Twin Peaks – dominanta San Francisca

Nad tusticky známým městem San Francisco se tyčí dvojice kopců, které místní i turisté znají pod názevem Twin Peaks (mapa zde). Ten severněji položený nese pojmenování Eureka a ten jižní se zas nazývá Noe.

Konkrétně jde o kopce s převýšením kolem 280 metrů, které nabízejí nejkrásnější pohled na město z výšky. A to i přes to, že nejsou nejvyšším bodem San Francisca. Tím je Mount Davidson, avšak tato hora nenabízí návštěvníkům prakticky žádný výhled do okolí. Je totiž poseta vysokými stromy. 

Kopce Twin Peaks
Kopce Twin Peaks

Díky tomu, že Twin Peaks se nacházejí prakticky v samém středu města, tak návštěvníkům poskytují opravdu jedinečný 360stupňový výhled na celé San Francisco! Zatímco při pohledu jedním směrem se můžete kochat výhledem na vody Tichého oceánu a park Golden Gate. Tak opačným směrem zas uvidíte obří mrakodrapy, které v noci navíc produkují dechberoucí světelnou show. 

Twin Peaks je veřejnosti přístupný denně od 5 hodin do půlnoci, byť noční výlety bez doprovodu se kvůli bezpečnosti příliš nedoporučují. 

Jak se dostat na Twin Peaks? A čím jsou tyto kopce unikátní? 

Nejlépe uděláte, když se na Twin Peaks vydáte po svých. Hezké a upravené cesty vedoucí na vrchol za výstup rozhodně stojí. Navíc se nejedná ani o nikterak prudké stoupání, tudíž tento výlet můžou podnikout i příležitostní turisté. Avšak existuje možnost se na kopce vypravit i autem. Prakticky u samého vrcholu je k dispozici parkoviště, případně autobusem 37 do zastávky Crestline Drive.

Ať už se rozhodnete se sem vypravit jakkoliv, tak jedno je jisté. Litovat rozhodně nebudete. Twin Peaks je jednou z nejlepších bezplatných atrakcí v San Francisku

Výhled na San Francisco
Výhled na San Francisco

Navíc unikátní je nejenom neopakovatelný zážitek v podobě pohledu na toto kalifornské velkoměsto, nýbrž tato dvojice kopců sem každoročně láká i milovníky fauny. Oblast kolem Twin Peaks je totiž pouze jedním ze dvou míst na celém světě, kde se vyskytují ohrožení modří motýli! Můžete je vidět zejména v květnu, kdy se líhnou. K návštěvě ale rozhodně láká i velká vodní nádrž, která se na kopcích nachází, a jež slouží hasičům pro případy požárů.

Pokud jste se nabažili výšek a táhne vás to dolů, tak zamiřte k oceánu. Pláže v San Franciscu nejsou sice moc ke koupání, ale na relax s výhledem na Golden Gate Bridge úplně ideální. Od pobřeží se pak můžete vydat zpět do centra dění, kam vás zaveze slavná sanfranciská lanová tramvaj. Ano, tramvaje v San Franciscu jsou pojem, který zná snad každý turista.San Francisco

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Plánujete cestu a chcete mít jistotu, že bude dokonalá? Navrhnu nebo zkontroluji váš itinerář a přidám tipy, které vám ušetří starosti.
Zbývají 3 termíny
Květnová sleva 1490 Kč (původně 1990 Kč)
Plánujete cestu a chcete mít jistotu, že bude dokonalá? Navrhnu nebo zkontroluji váš itinerář a přidám tipy, které vám ušetří starosti.
Zbývají 3 termíny
Květnová sleva 1490 Kč (původně 1990 Kč)
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa