NÁVŠTĚVA NIAGARSKÝCH VODOPÁDŮ Z NEW YORKU

Z New Yorku si můžete naplánovat denní výlet či jen pouhou odbočku k Niagarským vodopádům.

Niagarské vodopády se nacházejí na hranici USA a Kanady. Návštěvníkům z obou stran nabízí nádhernou vyhlídku, lodní výlety a mnoho dalšího. Vodopády se nacházejí zhruba 40 km od Buffala a cca 7 hodin jízdy z New York City.

Jet během jednoho dne z New Yorku k vodopádům a zase se vrátit je sice ambiciózním plánem, nicméně určitě to tak lze udělat. Můžete si vybrat, zda vodopády navštívíte v rámci nějaké skupinové túry nebo si uděláte samostatný výlet. Také můžete popřemýšlet o tom, že u Niagarských vodopádů strávíte noc a až poté se vrátíte do NYC – rozhodnutí je jen na vás!

Turisté často kombinují návštěvu New York City se zastávkou u Niagarských vodopádů, které jsou jednou z nejúžasnějších přírodních atrakcí Severní Ameriky. Niagarské vodopády se nacházejí na americko-kanadské hranici zhruba 650 kilometrů od New York City (jedná se o vzdálenost, kterou autem urazíte za cca 7-8 hodin). Nejbližším letištěm je Buffalo-Niagara International Airport (NY), jež se nachází zhruba 40 kilometrů od vodopádů. Jestliže do New Yorku cestujete poprvé, máte k dispozici celou řadu možností přepravy, takže vše bude záležet jen na vašem rozvrhu.

Pokud chcete vidět Niagarské vodopády, ale máte málo času, můžete využít možnosti jednodenních a dvoudenních túr (jsou nabízeny z americké i kanadské strany). V nabídce naleznete také čtyřdenní túru, která vás zavede k Niagarským vodopádům i do Washingtonu D.C.

Pro jízdní řády autobusů navštivte Greyhound, pro jízdní řady vlaků navštivte Amtrak a pro nejflexibilnější leteckou dopravu navštivte JetBlue.

K Niagárským vodopádům letadlem

Jestliže máte na návštěvu Niagarských vodopádů pouze jediný den a chcete si cestu naplánovat sami, rozhodně byste se měli zaměřit na leteckou dopravu.JetBlue je velice pohodlnou alternativou, jelikož můžete brzy ráno odletět z letiště JFK a v ten samý den se také vrátit. Budete-li plánovat dostatečně dopředu, určitě seženete letenku za slušnou cenu. (Vezměte v potaz také to, že většina amerických aerolinek si za lety s návratem v týž den účtuje vyšší ceny).

Ačkoliv se celkový čas letu pohybuje kolem hodiny, lety z letiště JFK jsou občas zpožděny kvůli počasí a letadlovému provozu v oblasti. Započítáme-li cestu na letiště, bezpečnostní frontu atd., měli byste si na celý proces vyhradit cca 2-3 hodiny před odletem. Pokud poletíte z letiště v Buffalu, cesta vám bude trvat zhruba 20-30 minut (záleží na tom, zda si půjčíte auto nebo pojedete taxíkem – půjčení auta je pravděpodobně nejekonomičtější variantou). Takže na cestu z vašeho hotelu v NYC k Niagarským vodopádům si vyhraďte alespoň 4 hodiny.

Co se rozpočtu na dopravu týče, je třeba vzít v potaz to, že ceny letecké, autobusové i železniční dopravy se poměrně často mění a závisí také na ročním období a sezóně. Obecně byste ale měli počítat s tím, že náklady na osobu se budou pohybovat minimálně v rozmezí $125 až $150(jedná se o kombinaci letecké dopravy a zapůjčení auta v situaci, kdy společně cestují alespoň 2 lidé). Výše uvedený orientační rozpočet nezahrnuje náklady na palivo pro zapůjčené auto.

Při návštěvě Niagarských vodopádů si dejte pozor na polo-oficiální turistická zařízení, jelikož mnoho z nich je podřadné kvality.

Orientační mapy Niagarských vodopádů ke stažení

Mapa Niagarské vodopády

Jak se dostat k Niagárským vodopádům autem, vlakem, autobusem nebo letadlem

Chcete-li Niagarské vodopády navštívit na vlastní pěst, můžete jet autem, autobusem, vlakem či letadlem.

  • Auto : V závislosti na vaší úrovni dobrodružnosti a tolerance k dlouhým jízdám autem si můžete půjčit auto v New York City a ujet zhruba 650 km až k Niagarským vodopádům. Pokud budete mít štěstí na malý provoz (čím dříve z New York City vyjedete, tím lépe), můžete cestu urazit za 6,5 – 7,5 hodiny. 

  • Vlak : Cesta se společností Amtrak z NYC k Niagarským vodopádům trvá zhruba 9,5 hodiny. Hledejte spojení New York – Penn Station, NY (NYP) – Niagara Falls, NY (NFL).
  • Autobus : Z NYC k Niagarským vodopádům autobusem společnosti Greyhound dojedete za 9-11 hodin. Záleží na konkrétním spojení, takže se vyplatí projít jízdní řád důkladně.
  • Letadlo : Lety z New Yorku do Buffalo Niagara trvají zhruba 1,5 hod., nicméně celkový cestovní čas je delší, jelikož se musíte dostat na/z letiště, projít bezpečnostní kontrolou a tak dále. I přesto se ale jedná o jasně nejrychlejší způsob, jak cestu provést (každým směrem cesta zabere 3-4 hodiny). Letenky New York – Niagarské vodopády – při vyhledávání zadejte New York, NY – John F Kennedy International (JFK) – Buffalo, NY – Buffalo Niagara International (BUF). 

    Z letiště v Buffalo nastupte na taxi, které vás doveze do Niagara Falls. Cesta trvá kolem 30 minut. Zde můžete provést rezervaci

    Na letišti v Buffalo si můžete také půjčit auto a projet oblast kolem Niagar.

Jak už bylo řečeno výše, stihnout výlet k Niagarským vodopádům z New Yorku za jeden den je velmi náročné na cestování a na samotné vodopády vám pak nezbude moc času. Proto je dobré zůstat přes noc do druhého dne a užít si vodopády. Hotely u Niagarských vodopádů si velmi konkurují, a tak často mívají i akční nabídky, tzv. last minute, které vám mohou ušetřit i pěknou částku.

Naše zkušenosti s cestou autem k Niagárským vodopádům

Na samotný výlet z New Yorku jsme si vyhradili dva dny, tak abychom si vodopády užili. Auto jsme si půjčili přes prověřenou půjčovnu rentalcars.com. Rezervaci jsme pro jistotu provedli už měsic dopředu. Zejména v turistické sezóně včasnou rezervaci doporučujeme.

Pro samotnou jízdu jsme si zvolili tuto cestu po klidné dálnici, která se vine příjemnou přírodou a není o moc delší než pro hlavním tahu. Mapa zde. Doporučujeme dodržovat maximální povolenou rychlost, protože se zde dost často vyskytují policejní hlídky, které neváhají “rychlé” řidiče umravnit.

Ubytování jsme si vybrali takové, které splňovalo kompromis mezi vzdáleností od vodopádů, kvalitou ubytování a cenou. Rozhodnutí padlo na Comfort Inn The Pointe (mapa zde), který se ukázal jako výborná volba. Od vodopádů vzdálenost do 5 minut pěšky, kvalita ubytování na výbornou a snídaně (v ceně ubytování) byla nezvykle bohatá (formou bufetu) – míchaná vejce, párky, několik druhů jogurtu, džemy, cereálie, pečivo, káva, čaj, džusy atd. Rezervaci Comfort Inn The Pointe si můžete provést zde.

Hotel Niagarské vodopády
Hotelový pokoj v Comfort Inn u Niagárských vodopádů

Další možnosti ubytování najdete na serveru hotels.com, který patří mezi naše oblíbené weby. Zde najdete aktuální nabídky a zde pak last minute nabídky.

Náš tip na ubytování v hotelu pár metrů od Niagárských vodopádů

Levnější motely a hotely najdete dále od Nigárských vodopádů. I zde platí, čím větší vzdálenost, tím nižší cena, což je fajn, ale je třeba myslet i na to, kam auto u Niagár zaparkovat. V turistické sezóně totiž bývají parkoviště naprosto plná a jen stěží najdete místo, kde auto ponechat. V žádném případě se nesnažte zaparkovat někde u krajnice. Místní policie bývá v tomto ohledu velmi nekompromisní. 

Při výběru ubytování si hlídejte hodnocení hostů, které je u každého hotelu zobrazeno. Z naší zkušenosti je známka 3 na hranici a motely nebo hotely s nižší známkou bychom si už hodně rozmýšleli. Bohužel i nám se už stalo, že jsme chtěli ušetřit, a pak jsme odjížděli s nohama pokousanýma od štěnic. Takže zvažte, zda pár ušetřených dolarů stojí za to. Toto platí nejen pro Niagáry, ale pro kdekoliv. Více v tomto článku.

Pokud se rozhodnete zavítat na kanadskou stranu, odkud je hezčí pohled na vodopády, tak nemusíte mít kanadská víza, toto platí i pro Slováky.


Další článkyStanda Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 10 000 fanoušků
Back to top button