MINIVAN – PŮJČENÍ AUTA V USA PRO 6 – 9 LIDÍ

Pokud se chystáte do USA ve větší skupině, tak budete muset sáhnout po půjčení auta s větším počtem míst než má standardní auto. Ano, je to tak zvaný minivan. Záleží na konfiguraci auta, ale obvykle pojme 6 – 9 osob.

Ačkoliv vám autopůjčovna nenabídne konkrétní typ vozu, tak s velkou pravděpodobností to bude minivan Dodge Grand Caravan.

Půjčení auta Minivan Dodge Grand Caravan

MINIVAN DODGE GRAND CARAVAN AŽ PRO 7 LIDÍ

Mezi turisty mířícími do USA je právě minivan Dodge velmi oblíbený. Náš tým s tímto autem cestoval po Americe již několikrát a vždy jsme s ním byli velmi spokojeni. Do kopců sice trochu línější, není divu, kvůli počtu osob a nákladu kufru, ale v běžném provozu (města, národní parky) naprosto bez problémů.

Ačkoliv je tento vůz určen až pro 7 osob, tak pro větší pohodlí při cestování po Americe doporučujeme vůz obsadit pouze 6 lidmi.

Spotřeba benzínu se pohybuje kolem 10 litrů (2.16 galonu) na 100 km na dálnici, ve městě pak kolem 13 litrů. Toto se může zdát jako vysoká spotřeba, ale je nutné vzít v úvahu mezi kolik lidí se výdaje za spotřebu rozpočítají. Zde najdete aktuální ceny benzínu v USA.

Auto má toto vybavení : automatickou převodovkou (zde jak řídit s automatikou převodovkou), satelitní autorádio, posilovač řízení, nastavitelný volant, centrální zamykání, auto alarm, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, tempomat, elektrické zásuvky u zadních sedadel. Výbava se může lišit podle data výroby.

minivan Dodge USA
Interiér Dodge Caravan

U novějších verzí tohoto auta najdete možnost připojení spotřebičů jako je například mobil, notebook, foťák apod. nejen u řidiče, ale také mezi zadními sedačkami. Toto je výhodné zejména, pokud potřebujete nabít baterie do foťáku, kamery, mobilu nebo notebooku. Jelikož vždy vozíváme do USA spoustu techniky a ne vždy se nám podaří vše nabít přes noc na motelu, tak nabíjení v autě hojně využíváme.

Úložný prostor pro kufry se může zdát malý, ale nám se zde vešlo i šest velkých kufrů. Však vidíte sami na fotce 🙂

Velikost úložného prostoru v Dodge Caravan

Další místo pro uložení různých drobností najdete v prostoru pod nohama a dále v kufru pod podlážkou.

Malé představení najdete v tomto videu. Bohužel LCD obrazovky nejsou ve výbavě.

Imagify

KDE SI MINIVAN PŮJČIT?

Náš tým si auto zajišťuje prostřednictvím stránek rentalcars.com, kde mají velký výběr aut různých společností.

NÁŠ TIP


Minivany bývají kvůli své oblíbenosti mnohdy hodně “rozpučované”, zejména v turistické sezóně, proto si vůz zajistěte i několik měsíců dopředu. Náš tým si toto auto rezervuje zhruba 6 měsíců před plánovanou cestou.


DODGE GRAND CARAVAN V AKCI

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa