Times Square: navštivte a prožijte jeho neónovou atmosféru

Výlet na Times Square je něco, co by si neměl nechat ujít každý, kdo navštíví New York. Je to neuvěřitelné místo, plné energie a krásy. Pokud jste fanouškem velkoměstského stylu života, Times Square je pro vás ideální místo. V oblasti najdete také mnoho hotelů, což z něj dělá skvělé místo pro pobyt… Socha Svobody ale odtud vidět není.

Co vidět na Times Square

Times Square v New Yorku je jedno z nejznámějších a nejrušnějších míst na světě. Pokud plánujete návštěvu tohoto neuvěřitelného místa, je tady několik tipů na to, co si nemůžete nechat ujít.

 • Procházka Times Square: Jedná se o jedno z nejrušnějších míst na světě, kde se každou sekundu něco děje. Procházka po této oblasti vás přenesou do světa jasných neonových světel a neuvěřitelné atmosféry.
 • Nákupní zóna: toto místo je také ideálním místem pro nákupy. Najdete zde obrovské obchody jako Forever 21, H&M a Sephora, stejně jako malé obchůdky se suvenýry a mnoho dalšího. Navíc je to také skvělé místo pro nakupování v době před Vánoci, kdy se celá oblast promění v krásnou vánoční dekoraci.
 • Broadway: Když už jste v Times Square, nesmíte zapomenout na nejznámější ulici divadel na světě – Broadway. Zde najdete představení pro každého, od tradičních muzikálů až po moderní drama. Navštivte TKTS pro last minute vstupenky a ušetřete až 50%.
 • Madame Tussauds New York: Madame Tussauds v New Yorku se pyšní více než 200 voskovými figurínami, včetně celebrit jako Elvis Presley, Marilyn Monroe, Beyoncé a mnoho dalších. Vstupenky si můžete zakoupit online a ušetřit tak čas na frontách.
 • Oběd nebo večeře: náměstí je plné restaurací, které nabízejí jídlo ze všech koutů světa. Od tradiční americké kuchyně až po italské speciality a sushi. Pokud si chcete užít jídlo s výhledem, navštivte restauraci na střeše s výhledem na Times Square.
 • Top of the Rock vám nabídne nejlepší výhled na celé město. Vydejte se na 70. patro této ikonické budovy a užijte si panoramatický výhled na město. Vstupenky si můžete zakoupit online a ušetřit tak čas na frontách.
 • The Red Steps: The Red Steps jsou velké červené schody, které se nacházejí přímo na Times Square. Tyto schody jsou často místem koncertů a jiných kulturních akcí a nabízejí skvělé výhledy na celé náměstí.

Jak se dostanete na Times Square metrem?

Na Times Square se dostanete metrem několika linek. Nejlepší možností je využít linku 1, 2, 3, 7, N, Q, R nebo W a vystoupit na zastávce “Times Square-42nd Street“.

Linky metra na Times Square
Linky metra na Times Square

7 tipů při návštěvě Times Square

Při návštěvě Times Square v New Yorku, je dobré mít na paměti několik užitečných tipů, které vám pomohou vychutnat si tuto ikonickou lokalitu naplno. Níže uvádím sedm tipů pro turisty:

 1. Připravte se na davy: Times Square je jedním z nejrušnějších turistických míst v New Yorku. Pokud nejste fanouškem davů, může být pro vás lepší navštívit ho brzy ráno nebo pozdě večer, kdy je mnohem méně lidí.
 2. Buďte opatrní na kapsy: Davy lidí jsou ideálním místem pro kapsáře. Buďte opatrní na vaše cennosti a mějte je v bezpečí.
 3. Vyberte si vhodný hotel: Pokud se chcete věnovat návštěvě náměstí po celý den, zvažte pobyt v hotelu v této oblasti. To vám umožní snadný přístup k většině atrakcí.
 4. Vyberte si vhodnou dobu pro návštěvu: Nejlepší čas na návštěvu Times Square je odpoledne nebo večer, kdy jsou největší reklamy plně osvětleny a vytváří neuvěřitelnou atmosféru.
 5. Nezapomeňte nabít baterky v mobilu či fotooaprátu: náměstí je jedno z nejfotogeničtějších míst v New Yorku.
 6. Využijte zdarma Wi-Fi: Většina kaváren a restaurací nabízí zdarma Wi-Fi připojení. To vám umožní být stále online a sdílet své zážitky s ostatními.
 7. Plánujte dopředu: Pokud chcete navštívit některé z atrakcí v okolí Times Square, jako například divadla na Broadwayi nebo Muzeum Ripley’s Believe It or Not!, zvažte rezervaci vstupenek předem. To vám umožní ušetřit čas a peníze.
 8. Pokud se chcete vyhnout davům, navštivte náměstí brzy ráno nebo pozdě večer, kdy je zde mnohem méně lidí a můžete si tak užít klidnější procházku.
 9. Pokud se vydáte na Times Square v prosinci, určitě si nenechte ujít slavnostní osvětlení vánočního stromu, který každoročně stojí na náměstí. Chystáte se zde oslavit nový rok? Tak to si určitě přečtěte článek co musíte vědět než se vydáte oslavit Silvestr na Times Square.

