Počasí New York: déšť nebo horko?

Počasí v New Yorku může být velmi nepředvídatelné. Poslední dobou se vymyká ze zaběhlých průměrů, takže je potřeba se připravit jak na sluníčko, tak i déšť. Socha Svobody nebo jiné mrakodrapy jsou místa, která raději vynechte při mlze. Bývají zde i velké rozdíly mezi letním a zimním počasím. V létě jsou v New Yorku vedra, v zimě naopak závěje sněhu.

Jaké je počasí v New Yorku?

Počasí v New Yorku je proměnlivé a závisí na ročním období. V létě můžete očekávat vysoké teploty a vlhkost, často doprovázené bouřkami. Zimní měsíce jsou chladné s možností sněhových přeháňek. Počasí v New Yorku může ovlivnit pobyt turistů ve městě, ať už jde o dopravu, plány na venkovní aktivity nebo vhodné oblečení. Je důležité sledovat aktuální předpověď počasí a být připravený na případné změny.

Aktuální předpověď počasí New York

AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ pro New York – po kliknutí na link si v pravém horním rohu si zvolte zobrazování teplot ve stupních Celsia.

Počasí dle jednotlivých měsíců

Pro turistiku se v New Yorku nejvíce hodí měsíce květen, červen a dále pak září a říjen. V letních měsících červenec a srpen bývá v New Yorku velké horko a vysoká vlhkost vzduchu, takže klasická “prádelna”, jak to známe z Česka.

Počasí v New Yorku
Vývoj počasí New York

Slunečné dny v New Yorku

Od června do konce srpna se můžete v New Yorku těšit na dlouhé slunečné dny. Nejvíce sluníčka si užijete v červenci, kdy se ale New York snaží utéci z rozpálených ulic. Naopak v zimě jsou dny krátké, ale bývá často jasno. Co se týče podzimu a jara, tak na podzim bývá příjemných slunečných dnů více.

Počasí v New Yorku

Teploty v New Yorku

Výše uvedený graf vám znázorňuje jaké jsou průměrné minimální a maximální hodnoty na teploměru v rámci celého roku. V letních měsících bývá v New Yorku horko a vlhko. Zima naopak přináší takovou tu lezavou zimu, kterou známe i my u nás, mrzne pouze málokdy.

Déšť v New Yorku

V březnu a srpnu si nezapomeňte deštníky, tyto dva měsíce prší v New Yorku snad nejčastěji. I když při bláznivém počasí, které poslední dobou vládne světem, vás může déšť potkat kdykoliv. Zima může přinést náhlé sněhové vánice a mohou tak vzniknout dopravní chaos.

Změna počasí v New Yorku

New York City, známé jako “Město nikdy nespí,” je kosmopolitní metropole, která je domovem pro miliony obyvatel a láká na sebe pozornost turistů ze všech koutů světa. Více než jen obchodní a kulturní centrum, má New York také své vlastní unikátní počasí, které ovlivňuje každodenní život jejích obyvatel. V tomto článku se podíváme na počasí v New Yorku, jeho změny a vliv na místní společnost.

Sezónní výkyvy počasí

Pro počasí v New Yorku jsou charakteristické sezónními výkyvy a extrémy. V letních měsících vás často potkají vysoké teploty, kdy teploměr může dosáhnout až 35 °C, což např. v Las Vegas není až takový problém, tam je suché teplo, ale… V New Yorku je vlhko a vlhkost vzduchu v kombinaci s teplem často vytváří dusný a městský pocit. Takový ten klasický dusáček, který známe i u nás.

Naopak zimní měsíce jsou známé pro svou chladnost, kdy teploty klesají pod bod mrazu a ulice zasype sníh. To vytváří romantickou atmosféru a nabízí možnost pro oblíbenou zimní aktivitu – bruslení na zamrzlých rybnících v Central Parku.

Počasí New York

Nepředvídatelné bouřky

Bouřky v New Yorku? Ano, město je prostě náchylné k silným bouřím a extrémnímu počasí. Na jaře a v létě nejsou časté bouřky se silným deštěm nic neobvyklého. Tyto bouřky mohou mít vliv na městskou infrastrukturu, jako je doprava, a mohou způsobit dočasné přerušení dodávky elektřiny.

I když New York není přímo vystaven častým hurikánům, město může být ovlivněno jejich okrajovými účinky. V minulosti bylo město postiženo silnými větry a vydatnými srážkami, které způsobily záplavy a poškození majetku. Příkladem je hurikán Sandy, který v roce 2012 způsobil rozsáhlé poškození na pobřeží a zanechal mnoho Newyorčanů bez elektřiny po několik dní.

Doporučení pro turisty

 1. Seznamte se s aktuální předpovědí počasí
  Před odjezdem do New Yorku se podívejte na předpověď počasí, abyste věděli, jaké oblečení si vzít s sebou a jak se přizpůsobit aktuálním podmínkám. (např. The Weather Channel)
 2. Vrstvené oblečení
  Vzhledem k proměnlivému počasí v New Yorku je vhodné, když budete mít na paměti vrstvené oblečení. Můžete se tak snadno přizpůsobit různým teplotám během dne. V létě se připravte na horka a vyšší vlhkost vzduchu, zatímco v zimě na nízké teploty pod nulou a sněhové přeháňky.
 3. Deštník nebo pláštěnku
  V New Yorku mohou být deštivé dny časté, zejména během jarních a letních měsíců. Mějte s sebou malý skládací deštník nebo pláštěnku, abyste byli v suchu i v případě nečekaného deště.
 4. Využijte indoor atrakce
  Pokud se počasí zhorší a nechce se vám ven, New York nabízí širokou škálu indoor atrakcí, jako jsou muzea (např. Americké muzeum přírodní historie), divadla (např. Broadway), galerie a obchodní centra. Využijte tuto příležitost k prozkoumání kulturního bohatství města.
 5. Buďte flexibilní
  Počasí je nepředvídatelné, a proto buďte připraveni na možné změny ve vašem plánu. Mějte alternativní aktivity v záloze, abyste si mohli užít New York i při nepříznivém počasí.


Další článkyNew York

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa