CALICO – MĚSTO DUCHŮ

Cesta mezi Los Angeles a Las Vegas trvá něco kolem 4 hodin. Máme pro vás tipy na zastavení během cesty. Calico město duchů leží zhruba 18 km od města Barstow, které projíždíte při cestě po dálnici I-15 mezi Las Vegas a Los Angeles. Calico vzniklo na konci 19. století a těžilo se zde stříbro. Dochovala se zde řada původních budov a můžete se projet důlním vláčkem.

Odlehlá poloha a poušť umocňuje dojem drsného starého a hornického města.

Calico westernové městečko na trase mezi Los Angeles a Las Vegas
Calico město duchů na trase mezi Los Angeles a Las Vegas

Město duchů mezi LA a Las Vegas

Calico je staré západní hornické město, které existuje od roku 1881 a bylo opuštěno v polovině 90. let 19. století poté, co stříbro ztratilo svoji hodnotu. Město, které kdysi těžařům dobře vydělávalo, ztratilo ruch a stalo se z něj „město duchů“.

Walter Knott koupil Calico v padesátých letech minulého století a architektonicky restauroval všechny původní budovy kromě pěti, aby vypadaly stejně jako v osmdesátých letech 19. století. Calico získalo státní historickou památku 782 a v roce 2005 byl tehdejším guvernérem Arnoldem Schwarzeneggerem vyhlášen kalifornským městem duchů Silver Rush.

Dnes je Calico součástí systému regionálních parků San Bernardino County, který navštěvují lidé z celé země a z celého světa. Kromě své historie a zajímavostí má Calico Ghost Town obchody, restaurace a nabízí kempování, turistiku a offroad.

Calico Ghost Town nabízí návštěvníkům čtrnáct obchodů s jedinečnými dárky a chutí západu. Určitě se zastavte a nakupte nějaký speciální dárek nebo upomínku.

Restaurace Calico House

Calico House je restaurace s kompletními službami, která podává snídaně, obědy a večeře. Specializující se na základní jídla, která si obyvatelé města vychutnávají v Calico House na konci roku 1880, servírují dušené maso, koláče, pastýřský koláč, sekanou a slavný Buffalo Burger.

Nabízí také to nejlepší z domácího grilování, kuřete, salátů, dezertů a dalších. Díky bohatému posezení v jídelně nebo venku na zadní verandě s výhledem na železnici Calico. Restaurace Calico House skvělá na oběd nebo večeři ve městě.

Souřadnice GPS a www

GPS N 34°56´49.91´´ W 116°51´53.94´´
web www.calicotown.com
Calico na trase mezi Los Angeles a Las Vegas
Calico westernové městečko na trase mezi Los Angeles a Las Vegas
Calico město duchů na trase mezi Los Angeles a Las Vegas
Westernové město trase mezi Los Angeles a Las Vegas
Calico město duchů na trase mezi Los Angeles a Las Vegas
Calico město duchů na trase mezi Los Angeles a Las Vegas


Los Angeles

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa