Počasí v New Yorku: co vás čeká?

Počasí v New Yorku může být velmi nepředvídatelné. Poslední dobou se vymyká ze zaběhlých průměrů, takže je potřeba se připravit jak na sluníčko, tak i déšť. Socha Svobody nebo jiné mrakodrapy jsou místa, která raději vynechte při mlze. Bývají zde i velké rozdíly mezi letním a zimním počasím. V létě jsou v New Yorku vedra, v zimě naopak závěje sněhu.

Jaké je počasí v New Yorku?

Počasí v New Yorku je proměnlivé a závisí na ročním období. V létě můžete očekávat vysoké teploty a vlhkost, často doprovázené bouřkami. Zimní měsíce jsou chladné s možností sněhových přeháňek. Počasí v New Yorku může ovlivnit pobyt turistů ve městě, ať už jde o dopravu, plány na venkovní aktivity nebo vhodné oblečení. Je důležité sledovat aktuální předpověď počasí a být připravený na případné změny.

AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ PRO NEW YORK

AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ pro New York – po kliknutí na link si v pravém horním rohu si zvolte zobrazování teplot ve stupních Celsia.

POČASÍ DLE MĚSÍCŮ

Pro turistiku se v New Yorku nejvíce hodí měsíce květen, červen a dále pak září a říjen. V letních měsících červenec a srpen bývá v New Yorku velké horko a vysoká vlhkost vzduchu, takže klasická “prádelna”, jak to známe z Česka.

Počasí v New Yorku

Slunečné dny v New Yorku

Od června do konce srpna se můžete v New Yorku těšit na dlouhé slunečné dny. Nejvíce sluníčka si užijete v červenci, kdy se ale New York snaží utéci z rozpálených ulic. Naopak v zimě jsou dny krátké, ale bývá často jasno. Co se týče podzimu a jara, tak na podzim bývá příjemných slunečných dnů více.

Teploty v New Yorku

Výše uvedený graf vám znázorňuje jaké jsou průměrné minimální a maximální hodnoty na teploměru v rámci celého roku. V letních měsících bývá v New Yorku horko a vlhko. Zima naopak přináší takovou tu lezavou zimu, kterou známe i my u nás, mrzne pouze málokdy.

Déšť v New Yorku

V březnu a srpnu si nezapomeňte deštníky, tyto dva měsíce prší v New Yorku snad nejčastěji. I když při bláznivém počasí, které poslední dobou vládne světem, vás může déšť potkat kdykoliv. Zima může přinést náhlé sněhové vánice a mohou tak vzniknout dopravní chaos.

Titulek: Změna počasí v New Yorku: Předpověď a vliv na každodenní život v metropoli

Úvod: New York City, známé jako “Město nikdy nespí,” je kosmopolitní metropole, která je domovem pro miliony obyvatel a láká na sebe pozornost turistů ze všech koutů světa. Více než jen obchodní a kulturní centrum, má New York také své vlastní unikátní počasí, které ovlivňuje každodenní život jejích obyvatel. V tomto článku se podíváme na počasí v New Yorku, jeho změny a vliv na místní společnost.

Sezónní výkyvy počasí

Pro počasí v New Yorku jsou charakteristické sezónními výkyvy a extrémy. V letních měsících vás často potkají vysoké teploty, kdy teploměr může dosáhnout až 35 °C, což např. v Las Vegas není až takový problém, tam je suché teplo, ale… V New Yorku je vlhko a vlhkost vzduchu v kombinaci s teplem často vytváří dusný a městský pocit. Takový ten klasický dusáček, který známe i u nás.

Naopak zimní měsíce jsou známé pro svou chladnost, kdy teploty klesají pod bod mrazu a ulice zasype sníh. To vytváří romantickou atmosféru a nabízí možnost pro oblíbenou zimní aktivitu – bruslení na zamrzlých rybnících v Central Parku.

Nepředvídatelné bouřky

Bouřky v New Yorku? Ano, město je prostě náchylné k silným bouřím a extrémnímu počasí. Na jaře a v létě nejsou časté bouřky se silným deštěm nic neobvyklého. Tyto bouřky mohou mít vliv na městskou infrastrukturu, jako je doprava, a mohou způsobit dočasné přerušení dodávky elektřiny.

Hurikány: I když New York není přímo vystaven častým hurikánům, město může být ovlivněno jejich okrajovými účinky. V minulosti bylo město postiženo silnými větry a vydatnými srážkami, které způsobily záplavy a poškození majetku. Příkladem je hurikán Sandy, který v roce 2012 způsobil rozsáhlé poškození na pobřeží a zanechal mnoho Newyorčanů bez elektřiny po několik dní.

Doporučení pro turisty

 1. Seznamte se s aktuální předpovědí počasí
  Před odjezdem do New Yorku se podívejte na předpověď počasí, abyste věděli, jaké oblečení si vzít s sebou a jak se přizpůsobit aktuálním podmínkám. (např. The Weather Channel)
 2. Vrstvené oblečení
  Vzhledem k proměnlivému počasí v New Yorku je vhodné, když budete mít na paměti vrstvené oblečení. Můžete se tak snadno přizpůsobit různým teplotám během dne. V létě se připravte na horka a vyšší vlhkost vzduchu, zatímco v zimě na nízké teploty pod nulou a sněhové přeháňky.
 3. Deštník nebo pláštěnku
  V New Yorku mohou být deštivé dny časté, zejména během jarních a letních měsíců. Mějte s sebou malý skládací deštník nebo pláštěnku, abyste byli v suchu i v případě nečekaného deště.
 4. Využijte indoor atrakce
  Pokud se počasí zhorší a nechce se vám ven, New York nabízí širokou škálu indoor atrakcí, jako jsou muzea (např. Americké muzeum přírodní historie), divadla (např. Broadway), galerie a obchodní centra. Využijte tuto příležitost k prozkoumání kulturního bohatství města.
 5. Buďte flexibilní
  Počasí je nepředvídatelné, a proto buďte připraveni na možné změny ve vašem plánu. Mějte alternativní aktivity v záloze, abyste si mohli užít New York i při nepříznivém počasí.


Další články
Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button