Hotely v okolí Times Square

Booking.com

Kde se na Times Square najíst?

Na Times Square najdete širokou škálu možností, pokud jde o stravování. Zde je několik tipů na restaurace a kavárny, které stojí za návštěvu:

 • Carmine’s: Toto italské bistro nabízí famózní porce tradičních italských jídel, které mohou být snadno sdíleny mezi více osobami. Carmine’s je ideální volbou pro skupinovou večeři.
 • Ellen’s Stardust Diner: Pokud hledáte zábavnou zkušenost, pak se vydejte do tohoto retro doupěte. Obsluha zpívá broadwayské hity, zatímco si můžete vychutnat americké speciality, jako jsou hamburgery a hranolky.
 • Junior’s: Tento slavný dezertní obchod nabízí nejlepší cheesecake v New Yorku. Junior’s je také skvělým místem pro snídani, oběd nebo večeři, kde najdete klasické americké jídla.
 • Shake Shack: Pokud máte rádi burgery, pak nesmíte vynechat Shake Shack, který nabízí lahodné a kvalitní burgery, hranolky a milkshaky.
 • The View Restaurant & Lounge: Tato restaurace se nachází na 48. patře Marriott Marquis a nabízí spektakulární výhled na město. Kromě výhledu si můžete vychutnat americkou kuchyni.
 • Sardi’s: Tento slavný bar a restaurace je proslulý svými portréty slavných broadwayských herců. Sardi’s nabízí klasickou americkou kuchyni, jako jsou steak, ryby a saláty.
 • Joe’s Pizza: Pokud máte rádi pizzu, pak se vydejte do Joe’s Pizza, kde se nabízí nejlepší pizza v New Yorku. Joe’s Pizza je malá pizzerie, ale můžete zde najít vynikající placky s mnoha druhy náplní.

Tyto restaurace a kavárny jsou jen několik z mnoha možností, které najdete na Times Square. Ať už máte rádi italskou, americkou, nebo jinou kuchyni, na náměstí si určitě najdete to, co hledáte.

Jaké kavárny zde najdete?

Na Times Square najdete mnoho kaváren, kde si můžete vychutnat kávu, čaj nebo dezerty. Starbucks, tuto kavárnu asi není třeba představovat. Na náměstí najdete hned několik poboček této populární kavárny.

Kde se dají na Times Square koupit suvenýry

Na Times Square najdete mnoho obchodů se suvenýry, kde si můžete zakoupit různé památeční předměty a suvenýry jako jsou trička, magnetky, placky, hrníčky, klíčenky a další předměty spojené s New Yorkem.

Zde jsou některé z nejpopulárnějších obchodů se suvenýry na Times Square:

 • Grand Slam New York, 1557 Broadway: obchod nabízí širokou škálu suvenýrů a dárků, včetně triček, kšiltovek, magnetek, plakátů a mnoha dalších předmětů s logy sportovních týmů, filmů a seriálů. Obchod se nachází na Broadwayi a je snadno rozpoznatelný podle velkých obrazovek v jeho okolí.
 • City Souvenirs – 478 Fashion Ave: Nachází se v blízkosti Times Square a nabízí širokou škálu suvenýrů a dárků, včetně triček, magnetů, plakátů, kšiltovek a dalších předmětů s motivy New Yorku.
 • Best Buy Gift & Luggage, 723 7th Ave – Tento obchod nabízí nejen suvenýry, ale také cestovní zavazadla a kufry. Nachází se na 7. avenue, poblíž 48. ulice. V nabídce má také trička, kšiltovky, magnetky a další suvenýry s motivy New Yorku.
 • The Gift Shop at NBC Studios, 30 Rockefeller Plaza – suvenýry nakoupíže v budově 30 Rockefeller Plaza a nabízí různé druhy suvenýrů, jako jsou trička, kšiltovek, magnetky a další předměty s logy populárních televizních pořadů vysílaných stanicí NBC, jako je například Saturday Night Live.
 • M&M’s World, 1600 Broadway – obchod najdete na Broadwayi a nabízí širokou škálu suvenýrů s motivy sladkostí M&M’s, včetně triček, kšiltovek, magnetů a mnoho dalších předmětů.

Tyto obchody se suvenýry nabízejí velké množství různých předmětů a jsou ideální pro nákup památečních předmětů a suvenýrů.

Times Square v noci
Times Square v noci

Z jakého místa je nejlepší udělat fotky

Je mnoho míst na Times Square, odkud můžete udělat skvělé fotky. Zde je několik míst, která jsou ideální pro focení:

 • Duffy Square a Red Steps: Toto náměstí se nachází uprostřed náměstí a je obklopeno neony, reklamami a budovami. Je to skvělé místo pro focení, protože nabízí panoramatický výhled na celý Times Square. Najdete zde velké červené schody jsou ikonickou částí náměstí a jsou ideální pro focení. Můžete si sednout na schody nebo stát na horním patře a fotit jak kolemjdoucí, tak výhled na okolní oblast.
 • One Times Square: Tento ikonický mrakodrap se nachází na rohu 42. ulice a Broadwaye a je domovem legendárního New Year’s Eve Ball Drop. Na horní patro můžete vyjet výtahem a získat úžasný výhled na celý Times Square.
 • Top of the Rock: Pokud hledáte ještě větší výhled, můžete si zajít na Top of the Rock observatoř na Rockefeller Center. Zde získáte panoramatický výhled na celý New York a Times Square.

Tyto místa jsou ideální pro focení a nabízejí skvělé výhledy. Mějte však na paměti, že Times Square je velmi rušné místo a může být obtížné najít ideální místo pro focení, zejména v době, kdy je zde největší nával turistů.

Trochu něco z historie

Historie Times Square sahá až do 19. století, kdy zde byla postavena železniční stanice pro Grand Central Depot. Následně byla v roce 1904 dokončena první linka metra, což umožnilo snadný přístup k této oblasti.

Od té doby se Times Square stalo důležitým centrem obchodu, zábavy a kultury.

 • V 20. letech 20. století se zde nacházela řada divadel, kde se hrály slavné broadwayské hity. V té době se náměstí nazývalo Longacre Square, ale v roce 1904 bylo přejmenováno na Times Square po novinách The New York Times, které zde postavily svou novou budovu.
 • V průběhu let se Times Square stalo symbolem amerického stylu a kultury, a to díky svým mnoha reklamním panelům, neonovým světelným značkám a výhledům na velkolepé budovy.
 • V 60. a 70. letech 20. století však došlo k poklesu oblasti, když se zde objevily prostituce, drogy a kriminalita
 • V 80. letech se však začalo s revitalizací oblasti a dnes je námětí opět živé a pulzující s životem.

Náměstí je nejen turistickou atrakcí, ale také místem, kde se nachází některé z největších společností na světě, jako jsou Coca-Cola, Disney nebo MTV. Times Square je stále jedním z nejikoničtějších a nejnavštěvovanějších míst v New Yorku a po celém světě. Další historické zajímavosti najdete zde.Další článkyNew York

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Plánujete cestu a chcete mít jistotu, že bude dokonalá? Navrhnu nebo zkontroluji váš itinerář a přidám tipy, které vám ušetří starosti.
Zbývají 3 termíny
Květnová sleva 1490 Kč (původně 1990 Kč)
Plánujete cestu a chcete mít jistotu, že bude dokonalá? Navrhnu nebo zkontroluji váš itinerář a přidám tipy, které vám ušetří starosti.
Zbývají 3 termíny
Květnová sleva 1490 Kč (původně 1990 Kč)
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa