů, jejichž předchozí majitelé měli známá jména jako Charlie Chaplin, Douglas Fairbanks a Norma Talmadge.

Pohled do ulice zde
GPS do vaší navigace je 34.117801,-118.32153.

MAPA – klikněte na obrázek

3. CANYON LAKE DRIVE

V mnoha malých uličkách je celkem snadné se ztratit, ale s GPS navigací byste měli toto místo najít bez problému.

V této ulici je na nápis Hollywood velmi hezký výhled a můžete se zde v klidu vyfotografovat. Není zde problém s parkováním.

Pohled na místo je zde.
GPS do vaší navigace je 34.126112,-118.326483.

MAPA – klikněte na obrázek

4. Nápis Hollywood z MULHOLLAND HWY

Jedná se o nejbližší místo, ze kterého můžete nápis Hollywood vidět. Bohužel zde stojíte přímo pod svahem, kde je nápis umístěn a otázkou zůstává, zda je to místo nejlepší.

Pokud se sem rozhodnete vyrazit, tak myslete na to, že vjíždíte do oblasti s příkrými a úzkými uličkami. Důsledně dávejte pozor na místa, kde je zákaz stání, abyste neměli potíže s policií, která se tu s oblibou pohybuje. Dle zkušeností dalších cestovatelů zvolte pro pořízení fotky nápisu raději jiné místo.

Pohled na místo je zde
GPS do vaší navigace je 34,131094, -118,320413 .

MAPA – klikněte na obrázek

5. DERONDA DRIVE

Obdobně jako v případě Mulholland Hwy ctěte soukromí místních obyvatel a opět si úzkostlivě hlídejte místa, kde je povoleno parkovat.

Z míst, které tým webu zná, se nám tato vyhlídka zdá nejlepší.

Pohled na místo je zde
GPS do vaší navigace je 34,129683, -118,319645.

nápis Hollywood v Los Angeles

MAPA – klikněte na obrázek

6. GRIFFITH PARK OBSERVATORY – nápis Hollywood i pohled na město

Jak název napovídá, jedná se o astronomickou observatoř, která má speciální vyhlídku na nápis Hollywood. Zde si můžete nejpohodlněji prohlédnout nejen nápis samotný, ale si i vychutnat výhled na celé Los Angeles, tedy pokud není mlhavo, což není v LA výjimkou. Parkoviště i vstup na ochoz jsou zdarma. Další informace k tomuto místu najdete v článku Griffith Partk Observatory.

Pohled na místo je zde
GPS do vaší navigace je 34.120860, -118.300444 .

Adresa: 2842-2846 E Observatory Ave, Los Angeles, CA 90027

Griffith park observatory - Los Angeles

JAK JSME JELI DO DERONDA DRIVE

Ukázka cesty do Deronda Drive, kde jsme na pár minut zaparkovali, udělali několik fotek a vyrazili do centra.

Značka se skládá z bílých písmen, která jsou každé 45 stop (14 m) vysoká a 30 stop (9 m) široká a celková plocha značky je 12 000 čtverečních stop (1 100 metrů čtverečních). Písmena jsou vyrobena z oceli pokryté bílým hliníkem a v noci se svítí, aby byla viditelná z dálky.

Historie nápisu Hollywood

Nápis má fascinující historii, která trvá téměř století, a stala se kulturní ikonou a turistickou atrakcí známou po celém světě.

Nápis Hollywood byl původně postaven v roce 1923 jako dočasná reklama pro developerskou společnost s názvem „Hollywoodland“. Skládal se z 50 stop vysokých bílých písmen a v noci byl osvětlen více než 4 000 žárovkami. Lidé si toto místo oblíbili a stalo oblíbeným orientačním bodem a ikonickým symbolem hollywoodské čtvrti, ale nápis měl být pouze dočasnou instalací.

Jak se hollywoodská čtvrť rozrůstala a stala se centrem filmového průmyslu, nápis Hollywood se stal důležitou součástí kultury a historie města. V roce 1949 přistoupila Hollywoodská obchodní komora k opravě a přestavbě nápisu, který v průběhu let chátral. Hospodářská komora z nápisu odstranila poslední čtyři písmena, takže nyní znělo „Hollywood“ a žárovky nahradili odolnějšími a energeticky úspornějšími neonovými trubicemi.

Renovace nápisu Hollywood

V průběhu let prošel nápis Hollywood několika renovacemi a změnami. V roce 1978 byl nápis kompletně přestavěn pomocí oceli a betonu, aby byl odolnější a odolnější drsným povětrnostním podmínkám v Hollywood Hills. Znak byl také přemalován do své původní bílé barvy a zůstává jednou z nejznámějších památek na světě.

Nápis Hollywood hrál významnou roli v historii filmového průmyslu a objevil se v bezpočtu filmů a televizních pořadů. Stal se symbolem půvabu a vzrušení Hollywoodu a pro návštěvníky Los Angeles je to atrakce, kterou musí vidět.

Dnes je nápis Hollywood ve vlastnictví a správě města Los Angeles a stal se symbolem kultury a historie města. Zůstává důležitým orientačním bodem a oblíbenou turistickou atrakcí a nadále inspiruje a uchvacuje lidi po celém světě.Los Angeles

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa