Niagarské vodopády z New Yorku – rady, tipy a informace

Niagarské vodopády jsou úchvatným přírodním zázrakem, který každoročně přitahuje miliony návštěvníků. Z New York City se k nim dostanete za zhruba 7 hodiny jízdy autem. Niagarské vodopády se nacházejí na hranici USA a Kanady. Návštěvníkům z obou stran nabízí nádhernou vyhlídku, lodní výlety a mnoho dalšího. Vodopády se nacházejí zhruba 40 km od Buffala a cca 7 hodin jízdy z New York City.

Z New Yorku si můžete naplánovat dvoudenní výlet či jen pouhou odbočku k Niagarským vodopádům.

Zde jsou některá základní fakta o Niagarských vodopádech, NY:

 • Niagarské vodopády jsou město v západní části státu New York, které se nachází na západním konci řeky Niagara, která tvoří mezinárodní hranici mezi Spojenými státy a Kanadou – Niagárské vodopády na mapě.
 • Město má podle posledních údajů ze sčítání lidu přibližně 48 000 obyvatel.
 • Niagarské vodopády jsou známé svými stejnojmennými vodopády, které každoročně přitahují miliony návštěvníků. Vodopády se skládají ze tří samostatných vodopádů: Horseshoe Falls, American Falls a Bridal Veil Falls.
 • Řeka Niagara, která protéká mezi jezery Erie a jezerem Ontario, klesá přes Niagarské vodopády a vytváří tak nejvyšší průtok ze všech vodopádů na světě.
 • Město Niagara Falls je také domovem řady turistických atrakcí, včetně kasin, zábavních parků a muzeí. Nejoblíbenější atrakcí je státní park Niagara Falls, který je nejstarším státním parkem ve Spojených státech.
 • Niagarské vodopády se nacházejí přibližně 20 mil severo-severozápadně od Buffala v New Yorku a jsou součástí metropolitní oblasti Buffalo-Niagara Falls.
 • Město má bohatou historii, včetně jeho role hlavního centra průmyslu a obchodu během 19. a počátku 20. století. Dnes je oblíbenou turistickou destinací a centrem pro venkovní rekreaci, včetně pěší turistiky, plavby lodí a rybaření.

Jet během jednoho dne z New Yorku k vodopádům a zase se vrátit je sice ambiciózním plánem, nicméně určitě to tak lze udělat. Můžete si vybrat, zda vodopády navštívíte v rámci nějaké skupinové túry nebo si uděláte samostatný výlet. Také můžete popřemýšlet o tom, že u Niagarských vodopádů strávíte noc a až poté se vrátíte zpět do New Yorku – rozhodnutí je jen na vás!

Z New Yorku k Niagárským vodopádům

Turisté často kombinují návštěvu New York City se zastávkou u Niagarských vodopádů, které jsou jednou z nejúžasnějších přírodních atrakcí Severní Ameriky. Niagarské vodopády se nacházejí na americko-kanadské hranici zhruba 650 kilometrů od New York City (jedná se o vzdálenost, kterou autem urazíte za cca 7-8 hodin).

Nejbližším letištěm je Buffalo-Niagara International Airport (NY), jež se nachází zhruba 40 kilometrů od vodopádů. Jestliže do New Yorku cestujete poprvé, máte k dispozici celou řadu možností přepravy, takže vše bude záležet jen na vašem rozvrhu.

Pokud chcete vidět Niagarské vodopády, ale máte málo času, můžete využít možnosti jednodenních a dvoudenních túr (jsou nabízeny z americké i kanadské strany). V nabídce naleznete také čtyřdenní túru, která vás zavede k Niagarským vodopádům i do Washingtonu D.C.

Pro jízdní řády autobusů navštivte Greyhound, pro jízdní řady vlaků navštivte Amtrak a pro nejflexibilnější leteckou dopravu navštivte JetBlue.

Co vidět u Niagárských vodopádů?

