Hlídání koček a psů při dovolené v USA

Náš cestovatelský tým jsou převážně kočkaři, takže hlídání během našich cest po USA jsme hodně řešili a chtěli pro naše zvířata to nejlepší. Míváme dotazy na toto téma, a proto vznikl tento článek, kterým možná pomůžeme právě i vám jak kočkařům, tak i pejskařům.

Češi jsou známí tím, že jsou velkými milovníky domácích mazlíčků, a to nejen psů, koček a králíků, ale i různé drobotiny, jako jsou myši, křečci apod. Ačkoliv je milujeme a rádi bychom je měli stále u sebe, tak cestování letadlem je pro většinu zvířat notná dávka stresu. Z jejich pohledu se jedná spíše o trest než o potěšení. Nemluvě o tom, že zajištění různých povolení a dokumentů pro vycestování se zvířetem je vcelku náročný počin. Takže vystává otázka „Kam s nimi?“

Kočku nechte raději doma

Kočka je známá jako teritoriální zvíře a je tak velmi fixovaná na místo, kde žije. Pokud máte v plánu kočku vystresovat, tak jí přemístěte do jiného prostředí. Kočkovité šelmy jsou mistři ve skrývání bolesti, a to i té psychické. Důvod? Slabý jedinec je v přírodě snadná kořist, a tou se kočka rozhodně nechce stát. Proto i když se kočka zdá být v pohodě, tak vnitřně může strádat. Stres u kočky není dobré brát na lehkou váhu. Z tohoto důvodu je rozhodně lepší nechat kočku v prostředí, které důvěrné zná. Ví, kde jsou schovávačky, kde má svá oblíbená místa na spaní, své hračky.

Hlídání kočky během vaší dovolené svěřte někomu kdo se o ní dokáže denně postarat, a to nejen dát najíst jednou denně, ale i pohrát si. Představte si, že jste 24 hodin sami, někdo přijde na 10 minut, dá do mističky krmení a opět odejde. A tohle trvá 14 dní nebo 3 týdny po dobu vaší dovolené. Samota je k zbláznění nejen pro člověka, ale i vaši milovanou kočku, která si o to více bude po vás stýskat. Proto vždy volte někoho, kdo si s kočkou pohraje, pomazlí a trochu i utahá hrou s peříčky. Může to být babička, sousedka nebo i kolegyně z práce, která bydlí za rohem.

Pokud nikoho takového nemáte, tak můžete oslovit firmu, která zajistí hlídání koček u vás doma se vším komfortem, a to včetně zábavy, denních zpráv o tom jak se vaší kočce daří. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit Holidaycat.cz, která nám hlídá kočky už třetím rokem a vždy odvedli perfektní služby.

Pokud ani tato možnost nepřipadá v úvahu, tak je tu volba kočičího hotelu. Ten vybírejte pečlivě a nehleďte jen na cenu, ale i na prostředí, aby kočka nebyla celou dobu zavřená v malé kleci, měla možnost se proběhnout atd. Nezapomeňte, že váš kočičí miláček zde bude trávit i několik týdnů.

Naše zkušenosti

Jak už jsme psali výše, nepřítomnost páníčka je pro zvíře stresová záležitost. Některé to snáší lépe, některé hůře. Naše kočky jsou na nás dost vázané, a proto jim po poradě s veterinářem během našeho cestování podává kočičí chůva prostředky na snížení stresu. Osvědčila se nám „kozlíková“ pipeta, která se aplikuje jednou týdně. Kocour je v pohodě, neschovává se, hraje si a celkově působí uvolněně. Bohužel toto nefunguje na naší kočičku a tam musíme podávat tabletky s tryptofanem. Je to látka, která je tělu vlastní, podporuje tvorbu serotoninu a má přezdívku hormon štěstí. Dá se koupit i lidská forma. Důležité pro nás je, že tyto prostředky nejsou tlumící, jsou na přírodní bázi a žádný chemický koktejl.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa