Očkování Covid do USA – povinnost zrušena od 12. května 2023

USA ruší k 11. května 2023 požadavek na prokázání očkování proti covid-19 pro cestování do země pro zahraniční turisty a také pro zaměstnance federálních úřadů a jejich spolupracovníky. Od následujícícho dne, tj. 12. května 2023 bude možné cestovat do USA jako před covidem.

Podle Bílého domu jsou tyto požadavky již zbytečné, protože jsou v jiné fázi reakce na covid-19 a počty úmrtí a hospitalizací v USA se výrazně snížily. Bílý dům také oznámil, že od ledna 2021 klesly počty úmrtí souvisejících s koronavirem o 95 procent a počty hospitalizovaných klesly o 91 procent.

Toto rozhodnutí také zahrnuje pedagogy a pracovníky ve federálně financovaných zdravotnických systémech, kteří se již nemusí nechat očkovat proti covidu-19.

Zrušení očkování Covid-19 pro turisty

Zrušení očkovací povinnosti pro zahraniční turisty zařadilo USA po bok většiny zemí světa, které již zrušily nebo uvolnily svá omezení pro očkování proti covidu-19 pro cestování do země. Tento krok pomůže obnovit cestovní ruch, který byl těžce zasažen pandemií.

Zdroj:


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button