HORSESHOE BEND

U městečka Page, které leží v Arizoně, a kteří mnozí turisté navštěvují zejména kvůli jeho blízkosti ke Grand Canyonu, leží světoznámá vyhlídka na oblouk řeky Colorado Horseshoe Bend.

Horseshoe Bend

Řeka Colorado River zde vykouzlila útvar, který za návštěvu určitě stojí. Od městečka Page je vzdálená pouhých 5 km a určitě byste si tento výhled neměli nechat ujít.

Nejedná se klasický park, a tak se zde neplatí žádné vstupné.

Odbočka na parkoviště není nijak speciálně značená a není tak problém toto místo minout. Pokud si zadáte do GPS navigace souřadnice 36.87643, -111.50174, tak dojedete přímo na parkoviště.

Z parkoviště půjdete po písečné cestě do mírného kopce zhruba 15 minut (asi tak 1 km). Na vyhlídce není žádné zábradlí, takže je potřeba mít se na pozoru, a to zejména, pokud máte s sebou děti. Od vyhlídky nevede k řece žádná cesta, takže neztrácejte čas jejím hledáním.

Cesta k Horseshoe Bend

Během poledních hodin počítejte s velkým horkem. Nezapomeňte na láhev s vodou nebo se na vyhlídku vydejte v ranních hodinách nebo k večeru. K vyhlídce nepůjdete z parkoviště příliš dlouho, ale cesta je písčitá, a tak je dobré mít pevnější obuv. Chůze se dá přirovnat chůzi po pláži. Písek je červený, a pokud si vezmete bílé boty, tak už bílé nebudou…to raději jděte bosi, písek ale může být rozpálený.

Nezapomeňte si vzít s sebou foťáky a kamery, protože budete mít co fotit.

TIP PRO FOTOGRAFY

Pro fotografování nebo video si vezměte s sebou co nejširší objektiv, který máte. Snímek nahoře byl pořízen tak zvaným “rybím okem”. Pokud nemáte širokoúhlý objektiv, tak zkuste vyfotit panorama. Nejlepší čas pro foto je mezi 12. a 14. hodinou, kdy je slunce nejvýše. Pozor na zmíněné horko.

Antelope Canyon

SOUBORY KE STAŽENÍ – BODY ZÁJMŮ DO NAVIGACE

HOTELY A MOTELY v okolí Horseshoe Bend

Ubytování hledejte v pár minut vzdáleném městečku Page. Jelikož je tato oblast velmi oblíbená mezi Američany, tak bývá ubytování velmi často obsazené, a proto si pokoj zamluvte alespoň den před samotným příjezdem.

Tým webu může doporučit Motel 6. Nocovali jsme zde několikrát a vždy bez problémů. Hotel je čistý, klidný a turisté mohou využít venkovní bazén. Spoustu dalšího ubytování ve městě najdete na booking.com


PÁR ZÁBĚRŮ VYHLÍDKA NA OBLOUK ŘEKY COLORADO

JAK SE DOSTAT K HORSESHOE BEND

Cesta k vyhlídce na oblouk řeky Colorado vám z městečka Page zabere necelých 10 minut jízdy.

Antelope Canyon

Ubytování v oblasti Horseshoe Bend

Booking.com

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa