Los Angeles – průvodce městem, mapy a informace

Los Angeles se skládá z 88 dalších měst a celkový počet obyvatel tak přesahuje 8,5 milionu. Rozloha je více než 1 200 kilometrů. V centru leží vedle sebe několik kultur – hispánské El Pueblo, Business District, Chinatown a Little Tokyo. V přímořských oblastech jako Santa Monica Bay, Long Beach a Palos Verdes najdete pláže a přístavy.

Připravili jsme pro vás stručný přehled toho, co v Los Angeles vidět. V případě, že se chystáte strávit ve městě více dnů, rádi byste navštívili muzea, galerie nebo filmové představní určitě si pořiďte knižního průvodce, který vám poodhalí další úžasná místa tohoto města.

SOUBORY KE STAŽENÍ

TIP

V případě, že se rozhodnete procestovat Los Angeles veřejnou hromadnou dopravou, bližší informace o systému, cenách a jízdních řádech najdete na stránkách www.metro.net.

UBYTOVÁNÍ V LOS ANGELES

Ubytování v centru může být trochu dražší. Pro ty co preferují nižší cenu doporučujeme volit ubytování v okrajových částech Los Angeles. Opět se nám osvědčilo ubytování v Motelu 6.

Booking.com

LOS ANGELES – HOLLYWOOD BLVD

Hollywood Boulevard patří k nejznámějším ulicím na světě. Ti, z vás, kteří si chtějí připomenout zlatou éru filmu, si nesmí nechat ujít Mann´s Chinese Theatre, kde najdete autogramy filmových hvězd a určitě se projděte po Chodník slávy, do kterého jsou vsazeny mramorové hvězdy se jmény filmových a hudebních idolů.

CHODNÍK SLÁVY

Na Chodník slávy je usazeno na 2 500 mramorových hvězd. Každá hvězda musí být schválena Obchodní komorou a za umístění hvězdy musí osobnost zaplatit poplatek 7 500 dolarů.

Mezi nejvyhledávanější hvězdy patří např. Charlie Chaplin, Alfred Hitchcock, Michael Jackson, Patrick Swayze atd.

Chodník slávy

Nápis Hollywood – nejlepší místa na fotku

Třináct metrů vysoký nápis Hollywood je vidět z mnoha částí Los Angeles. Jelikož k nápisu nevede žádná cesta, tak až k samotnému nápisu není možné dojít. Nápis Hollywood byl postaven v roce 1923 a stal se celosvětově uznávaným symbolem filmového průmyslu.

Vyjděte schody a dorazíte až k vyhlídce na nápis Hollywood (červený kroužek na obrázku). Počíteje ale s tím, že nápis uvidíte z dálky. Další místa odkud můžete nápis vidět a fotografovat najdete v článku zde.

SOUŘADNICE DO GPS NAVIGACE

Výhled na nápis Hollywood – Los Angeles, 6854 Hollywood BlvdN 34° 6’5.79″ W 118°20’22.90″

Universal Studios – Hollywood

Jakmile projdete vstupní branou Universal Studios, octnete se v ulicích Světa…jsou to funkční kulisy od evropské vesnice po Ameriku 50. let 20. století.

Studio Tour je jediná možnost, jak si prohlédnout filmové scény a kulisy. Zažijete zemětřesení a zřícení mostu, povodeň, lavinu, uvidíte King Konga a Čelisti, minete motel z Hitchockova filmu Psycho a městečko Grinch.

SOUŘADNICE DO GPS NAVIGACE

Universal Studios – 1000 Universal Center Dr, San Fernando Valley, CA 91608N 34° 8’5.41 W 118°21’4.50

Disneyland

Pro ty z vás, kteří byste rádi navštívili Disneyland tu máme pár informací.

SOUŘADNICE DO GPS NAVIGACE

Disneyland parkoviště – Magic Way, AnaheimN 33°48’45.89 W 117°55’30.95

TIP PRO NÁVŠTĚVU

V Los Angeles si dejte pozor na dopravní špičku – ráno 7-9 hod., večer 17-19 hod.

Hvězdárna Griffith Observatory

V Los Angeles není příliš ikoničtějších míst, než je právě hvězdárna Griffith Observatory. Tato hvězdárna nacházející se na jižním svahu Mount Hollywood těsně nad čtvrtí Los Feliz je totiž místem, z něhož je ten nejlepší výhled na celé Los Angeles.

Hvězdárna Griffith Observatory v Los Angeles

Santa Monica Pier

Toto místo protkané zábavou a jedním z nejslavnějších kolotočů najdete na pobřeží Tichého oceánu. Santa Monica Pier je ikonou Kalifornie, a proto byste toto molo neměli při cestování vynechat.

Santa Monica Pier - Los Angeles

PŮJČENÍ AUTA V LOS ANGELES
Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 10 000 fanoušků
Back to top button