 • The Cave of the Winds

  The Cave of the Winds (mapa zde) je oblíbená atrakce nacházející se na americké straně Niagarských vodopádů. Zde je několik dalších podrobností o tomto jedinečném zážitku:

  Prohlídka Cave of the Winds vás zavede na dřevěné lávky, které se vinou Niagarskou soutěskou. Prohlídka začíná výtahem, který vás zaveze 53 metrů dolů do Niagarské soutěsky. Odtud jsou návštěvníci vedeni po chodnících k Hurricane Deck, která se nachází jen pár metrů od základny Bridal Veil Falls.

  Hurricane Deck je vrcholem prohlídky Cave of the Winds. Dostanete zde speciální žlutá ponča a sandály, které vás ochrání před vodou z vodopádů. Dřevěné chodníky vedou až k okraji vodopádů a vy se tak dostanete téměř na dosah k Niagarským vodopádům. Zvuk zurčící vody je ohlušující a mlha z vodopádů je tak intenzivní, že návštěvníci mají často pocit, že stojí v hurikánu.

  Pokud plánujete výlet k Niagárským vodopádům, tak nezapomeňte do svého itineráře přidat Cave of the Winds. Je to zážitek, na který nikdy nezapomenete!

 • Maid of the Mist

  Maid of the Mist je jednou z nejoblíbenějších a ikonických atrakcí u Niagarských vodopádů.

  Plavba Maid of the Mist zavede návštěvníky na cestu k úpatí vodopádů American Falls a Horseshoe Falls, což jsou dva největší vodopády u Niagarských vodopádů. Prohlídka začíná malebnou procházkou dolů do přístaviště lodí Maid of the Mist, kde návštěvníci dostanou modré pončo, které je ochrání před sprškou vodopádů.

  Plavba Maid of the Mist je vzrušující zážitek, který návštěvníky zaveze až k úpatí vodopádů. Lodě jsou poháněny výkonnými motory, které dokážou proplouvat vířícími vodami řeky Niagara. Zvuk zurčící vody je ohlušující a mlha z vodopádů je tak intenzivní, že návštěvníci mají často pocit, že stojí v dešti.

 • Journey Behind the Falls

  Journey Behind the Falls (mapa zde) je vyhlídková plošina nacházející se v Niagarských vodopádech na kanadské straně. Návštěvníkům nabízí jedinečný a nezapomenutelný zážitek stát za hromovou vodní oponou, která se valí po vodopádech Horseshoe Falls.

  Návštěvníci se na vyhlídkovou plošinu mohou dostat výtahem dolů do tunelu, který vede ke dvěma venkovním vyhlídkovým plošinám a dvěma portálům umístěným přímo za vodopády. Vyhlídkové plošiny nabízejí nádherný výhled na řeku Niagara a vodopády, zatímco portály poskytují zblízka a osobní zážitek z mohutné vody stékající shora.

  Journey Behind the Falls je otevřena po celý rok, ale přístup může být omezen během extrémních povětrnostních podmínek, jako je silné sněžení nebo ledové bouře.

  Kromě vyhlídkové plošiny je zde také řada tunelů, které mohou návštěvníci prozkoumat a které byly vyhloubeny za vodopády. Tyto tunely umožňují návštěvníkům zažít hromové hučení vody, jak se řítí shora dolů a vytváří skutečně pohlcující a nezapomenutelný zážitek.

  Journey Behind the Falls

Klikněte si pro vstupenky

Niagarské vodopády mapa – ke stažení

Mapa Niagarské vodopády

Jak se dostat k Niagárským vodopádům

Chcete-li Niagarské vodopády navštívit na vlastní pěst, můžete jet autem, autobusem, vlakem či letadlem.

 • Auto : V závislosti na vaší úrovni dobrodružnosti a tolerance k dlouhým jízdám autem si můžete půjčit auto v New York City a ujet zhruba 650 km až k Niagarským vodopádům. Pokud budete mít štěstí na malý provoz (čím dříve z New York City vyjedete, tím lépe), můžete cestu urazit za 6,5 – 7,5 hodiny. 
 • Vlak : Cesta se společností Amtrak z NYC k Niagarským vodopádům trvá zhruba 9,5 hodiny. Hledejte spojení New York – Penn Station, NY (NYP) – Niagara Falls, NY (NFL).
 • Autobus : Z NYC k Niagarským vodopádům autobusem společnosti Greyhound dojedete za 9-11 hodin. Záleží na konkrétním spojení, takže se vyplatí projít jízdní řád důkladně.
 • Letadlo : Lety z New Yorku do Buffalo Niagara trvají zhruba 1,5 hod., nicméně celkový cestovní čas je delší, jelikož se musíte dostat na/z letiště, projít bezpečnostní kontrolou a tak dále. I přesto se ale jedná o jasně nejrychlejší způsob, jak cestu provést (každým směrem cesta zabere 3-4 hodiny). Letenky – při vyhledávání zadejte New York, NY – John F Kennedy International (JFK) – Buffalo, NY – Buffalo Niagara International (BUF). 

  Z letiště v Buffalo nastupte na taxi, které vás doveze do Niagara Falls. Cesta trvá kolem 30 minut. Zde můžete provést rezervaci

  Na letišti v Buffalo si můžete také půjčit auto a projet oblast kolem Niagar.

Jak už bylo řečeno výše, stihnout výlet k Niagarským vodopádům z New Yorku za jeden den je velmi náročné na cestování a na samotné vodopády vám pak nezbude moc času. Proto je dobré zůstat přes noc do druhého dne a užít si vodopády. Hotely u Niagarských vodopádů si velmi konkurují, a tak často mívají i akční nabídky, tzv. last minute, které vám mohou ušetřit i pěknou částku.

Naše zkušenosti s cestou autem k Niagárským vodopádům

Na samotný výlet z New Yorku jsme si vyhradili dva dny, tak abychom si vodopády užili. Auto jsme si půjčili přes prověřenou půjčovnu rentalcars.com. Rezervaci jsme pro jistotu provedli už měsic dopředu. Zejména v turistické sezóně včasnou rezervaci doporučujeme.

Pro samotnou jízdu jsme si zvolili tuto cestu po klidné dálnici, která se vine příjemnou přírodou a není o moc delší než pro hlavním tahu. Mapa zde. Doporučujeme dodržovat maximální povolenou rychlost, protože se zde dost často vyskytují policejní hlídky, které neváhají “rychlé” řidiče umravnit.

Ubytování jsme si vybrali takové, které splňovalo kompromis mezi vzdáleností od vodopádů, kvalitou ubytování a cenou. Rozhodnutí padlo na Comfort Inn The Pointe (mapa zde), který se ukázal jako výborná volba. Od vodopádů vzdálenost do 5 minut pěšky, kvalita ubytování na výbornou a snídaně (v ceně ubytování) byla nezvykle bohatá (formou bufetu) – míchaná vejce, párky, několik druhů jogurtu, džemy, cereálie, pečivo, káva, čaj, džusy atd. Rezervaci Comfort Inn The Pointe si můžete provést zde.

Hotel Niagarské vodopády
Hotelový pokoj v Comfort Inn u Niagárských vodopádů

Další možnosti ubytování najdete na serveru hotels.com, který patří mezi naše oblíbené weby. Zde najdete aktuální nabídky a zde pak last minute nabídky.

Náš tip na ubytování u Niagárských vodopádů

Booking.com

Levnější motely a hotely najdete dále od Nigárských vodopádů. I zde platí, čím větší vzdálenost, tím nižší cena, což je fajn, ale je třeba myslet i na to, kam auto u Niagár zaparkovat. V turistické sezóně totiž bývají parkoviště naprosto plná a jen stěží najdete místo, kde auto ponechat. V žádném případě se nesnažte zaparkovat někde u krajnice. Místní policie bývá v tomto ohledu velmi nekompromisní. 

Při výběru ubytování si hlídejte hodnocení hostů, které je u každého hotelu zobrazeno. Z naší zkušenosti je známka 3 na hranici a motely nebo hotely s nižší známkou bychom si už hodně rozmýšleli. Bohužel i nám se už stalo, že jsme chtěli ušetřit, a pak jsme odjížděli s nohama pokousanýma od štěnic. Takže zvažte, zda pár ušetřených dolarů stojí za to. Toto platí nejen pro Niagáry, ale pro kdekoliv. Více v tomto článku.

