Co vidět v Los Angeles – tipy, rady a informace

Los Angeles se skládá z 88 dalších měst a celkový počet obyvatel tak přesahuje 8,5 milionu. Rozloha je více než 1 200 kilometrů. V centru žije vedle sebe několik kultur:

 • hispánské El Pueblo
 • Business District
 • Chinatown a
 • Little Tokyo

V přímořských oblastech jako Santa Monica Bay, Long Beach a Palos Verdes najdete pláže a přístavy.

Připravili jsme pro vás stručný přehled toho, co v Los Angeles vidět. V případě, že se chystáte strávit ve městě více dnů, rádi byste navštívili muzea, galerie nebo filmové představní určitě si pořiďte knižního průvodce, který vám poodhalí další úžasná místa tohoto města.

Co vidět v Los Angeles

Los Angeles, známé také jako „město andělů“, je hlavní turistickou destinací známou pro svou rozmanitou kulturu, zábavu a krásné pláže. V Los Angeles je mnoho oblíbených atrakcí a věcí k vidění:

 1. Hollywood: Návštěva Los Angeles by nebyla úplná bez zastávky v Hollywoodu, známém svým slavným hollywoodským chodníkem slávy a čínským divadlem TCL. Zde mnoho slavných herců a hereček zanechalo otisky rukou v cementu. Návštěvníci se mohou také vydat na prohlídku studia Paramount Pictures nebo studia Warner Bros. V těchto studiích uvidíte, kde se natáčely některé z oblíbených filmů a televizních pořadů.
 2. Griffithova observatoř: Tato ikonická observatoř vám nabídne možnost vidět hvězdy a planety zblízka, včetně planetária a řady dalekohledů pro pozorování hvězd.
 3. Universal Studios Hollywood: Milujete filmy a adrenalin? Tento oblíbený zábavní park nabízí návštěvníkům možnost nahlédnout do zákulisí a podívat se, jak se točí filmy a televizní pořady, stejně jako napínavé jízdy založené na populárních filmech a televizních pořadech.
 4. Getty Center: Toto muzeum umění nabízí širokou škálu děl od evropských obrazů po americké dekorativní umění a sochy, stejně jako neuvěřitelný výhled na město.
 5. Venice Beach: Známá svými barevnými pouličními umělci, venkovní posilovnou Muscle Beach a slavnou promenádou Venice Beach Boardwalk, je to skvělé místo, kde můžete strávit slunečný den.
 6. The Original Farmers Market a The Grove: Tyto venkovní nákupní a stravovací destinace nabízejí skvělou příležitost ochutnat vynikající místní jídlo a nakoupit jedinečné dárky.
 7. Griffith Park: Největší městský park ve Spojených státech, nabízí různé rekreační aktivity, včetně pěší turistiky, jízdy na koni a Griffithovy observatoře.
 8. Los Angeles County Museum of Art: Jedno z největších muzeí umění ve Spojených státech, má rozsáhlou sbírku amerického, evropského, asijského, latinskoamerického a islámského umění.
 9. Disneyland: Tento zábavní park je pro fanoušky Disneyho nutností a nabízí atrakce, show a přehlídky založené na populárních Disney filmech a postavách.
 10. The Sunset Strip: Tento slavný úsek Sunset Boulevard je známý svou hudební scénou a pozorováním celebrit. Návštěvníci mohou navštívit známá hudební místa, jako je Whisky a Go Go a divadlo Roxy.

Kdy letět do Los Angeles?

Počasí v Los Angeles se v průběhu roku mění, ale obecně je mírné s dostatkem slunečního svitu. Léto patří beze sporu milovníkům horkého počasí a slunce. Pokud toužíte po chladnějším počasí, tak zavítejte do města andělů v jarních měsících nebo na podzim.

Více informací najdete v článku počasí v Los Angeles.

SOUBORY KE STAŽENÍ

TIP

V případě, že se rozhodnete procestovat Los Angeles veřejnou hromadnou dopravou, bližší informace o systému, cenách a jízdních řádech najdete na stránkách www.metro.net.

UBYTOVÁNÍ V LOS ANGELES

Ubytování v centru může být trochu dražší. Pro ty co preferují nižší cenu doporučujeme volit ubytování v okrajových částech Los Angeles. Opět se nám osvědčilo ubytování v Motelu 6.

Booking.com

LOS ANGELES – HOLLYWOOD BLVD

Hollywood Boulevard patří k nejznámějším ulicím na světě. Ti, z vás, kteří si chtějí připomenout zlatou éru filmu, si nesmí nechat ujít Mann´s Chinese Theatre, kde najdete autogramy filmových hvězd a určitě se projděte po Chodník slávy, do kterého jsou vsazeny mramorové hvězdy se jmény filmových a hudebních idolů.

Chodník slávy

Na Chodník slávy je usazeno na 2 500 mramorových hvězd. Každá hvězda musí být schválena Obchodní komorou a za umístění hvězdy musí osobnost zaplatit poplatek 7 500 dolarů.

Mezi nejvyhledávanější hvězdy patří např. Charlie Chaplin, Alfred Hitchcock, Michael Jackson, Patrick Swayze atd.

Chodník slávy

Nápis Hollywood – nejlepší místa na fotku

Třináct metrů vysoký nápis Hollywood je vidět z mnoha částí Los Angeles. Jelikož k nápisu nevede žádná cesta, tak až k samotnému nápisu není možné dojít. Nápis Hollywood byl postaven v roce 1923 a stal se celosvětově uznávaným symbolem filmového průmyslu.

Vyjděte schody a dorazíte až k vyhlídce na nápis Hollywood (červený kroužek na obrázku). Počíteje ale s tím, že nápis uvidíte z dálky. Další místa odkud můžete nápis vidět a fotografovat najdete v článku nejlepší místa, kde vyfotit nápis Hollywood.

Výhled na nápis Hollywood – Los Angeles, 6854 Hollywood BlvdN 34° 6’5.79″ W 118°20’22.90″

Universal Studios – Hollywood

Jakmile projdete vstupní branou Universal Studios, octnete se v ulicích Světa…jsou to funkční kulisy od evropské vesnice po Ameriku 50. let 20. století.

Studio Tour je jediná možnost, jak si prohlédnout filmové scény a kulisy. Zažijete zemětřesení a zřícení mostu, povodeň, lavinu, uvidíte King Konga a Čelisti, minete motel z Hitchockova filmu Psycho a městečko Grinch a nebo zavítejte přímo do Bradavic a zažijte dobrodružství Harryho Pottera.

Universal Studios Los Angeles
Universla Studios Los Angeles

Disneyland

Pro ty z vás, kteří byste rádi navštívili Disneyland v Los Angeles tu máme pár informací. Disneyland Park, který se nachází v Anaheimu v Kalifornii, je původní zábavní park Disney, který byl otevřen v roce 1955. Parky jsou to vlastně dva. Disney California Adventure Park a Disneyland.

Disneyland a Disney California Adventure Park v Los Angeles
Disneyland a Disney California Adventure Park

Hvězdárna Griffith Observatory

V Los Angeles není příliš ikoničtějších míst, než je právě hvězdárna Griffith Observatory. Tato hvězdárna nacházející se na jižním svahu Mount Hollywood těsně nad čtvrtí Los Feliz je totiž místem, z něhož je ten nejlepší výhled na celé Los Angeles.

Hvězdárna Griffith Observatory v Los Angeles

Santa Monica Pier

Toto místo protkané zábavou a jedním z nejslavnějších kolotočů najdete na pobřeží Tichého oceánu. Santa Monica Pier je ikonou Kalifornie, a proto byste toto molo neměli při cestování vynechat.

Santa Monica Pier - Los Angeles

Venice Beach

Venice Beach je oblíbená plážová čtvrť v Los Angeles v Kalifornii. Je známá svou ikonickou promenádou, což je dvě a půl míle dlouhá pěší promenáda, která vede souběžně s pláží. Promenáda je lemována obchody, pouličními umělci, umělci a restauracemi, což z ní dělá pulzující a eklektickou destinaci.

Venice Beach

PŮJČENÍ AUTA V LOS ANGELES


Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button