Nápis Hollywood – 6 nejlepších míst, kde nápis vyfotit

Nápis Hollywood je pro mnoho lidí něco více než jen devět bílých písmen, která znamenají název okresku Los Angeles. Od roku 1923 je to jeden z nejznámějších symbolů úspěchu, slávy, peněz a kariéry. Je vysoký 13 metrů a je vidět z mnoha částí Los Angeles. Jelikož k nápisu nevede žádná cesta, tak až k samotnému nápisu není možné dojít.

Nachází se na Mount Lee v Hollywood Hills v Los Angeles. Nápis s výhledem na město a stal se symbolem zábavního průmyslu a lesku Hollywoodu.

Hollywood nápis v Los Angeles
Nápis Hollywood

Nejslavnější nápis Hollywood leží na úbočí hory Lee a můžete ho lépe nebo hůře vidět z mnoha míst Los Angeles. Nicméně, najít ideální místo pro fotografování není vždy úplně jednoduché.

UPOZORNĚNÍ

Je důležité mít na paměti, že k místu, kde nápis Hollywood stojí, není žádná oficiální cesta a vstup na pozemek je zakázán pod hrozbou pokuty. Toto omezení bylo zavedeno až po té, kdy vandalové nápis několikrát poškodili, a několik lidí chtělo spáchat sebevraždu skokem z konstrukce. V ulicích vedoucích k nápisu narazíte na značku s varováním “No Access Hollywood Sign”, která vás informuje o tom, že k nápisu není žádný přístup. Umístění těchto značek má za cíl odradit velké množství turistů, kteří pravidelně blokují provoz v příkrých a hlavně úzkých uličkách. Četné stížnosti obyvatel Hollywoodu přinutilo úřady, aby posílily hlídky policie v této oblasti a nechala odtáhnout každé vozidlo, které parkuje na zakázaných místech. Myslete na to, že odtažení vozu vás může přijít minimálně na 120 dolarů včetně nepříjemností s policií.

KDE JE NEJLEPŠÍ MÍSTO PRO FOCENÍ NÁPISU HOLLYWOOD?

Vždy myslete na to, abyste parkovali, tam kde je to povoleno. Dali jsme pro vás dohromady několik míst, odkud se můžete s nápisem v pozadí vyfotit.

nápis Hollywood v Los Angeles

1. Nápis HOLLYWOOD AND HIGHLAND

Přímo na hlavní třídě Hollywood Boulevard se nachází zábavní a nákupní komplex “Hollywood and Highland” s podívanou na světoznámý nápis.

Při procházce po chodníku slávy (Walk of Fame) vyjděte schody a vyhlídka se nachází ve druhém patře zadní části komplexu (červený kroužek na obrázku).

Počítejte ale s tím, že nápis uvidíte z dálky.

nápis Hollywood v Los Angeles

MAPA – klikněte na obrázek

nápis Hollywood v Los Angeles

2. BEACHWOOD CANYON DR

Při průjezdu touto ulicí budete mít nápis přímo před sebou a určitě zde najdete vhodná místa pro parkování. V této ulici je i několik domů, jejichž předchozí majitelé měli známá jména jako Charlie Chaplin, Douglas Fairbanks a Norma Talmadge.

Pohled do ulice zde
GPS do vaší navigace je 34.117801,-118.32153.

MAPA – klikněte na obrázek

3. CANYON LAKE DRIVE

V mnoha malých uličkách je celkem snadné se ztratit, ale s GPS navigací byste měli toto místo najít bez problému.

V této ulici je na nápis Hollywood velmi hezký výhled a můžete se zde v klidu vyfotografovat. Není zde problém s parkováním.

Pohled na místo je zde.
GPS do vaší navigace je 34.126112,-118.326483.

MAPA – klikněte na obrázek

4. Nápis Hollywood z MULHOLLAND HWY

Jedná se o nejbližší místo, ze kterého můžete nápis Hollywood vidět. Bohužel zde stojíte přímo pod svahem, kde je nápis umístěn a otázkou zůstává, zda je to místo nejlepší.

Pokud se sem rozhodnete vyrazit, tak myslete na to, že vjíždíte do oblasti s příkrými a úzkými uličkami. Důsledně dávejte pozor na místa, kde je zákaz stání, abyste neměli potíže s policií, která se tu s oblibou pohybuje. Dle zkušeností dalších cestovatelů zvolte pro pořízení fotky nápisu raději jiné místo.

Pohled na místo je zde
GPS do vaší navigace je 34,131094, -118,320413 .

MAPA – klikněte na obrázek

5. DERONDA DRIVE

Obdobně jako v případě Mulholland Hwy ctěte soukromí místních obyvatel a opět si úzkostlivě hlídejte místa, kde je povoleno parkovat.

Z míst, které tým webu zná, se nám tato vyhlídka zdá nejlepší.

Pohled na místo je zde
GPS do vaší navigace je 34,129683, -118,319645.

nápis Hollywood v Los Angeles

MAPA – klikněte na obrázek

6. GRIFFITH PARK OBSERVATORY – nápis Hollywood i pohled na město

Jak název napovídá, jedná se o astronomickou observatoř, která má speciální vyhlídku na nápis Hollywood. Zde si můžete nejpohodlněji prohlédnout nejen nápis samotný, ale si i vychutnat výhled na celé Los Angeles, tedy pokud není mlhavo, což není v LA výjimkou. Parkoviště i vstup na ochoz jsou zdarma. Další informace k tomuto místu najdete v článku Griffith Partk Observatory.

Pohled na místo je zde
GPS do vaší navigace je 34.120860, -118.300444 .

Adresa: 2842-2846 E Observatory Ave, Los Angeles, CA 90027

Griffith park observatory - Los Angeles

JAK JSME JELI DO DERONDA DRIVE

Ukázka cesty do Deronda Drive, kde jsme na pár minut zaparkovali, udělali několik fotek a vyrazili do centra.

Značka se skládá z bílých písmen, která jsou každé 45 stop (14 m) vysoká a 30 stop (9 m) široká a celková plocha značky je 12 000 čtverečních stop (1 100 metrů čtverečních). Písmena jsou vyrobena z oceli pokryté bílým hliníkem a v noci se svítí, aby byla viditelná z dálky.

Historie nápisu Hollywood

Nápis má fascinující historii, která trvá téměř století, a stala se kulturní ikonou a turistickou atrakcí známou po celém světě.

Nápis Hollywood byl původně postaven v roce 1923 jako dočasná reklama pro developerskou společnost s názvem „Hollywoodland“. Skládal se z 50 stop vysokých bílých písmen a v noci byl osvětlen více než 4 000 žárovkami. Lidé si toto místo oblíbili a stalo oblíbeným orientačním bodem a ikonickým symbolem hollywoodské čtvrti, ale nápis měl být pouze dočasnou instalací.

Jak se hollywoodská čtvrť rozrůstala a stala se centrem filmového průmyslu, nápis Hollywood se stal důležitou součástí kultury a historie města. V roce 1949 přistoupila Hollywoodská obchodní komora k opravě a přestavbě nápisu, který v průběhu let chátral. Hospodářská komora z nápisu odstranila poslední čtyři písmena, takže nyní znělo „Hollywood“ a žárovky nahradili odolnějšími a energeticky úspornějšími neonovými trubicemi.

Renovace nápisu Hollywood

V průběhu let prošel nápis Hollywood několika renovacemi a změnami. V roce 1978 byl nápis kompletně přestavěn pomocí oceli a betonu, aby byl odolnější a odolnější drsným povětrnostním podmínkám v Hollywood Hills. Znak byl také přemalován do své původní bílé barvy a zůstává jednou z nejznámějších památek na světě.

Nápis Hollywood hrál významnou roli v historii filmového průmyslu a objevil se v bezpočtu filmů a televizních pořadů. Stal se symbolem půvabu a vzrušení Hollywoodu a pro návštěvníky Los Angeles je to atrakce, kterou musí vidět.

Dnes je nápis Hollywood ve vlastnictví a správě města Los Angeles a stal se symbolem kultury a historie města. Zůstává důležitým orientačním bodem a oblíbenou turistickou atrakcí a nadále inspiruje a uchvacuje lidi po celém světě.


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button