Pokud se rozhodnete zavítat na kanadskou stranu, odkud je hezčí pohled na vodopády, tak nemusíte mít kanadská víza, toto platí i pro Slováky.

Zajímavosti o Niagárských vodopádech

Existuje mnoho zajímavých příběhů z historie Niagarských vodopádů. Zde je několik:

 • První zaznamenanou osobou, která přešla Niagarské vodopády v sudu, byla Annie Edson Taylorová, 63 letá učitelka z Michiganu. 24. října 1901 vlezla do sudu a překonala pád, přičemž pád přežila, ale utrpěla zranění.
 • První člověk, který přešel Niagarské vodopády na laně, byl Jean Francois Gravelet, také známý jako „Velký Blondin“. V roce 1859 šel po laně přes řeku Niagara těsně proti proudu vodopádů a později předváděl různé kaskadérské kousky, jako je chůze se zavázanýma očima a tlačení trakaře.
 • Během války v roce 1812 Britové dobyli Fort Niagara od Američanů a drželi ji dva roky. Během této doby často posílali vojáky přes řeku Niagara, aby přepadli americké osady.
 • V roce 1956 US Army Corps of Engineers odklonil tok řeky Niagara, aby studoval účinky eroze na vodopády. To způsobilo, že vodopády dočasně vyschly a odhalily skalnaté koryto řeky pod nimi.
 • V roce 1969 navrhl americký inženýr Herbert Scoville plán na vybudování obří přehrady přes řeku Niagara, která by zastavila proudění vody přes vodopády. Plán se setkal s širokým odporem a nakonec byl opuštěn.
 • V roce 1848 ledová zácpa u ústí řeky Niagara způsobila, že voda na několik hodin přestala proudit přes vodopády. To umožnilo lidem procházet se korytem řeky a sbírat suvenýry z obnažených skal.
 • Během 19. století byly Niagarské vodopády oblíbenou destinací novomanželů na svatební cestě, včetně mnoha slavných párů, jako je Napoleon III. a císařovna Eugenie Francouzská a vévoda a vévodkyně z Windsoru. Dnes jsou vodopády i nadále oblíbeným cílem turistů z celého světa.

K Niagárským vodopádům letadlem

Jestliže máte na návštěvu Niagarských vodopádů pouze jediný den a chcete si cestu naplánovat sami, rozhodně byste se měli zaměřit na leteckou dopravu. JetBlue je velice pohodlnou alternativou, jelikož můžete brzy ráno odletět z letiště JFK a v ten samý den se také vrátit. Budete-li plánovat dostatečně dopředu, určitě seženete letenku za slušnou cenu. (Vezměte v potaz také to, že většina amerických aerolinek si za lety s návratem v týž den účtuje vyšší ceny).

Ačkoliv se celkový čas letu pohybuje kolem hodiny, lety z letiště JFK jsou občas zpožděny kvůli počasí a letadlovému provozu v oblasti. Započítáme-li cestu na letiště, bezpečnostní frontu atd., měli byste si na celý proces vyhradit cca 2-3 hodiny před odletem. Pokud poletíte z letiště v Buffalu, cesta vám bude trvat zhruba 20-30 minut (záleží na tom, zda si půjčíte auto nebo pojedete taxíkem – půjčení auta je pravděpodobně nejekonomičtější variantou). Takže na cestu z vašeho hotelu v NYC k Niagarským vodopádům si vyhraďte alespoň 4 hodiny.

Co se rozpočtu na dopravu týče, je třeba vzít v potaz to, že ceny letecké, autobusové i železniční dopravy se poměrně často mění a závisí také na ročním období a sezóně. Obecně byste ale měli počítat s tím, že náklady na osobu se budou pohybovat minimálně v rozmezí $125 až $150(jedná se o kombinaci letecké dopravy a zapůjčení auta v situaci, kdy společně cestují alespoň 2 lidé). Výše uvedený orientační rozpočet nezahrnuje náklady na palivo pro zapůjčené auto.

Při návštěvě Niagarských vodopádů si dejte pozor na polo-oficiální turistická zařízení, jelikož mnoho z nich je podřadné kvality.Další články

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa