6 NEJLEPŠÍCH MÍST, KDE VYFOTIT NÁPIS HOLLYWOOD

Nápis Hollywood je pro mnoho lidí něco více než jen devět bílých písmen, která znamenají název okresku Los Angeles. Od roku 1923 je to jeden z nejznámějších symbolů úspěchu, slávy, peněz a kariéry. Je vysoký 13 metrů a je vidět z mnoha částí Los Angeles. Jelikož k nápisu nevede žádná cesta, tak až k samotnému nápisu není možné dojít.

Hollywood nápis v Los Angeles

Nejslavnější nápis Hollywood leží na úbočí hory Lee a můžete ho lépe nebo hůře vidět z mnoha míst Los Angeles. Nicméně, najít ideální místo pro fotografování není vždy úplně jednoduché.

UPOZORNĚNÍ

Je důležité mít na paměti, že k místu, kde nápis Hollywood stojí, není žádná oficiální cesta a vstup na pozemek je zakázán pod hrozbou pokuty. Toto omezení bylo zavedeno až po té, kdy vandalové nápis několikrát poškodili, a několik lidí chtělo spáchat sebevraždu skokem z konstrukce. V ulicích vedoucích k nápisu narazíte na značku s varováním “No Access Hollywood Sign”, která vás informuje o tom, že k nápisu není žádný přístup. Umístění těchto značek má za cíl odradit velké množství turistů, kteří pravidelně blokují provoz v příkrých a hlavně úzkých uličkách. Četné stížnosti obyvatel Hollywoodu přinutilo úřady, aby posílily hlídky policie v této oblasti a nechala odtáhnout každé vozidlo, které parkuje na zakázaných místech. Myslete na to, že odtažení vozu vás může přijít minimálně na 120 dolarů včetně nepříjemností s policií.

KDE JE NEJLEPŠÍ MÍSTO PRO FOCENÍ NÁPISU HOLLYWOOD?

Vždy myslete na to, abyste parkovali, tam kde je to povoleno. Dali jsme pro vás dohromady několik míst, odkud se můžete s nápisem v pozadí vyfotit.


nápis Hollywood v Los Angeles

1. HOLLYWOOD AND HIGHLAND

Přímo na hlavní třídě Hollywood Boulevard se nachází zábavní a nákupní komplex “Hollywood and Highland” s podívanou na světoznámý nápis.

Při procházce po chodníku slávy (Walk of Fame) vyjděte schody a vyhlídka se nachází ve druhém patře zadní části komplexu (červený kroužek na obrázku).

Počítejte ale s tím, že nápis uvidíte z dálky.

nápis Hollywood v Los Angeles

MAPA – klikněte na obrázek

nápis Hollywood v Los Angeles

2. BEACHWOOD CANYON DR

Při průjezdu touto ulicí budete mít nápis přímo před sebou a určitě zde najdete vhodná místa pro parkování. V této ulici je i několik domů, jejichž předchozí majitelé měli známá jména jako Charlie Chaplin, Douglas Fairbanks a Norma Talmadge.

Pohled do ulice zde
GPS do vaší navigace je 34.117801,-118.32153.

MAPA – klikněte na obrázek

3. CANYON LAKE DRIVE

V mnoha malých uličkách je celkem snadné se ztratit, ale s GPS navigací byste měli toto místo najít bez problému.

V této ulici je na nápis velmi hezký výhled a můžete se zde v klidu vyfotografovat. Není zde problém s parkováním.

Pohled na místo je zde.
GPS do vaší navigace je 34.126112,-118.326483.

MAPA – klikněte na obrázek

4. MULHOLLAND HWY

Jedná se o nejbližší místo, ze kterého můžete nápis Hollywood vidět. Bohužel zde stojíte přímo pod svahem, kde je nápis umístěn a otázkou zůstává, zda je to místo nejlepší.

Pokud se sem rozhodnete vyrazit, tak myslete na to, že vjíždíte do oblasti s příkrými a úzkými uličkami. Důsledně dávejte pozor na místa, kde je zákaz stání, abyste neměli potíže s policií, která se tu s oblibou pohybuje. Dle zkušeností dalších cestovatelů zvolte pro pořízení fotky nápisu raději jiné místo.

Pohled na místo je zde
GPS do vaší navigace je 34,131094, -118,320413 .

MAPA – klikněte na obrázek

5. DERONDA DRIVE

Obdobně jako v případě Mulholland Hwy ctěte soukromí místních obyvatel a opět si úzkostlivě hlídejte místa, kde je povoleno parkovat.

Z míst, které tým webu zná, se nám tato vyhlídka zdá nejlepší.

Pohled na místo je zde
GPS do vaší navigace je 34,129683, -118,319645.

nápis Hollywood v Los Angeles

MAPA – klikněte na obrázek

6. GRIFFITH PARK OBSERVATORY

Jak název napovídá, jedná se o astronomickou observatoř, která má speciální vyhlídku na nápis Hollywood. Zde si můžete nejpohodlněji prohlédnout nejen nápis samotný, ale si i vychutnat výhled na celé Los Angeles, tedy pokud není mlhavo, což není v LA výjimkou. Parkoviště i vstup na ochoz jsou zdarma.

Pohled na místo je zde
GPS do vaší navigace je 34.120860, -118.300444 .

Adresa: 2842-2846 E Observatory Ave, Los Angeles, CA 90027

Griffith park observatory - Los Angeles

JAK JSME JELI DO DERONDA DRIVE

Ukázka cesty do Deronda Drive, kde jsme na pár minut zaparkovali, udělali několik fotek a vyrazili do centra.Signal Radio


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 10 000 fanoušků
Back to top button