Co vidět v Los Angeles – tipy, rady a informace

Los Angeles se skládá z 88 dalších měst a celkový počet obyvatel tak přesahuje 8,5 milionu. Rozloha je více než 1 200 kilometrů. V centru žije vedle sebe několik kultur:

 • hispánské El Pueblo
 • Business District
 • Chinatown a
 • Little Tokyo

V přímořských oblastech jako Santa Monica Bay, Long Beach a Palos Verdes najdete pláže a přístavy.

Připravili jsme pro vás stručný přehled toho, co v Los Angeles vidět. V případě, že se chystáte strávit ve městě více dnů, rádi byste navštívili muzea, galerie nebo filmové představní určitě si pořiďte knižního průvodce, který vám poodhalí další úžasná místa tohoto města.

Co vidět v Los Angeles

Los Angeles, známé také jako „město andělů“, je hlavní turistickou destinací známou pro svou rozmanitou kulturu, zábavu a krásné pláže. V Los Angeles je mnoho oblíbených atrakcí a věcí k vidění:

 1. Hollywood: Návštěva Los Angeles by nebyla úplná bez zastávky v Hollywoodu, známém svým slavným hollywoodským chodníkem slávy a čínským divadlem TCL. Zde mnoho slavných herců a hereček zanechalo otisky rukou v cementu. Návštěvníci se mohou také vydat na prohlídku studia Paramount Pictures nebo studia Warner Bros. V těchto studiích uvidíte, kde se natáčely některé z oblíbených filmů a televizních pořadů.
 2. Griffithova observatoř: Tato ikonická observatoř vám nabídne možnost vidět hvězdy a planety zblízka, včetně planetária a řady dalekohledů pro pozorování hvězd.
 3. Universal Studios Hollywood: Milujete filmy a adrenalin? Tento oblíbený zábavní park nabízí návštěvníkům možnost nahlédnout do zákulisí a podívat se, jak se točí filmy a televizní pořady, stejně jako napínavé jízdy založené na populárních filmech a televizních pořadech.
 4. Getty Center: Toto muzeum umění nabízí širokou škálu děl od evropských obrazů po americké dekorativní umění a sochy, stejně jako neuvěřitelný výhled na město.
 5. Venice Beach: Známá svými barevnými pouličními umělci, venkovní posilovnou Muscle Beach a slavnou promenádou Venice Beach Boardwalk, je to skvělé místo, kde můžete strávit slunečný den.
 6. The Original Farmers Market a The Grove: Tyto venkovní nákupní a stravovací destinace nabízejí skvělou příležitost ochutnat vynikající místní jídlo a nakoupit jedinečné dárky.
 7. Griffith Park: Největší městský park ve Spojených státech, nabízí různé rekreační aktivity, včetně pěší turistiky, jízdy na koni a Griffithovy observatoře.
 8. Los Angeles County Museum of Art: Jedno z největších muzeí umění ve Spojených státech, má rozsáhlou sbírku amerického, evropského, asijského, latinskoamerického a islámského umění.
 9. Disneyland: Tento zábavní park je pro fanoušky Disneyho nutností a nabízí atrakce, show a přehlídky založené na populárních Disney filmech a postavách.
 10. The Sunset Strip: Tento slavný úsek Sunset Boulevard je známý svou hudební scénou a pozorováním celebrit. Návštěvníci mohou navštívit známá hudební místa, jako je Whisky a Go Go a divadlo Roxy.

Kdy letět do Los Angeles?

Počasí v Los Angeles se v průběhu roku mění, ale obecně je mírné s dostatkem slunečního svitu. Léto patří beze sporu milovníkům horkého počasí a slunce. Pokud toužíte po chladnějším počasí, tak zavítejte do města andělů v jarních měsících nebo na podzim.

Více informací najdete v článku počasí v Los Angeles.

SOUBORY KE STAŽENÍ

TIP

V případě, že se rozhodnete procestovat Los Angeles veřejnou hromadnou dopravou, bližší informace o systému, cenách a jízdních řádech najdete na stránkách www.metro.net.

UBYTOVÁNÍ V LOS ANGELES

Ubytování v centru může být trochu dražší. Pro ty co preferují nižší cenu doporučujeme volit ubytování v okrajových částech Los Angeles. Opět se nám osvědčilo ubytování v Motelu 6.

Booking.com

LOS ANGELES – HOLLYWOOD BLVD

Hollywood Boulevard patří k nejznámějším ulicím na světě. Ti, z vás, kteří si chtějí připomenout zlatou éru filmu, si nesmí nechat ujít Mann´s Chinese Theatre, kde najdete autogramy filmových hvězd a určitě se projděte po Chodník slávy, do kterého jsou vsazeny mramorové hvězdy se jmény filmových a hudebních idolů.

Chodník slávy

Na Chodník slávy je usazeno na 2 500 mramorových hvězd. Každá hvězda musí být schválena Obchodní komorou a za umístění hvězdy musí osobnost zaplatit poplatek 7 500 dolarů.

Mezi nejvyhledávanější hvězdy patří např. Charlie Chaplin, Alfred Hitchcock, Michael Jackson, Patrick Swayze atd.

Chodník slávy

Nápis Hollywood – nejlepší místa na fotku

Třináct metrů vysoký nápis Hollywood je vidět z mnoha částí Los Angeles. Jelikož k nápisu nevede žádná cesta, tak až k samotnému nápisu není možné dojít. Nápis Hollywood byl postaven v roce 1923 a stal se celosvětově uznávaným symbolem filmového průmyslu.

Vyjděte schody a dorazíte až k vyhlídce na nápis Hollywood (červený kroužek na obrázku). Počíteje ale s tím, že nápis uvidíte z dálky. Další místa odkud můžete nápis vidět a fotografovat najdete v článku nejlepší místa, kde vyfotit nápis Hollywood.

Výhled na nápis Hollywood – Los Angeles, 6854 Hollywood BlvdN 34° 6’5.79″ W 118°20’22.90″

Universal Studios – Hollywood

Jakmile projdete vstupní branou Universal Studios, octnete se v ulicích Světa…jsou to funkční kulisy od evropské vesnice po Ameriku 50. let 20. století.

Studio Tour je jediná možnost, jak si prohlédnout filmové scény a kulisy. Zažijete zemětřesení a zřícení mostu, povodeň, lavinu, uvidíte King Konga a Čelisti, minete motel z Hitchockova filmu Psycho a městečko Grinch a nebo zavítejte přímo do Bradavic a zažijte dobrodružství Harryho Pottera.

Universal Studios Los Angeles
Universla Studios Los Angeles

Disneyland

Pro ty z vás, kteří byste rádi navštívili Disneyland v Los Angeles tu máme pár informací. Disneyland Park, který se nachází v Anaheimu v Kalifornii, je původní zábavní park Disney, který byl otevřen v roce 1955. Parky jsou to vlastně dva. Disney California Adventure Park a Disneyland.

Disneyland a Disney California Adventure Park v Los Angeles
Disneyland a Disney California Adventure Park

Hvězdárna Griffith Observatory

V Los Angeles není příliš ikoničtějších míst, než je právě hvězdárna Griffith Observatory. Tato hvězdárna nacházející se na jižním svahu Mount Hollywood těsně nad čtvrtí Los Feliz je totiž místem, z něhož je ten nejlepší výhled na celé Los Angeles.

Hvězdárna Griffith Observatory v Los Angeles

Santa Monica Pier

Toto místo protkané zábavou a jedním z nejslavnějších kolotočů najdete na pobřeží Tichého oceánu. Santa Monica Pier je ikonou Kalifornie, a proto byste toto molo neměli při cestování vynechat.

Santa Monica Pier - Los Angeles

Venice Beach

Venice Beach je oblíbená plážová čtvrť v Los Angeles v Kalifornii. Je známá svou ikonickou promenádou, což je dvě a půl míle dlouhá pěší promenáda, která vede souběžně s pláží. Promenáda je lemována obchody, pouličními umělci, umělci a restauracemi, což z ní dělá pulzující a eklektickou destinaci.

Venice Beach

PŮJČENÍ AUTA V LOS ANGELES

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa