Očkování Covid do USA – povinnost zrušena od 12. května 2023

USA ruší k 11. května 2023 požadavek na prokázání očkování proti covid-19 pro cestování do země pro zahraniční turisty a také pro zaměstnance federálních úřadů a jejich spolupracovníky. Od následujícícho dne, tj. 12. května 2023 bude možné cestovat do USA jako před covidem.

Podle Bílého domu jsou tyto požadavky již zbytečné, protože jsou v jiné fázi reakce na covid-19 a počty úmrtí a hospitalizací v USA se výrazně snížily. Bílý dům také oznámil, že od ledna 2021 klesly počty úmrtí souvisejících s koronavirem o 95 procent a počty hospitalizovaných klesly o 91 procent.

Toto rozhodnutí také zahrnuje pedagogy a pracovníky ve federálně financovaných zdravotnických systémech, kteří se již nemusí nechat očkovat proti covidu-19.

Zrušení očkování Covid-19 pro turisty

Zrušení očkovací povinnosti pro zahraniční turisty zařadilo USA po bok většiny zemí světa, které již zrušily nebo uvolnily svá omezení pro očkování proti covidu-19 pro cestování do země. Tento krok pomůže obnovit cestovní ruch, který byl těžce zasažen pandemií.

Zdroj:

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa