Americké muzeum přírodní historie

V Americkém muzeu přírodní historie procestujete celý vesmír a poznáte život a kulturu naší planety. V Rose Center for Earth and Space, v němž se nachází Hayden Planetarium Space Theater můžete zažít vesmírnou show s názvem Journey to the Stars. Tato show vás vezme na výlet prostorem a časem, při němž zažijete zrod i smrt hvězdy. Show probíhá každých 30 min od 10:30 hod.

Central Park West na 79th St.
New York, NY 10024
Otevřeno denně, 10:00 – 17:45 hod.
Zavřeno je na Den díkůvzdání a 25. prosince.
amnh.org

AMERICKÉ MUZEUM PŘÍRODNÍ HISTORIE (AMERICAN MUSEUM OF NATURAL HISTORY)

VSTUP SE CITYPASSEM

Držitelé CityPassu mají bezplatný vstup do muzea (včetně vstupu do Rose Center for Earth and Space a vstupu na vesmírnou show Journey to the Stars).

Hlavní výhody

 • The Hayden Planetarium Space Theater používá pokročilou vizuální technologii k tomu, aby show návštěvníkům poskytovaly opravdu realistický a vzrušující zážitek.
 • Vstup do Rose Center for Earth and Space je součástí vstupu v rámci CityPassu.
 • Ve slavné sekci fosílií naleznete největší sbírku dinosauřích fosílií na celém světě.
 • V sekci oceánského života (Milstein Hall of Ocean Life) naleznete 94 stop dlouhý model plejtváka obrovského.
 • V sekci savců (Mammal Halls) naleznete jedny z nejdokonalejších dioramat (speciální modely, které se snaží navodit dojem skutečnosti) na světě.

Jak na vstup se CityPassem

Svou CityPass brožuru nebo voucher předložte u pracovníka po vstupu hlavním vchodem na 79th Stret nebo na nižším patře v případě, že vcházíte vchodem na 81st street – v obou případech hledejte značky CityPass. Brožuru můžete předložit také u vstupu do metra (main 79th St. ticket line nebo the Rose Center public school line).

Americké muzeum přírodní historie v New Yorku

Výhody pro držitele CityPassu

IMAX: Dospělí 9,50 USD, děti (2-12 let) 8 USD. Snížené ceny pro držitele CityPassu

Rady návštěvníkům

 • Vesmírná show je k dispozici denně od 10:30 – 16:30 hod. (každých 30 minut).
 • Muzeum je o víkendech nejméně zalidněné před polednem.
 • Svůj zážitek z návštěvy muzea můžete ještě vylepšit díky bezplatné iPhone aplikaci, která funguje jako GPS v rámci muzea.

Služby

 • Parkování: K dispozici je omezený počet míst v garáži muzea. Chcete-li zde zaparkovat, vjeďte do garáží na 81st Street mezi Central Park West a Columbus Ave. Garáže jsou otevřeny v době 8:00 -23:00 hod. V případě potřeby volejte na (212) 313-7278.
 • Občerstvení: K dispozici je mnoho různých stánků.
 • Přístupnost: Americké muzeum přírodní historie vítá všechny návštěvníky a dělá maximum pro to, aby byly exhibice, speciální programy a veškeré služby dostupné pro všechny.
 • Vlastní průvodce: Stáhněte si bezplatnou iPhone aplikaci AMNH Explorer (možno i zapůjčit na recepci – opět bez poplatku, musíte ale složit zálohu).
 • V muzeu naleznete také řadu obchodů.
 • Šatna: Přímo ve hlavním vchodu na Central Park West (79th Street) a na nižším patře Rose Center. Dostupné v období od září do března. Cena úschovy je 2 USD za osobu.
 • Kočárky: Nejsou povoleny v areálu Space Theater.

Pokud paptříte mezi milovníky muzeí a určitě nesmíte vynechat Metropolitní muzeum umění, které leží nedaleko.Další články
Co zařídit před cestou do USA

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Get our best healthy recipes and nutrition tips straight to your inbox!
Get Healthy Now! Extra Health Updates
Sign Up
Your privacy is important to us
Get 85% OFF on all our selected products
Od 12. května 2023 nepotřebujete pro vstup do USA očkování na Covid.
Více zde
Get a Shocking Discount!
Get 85% OFF on all our selected products
Check it out