CALICO – MĚSTO DUCHŮ

Cesta mezi Los Angeles a Las Vegas trvá něco kolem 4 hodin. Máme pro vás tipy na zastavení během cesty. Calico město duchů leží zhruba 18 km od města Barstow, které projíždíte při cestě po dálnici I-15 mezi Las Vegas a Los Angeles. Calico vzniklo na konci 19. století a těžilo se zde stříbro. Dochovala se zde řada původních budov a můžete se projet důlním vláčkem.

Odlehlá poloha a poušť umocňuje dojem drsného starého a hornického města.

Město duchů mezi LA a Las Vegas

Calico je staré západní hornické město, které existuje od roku 1881 a bylo opuštěno v polovině 90. let 19. století poté, co stříbro ztratilo svoji hodnotu. Město, které kdysi těžařům dobře vydělávalo, ztratilo ruch a stalo se z něj „město duchů“.

Walter Knott koupil Calico v padesátých letech minulého století a architektonicky restauroval všechny původní budovy kromě pěti, aby vypadaly stejně jako v osmdesátých letech 19. století. Calico získalo státní historickou památku 782 a v roce 2005 byl tehdejším guvernérem Arnoldem Schwarzeneggerem vyhlášen kalifornským městem duchů Silver Rush.

Dnes je Calico součástí systému regionálních parků San Bernardino County, který navštěvují lidé z celé země a z celého světa. Kromě své historie a zajímavostí má Calico Ghost Town obchody, restaurace a nabízí kempování, turistiku a offroad.

Calico Ghost Town nabízí návštěvníkům čtrnáct obchodů s jedinečnými dárky a chutí západu. Určitě se zastavte a nakupte nějaký speciální dárek nebo upomínku.

Restaurace Calico House

Calico House je restaurace s kompletními službami, která podává snídaně, obědy a večeře. Specializující se na základní jídla, která si obyvatelé města vychutnávají v Calico House na konci roku 1880, servírují dušené maso, koláče, pastýřský koláč, sekanou a slavný Buffalo Burger.

Nabízí také to nejlepší z domácího grilování, kuřete, salátů, dezertů a dalších. Díky bohatému posezení v jídelně nebo venku na zadní verandě s výhledem na železnici Calico. Restaurace Calico House skvělá na oběd nebo večeři ve městě.

Souřadnice GPS a www

GPS N 34°56´49.91´´ W 116°51´53.94´´
web www.calicotown.com
Calico westernové městečko na trase mezi Los Angeles a Las Vegas
Calico město duchů na trase mezi Los Angeles a Las Vegas
Calico na trase mezi Los Angeles a Las Vegas
Calico westernové městečko na trase mezi Los Angeles a Las Vegas
Calico město duchů na trase mezi Los Angeles a Las Vegas
Westernové město trase mezi Los Angeles a Las Vegas
Calico město duchů na trase mezi Los Angeles a Las Vegas
Calico město duchů na trase mezi Los Angeles a Las Vegas

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button