HORSESHOE BEND

U městečka Page, které leží v Arizoně, a kteří mnozí turisté navštěvují zejména kvůli jeho blízkosti ke Grand Canyonu, leží světoznámá vyhlídka na oblouk řeky Colorado Horseshoe Bend.

Horseshoe Bend

Řeka Colorado River zde vykouzlila útvar, který za návštěvu určitě stojí. Od městečka Page je vzdálená pouhých 5 km a určitě byste si tento výhled neměli nechat ujít.

Nejedná se klasický park, a tak se zde neplatí žádné vstupné.

Odbočka na parkoviště není nijak speciálně značená a není tak problém toto místo minout. Pokud si zadáte do GPS navigace souřadnice 36.87643, -111.50174, tak dojedete přímo na parkoviště.

Z parkoviště půjdete po písečné cestě do mírného kopce zhruba 15 minut (asi tak 1 km). Na vyhlídce není žádné zábradlí, takže je potřeba mít se na pozoru, a to zejména, pokud máte s sebou děti. Od vyhlídky nevede k řece žádná cesta, takže neztrácejte čas jejím hledáním.

Cesta k Horseshoe Bend

Během poledních hodin počítejte s velkým horkem. Nezapomeňte na láhev s vodou nebo se na vyhlídku vydejte v ranních hodinách nebo k večeru. K vyhlídce nepůjdete z parkoviště příliš dlouho, ale cesta je písčitá, a tak je dobré mít pevnější obuv. Chůze se dá přirovnat chůzi po pláži. Písek je červený, a pokud si vezmete bílé boty, tak už bílé nebudou…to raději jděte bosi, písek ale může být rozpálený.

Nezapomeňte si vzít s sebou foťáky a kamery, protože budete mít co fotit.

TIP PRO FOTOGRAFY

Pro fotografování nebo video si vezměte s sebou co nejširší objektiv, který máte. Snímek nahoře byl pořízen tak zvaným “rybím okem”. Pokud nemáte širokoúhlý objektiv, tak zkuste vyfotit panorama. Nejlepší čas pro foto je mezi 12. a 14. hodinou, kdy je slunce nejvýše. Pozor na zmíněné horko.

Antelope Canyon

SOUBORY KE STAŽENÍ – BODY ZÁJMŮ DO NAVIGACE

HOTELY A MOTELY v okolí Horseshoe Bend

Ubytování hledejte v pár minut vzdáleném městečku Page. Jelikož je tato oblast velmi oblíbená mezi Američany, tak bývá ubytování velmi často obsazené, a proto si pokoj zamluvte alespoň den před samotným příjezdem.

Tým webu může doporučit Motel 6. Nocovali jsme zde několikrát a vždy bez problémů. Hotel je čistý a klidný.


PÁR ZÁBĚRŮ VYHLÍDKA NA OBLOUK ŘEKY COLORADO

JAK SE DOSTAT K HORSESHOE BEND

Cesta k vyhlídce na oblouk řeky Colorado vám z městečka Page zabere necelých 10 minut jízdy.

Antelope Canyon
Předchozí článekANTELOPE CANYON – PAGE
Další článekMETEOR CRATER V ARIZONĚ

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

Grand Canyon, jak přespat jednu noc v kempu u Colorado River

Během let, kdy jsem žila v Americe, jsem kromě mého milovaného New Yorku, kde jsem měla tu čest a štěstí bydlet, toužila navštívit i...

Joshua Tree národní park USA

V národním parku Joshua Tree se setkávají dvě pouště - Mohavská a Coloradská - a pouštní klima zde skutečně panuje. Zejména v letních měsících,...

PANORAMATICKÁ STEZKA (The Panorama Trail)

Vzdálenost: 13,5 km v jednom směru. Rozsah nadmořských výšek: Od 1220 metrů na dně údolí až k 2200 metrů na Glacier Point. Převýšení: 975 metrů. Proč...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat