ZKUŠENOSTI S LETY HELIKOPTÉROU NAD GRAND CANYONEM

Článek připravil James, který s rodinou žije v Las Vegas, a tudíž zná tuto oblast velmi dobře, včetně národních parků Zion, Bryce Canyon, ale hlavně Grand Canyon. Absolvoval již několik letů helikoptérou a své o zkušenosti se nyní podělí s vámi. S překladem do češtiny jsme mu pomohli.

Takže jste připraveni na to, spatřit Grand Canyon v jeho plné slávě? Vydejte se na vyhlídkový let helikoptérou. Díky těmto letům budete moci zažít Grand Canyon během jeho „zlaté hodiny“ a kromě toho si budete moci zakoupit i rozšířený let, v rámci něhož se podíváte na další přírodní krásy této oblasti. Dopřejte si nezapomenutelný zážitek!

Připraveni? Pojďme na to!

HELIKOPTERY: PAPILLON A MAVERICK

Papillon je nejstarším a nejrenomovanějším hráčem na tomto trhu. Nabízí nejširší výběr vzdušných i pozemních výletů. Létá z Las Vegas v Nevadě a Tusayanu v Arizoně. Každý rok Papillon do Grand Canyonu přepraví více než 600 000 lidí. Zákaznický servis je excelentní. To ale není všechno – žádný konkurent se nedokáže ani přiblížit nízkým cenám této společnosti.

Maverick je finančně náročnější. Tato společnost se zaměřuje na individuálnější výlety, v jejichž rámci máte k dispozici 5* zákaznický servis. Maverick létá s elitními EcoStar 130 (tyto stroje používá i Papillon, Bell Ranger a AStar). Společnost má elegantní nové terminály v Las Vegas a Tusayanu. Nabízí excelentní úroveň bezpečnosti. Maverick je dražší než Papillon, ale klienti se shodují na tom, že to stojí za to.

ODKUD SE LÉTÁ?

Helikoptéry míří ke dvěma hlavním destinacím národního parku – West Rim a South Rim. K West Rim helikoptéry letí v případě, že odlétají z Las Vegas (Nevada) a k South Rim v případě, že odlétají z letiště Grand Canyon National Park Airport v Tusayanu (Arizona). Mezi Rims (okraji) žádné helikoptéry nelétají. Neseženete ani přímý let helikoptérou z Las Vegas k South Rim – pokud chcete tento typ vyhlídkového letu, musíte si zarezervovat speciální cestovní balíček (letadlo/helikoptéra).

 • Las Vegas v Nevadě – Pokud jste v Las Vegas, poletíte přes West Rim, který se nachází 120 km od města (let trvá méně než hodinu).
 • Tusayanu v Arizoně – Jestliže cestujete z Arizony, poletíte přes South Rim. Odlety jsou z letiště Grand Canyon National Park Airport (GCA), jenž se nachází cca 10 minut od Grand Canyon Village, 2,5 hodiny od Sedony a cca 3,5 hodiny od metropolitního Phoenixu.

TYPY VÝLETŮ

Níže naleznete rychlé shrnutí vyhlídkových letů při západu slunce společností Papillon a Maverick:

TIP

Pokud chcete vidět západ slunce, tak si vyberte poslední let vámi vybraného dne. O západy slunce je mimořádný zájem, takže si jej zarezervujte co nejdříve!

Z Las Vegas – West Rim

Papillon

 • Grand Celebration Sunset – Jedná se o nabídku, která je signaturou společnosti. Vrtulník letí přes Lake Mead, Hoover Dam & Cliff’s Wash a následně přistane na dně West Rim, kde si uspořádáte piknik se šampaňským.
 • Grand Celebration Sunset & Las Vegas Strip – Tato nabídka zahrnuje vše, co nabídka výše. Bonusem navíc je přelet nad úžasným Las Vegas Strip (bulvárem), během kterého se podíváte na Stratosphere Tower, repliku Eiffelovky, fontány u kasina Bellagio a tak dále. Detaily.

Maveric

 • Wind Dancer Sunset – Podobně jak Grand Celebration lety, i Wind Dancer letí na dno West Rim, kde si uspořádáte piknik se šampaňským. Velkým rozdílem je úžasný zákaznický servis a všudypřítomný luxus.
 • Silver Cloud Sunset – Jedná se o jedinečný letecký výlet. Odlet je z terminálu společnosti na Las Vegas Strip (bulváru), který se nachází 5 minut od všech hlavních hotelů. Papillon tento typ výletu nenabízí, jelikož je velice náročné transportovat pasažéry z The Strip k terminálu Boulder City. Zarezervujte si tento výlet!

Z Tusaynay – South Rim

Papillon

Společnost nabízí dva typy letů: lety o délce 30 a 50 minut.

Společnost nabízí také opravdu parádní vzdušný + pozemní balíček s názvem Sunset Safari. Tento balíček kombinuje letecký výlet o délce 30 minut a jízdu džípem v safari stylu, který vás zaveze na okraj South Rim, kde budete moci pozorovat západ slunce. Jedná se o velkolepý způsob, jak strávit odpoledne. Zde naleznete seznam letů na South Rim.

Maveric

Společnost nabízí pouze jeden výlet – Canyon Spirit. Jedná se o let, která trvá 50 minut. Během této doby (stejně jako v případě letu u společnosti Papillon) navštívíte South, East a North Rims. Existuje také méně nákladná možnost, ale musíte vědět, kde hledat. Tato alternativa se jmenuje Canyon Dancer (projížďka o délce 30 minut). Opět doporučujeme objednat poslední plánovaný let dne.

VŠE ZAHRNUTO V CENĚ

Tyto „balíčkové túry“ mám rád hlavně proto, že mi dovolují se soustředit na to nejdůležitější – na to, abych si užil svou dovolenou. Vyhlídkové lety za západu slunce zahrnují hotelovou kyvadlovou dopravu, veškeré poplatky (včetně těch parkovacích), palivové příplatky, oběd (kromě výletů, jejichž jedinou součástí je let helikoptérou) a služby profesionálního průvodce.

Prakticky jediné, o co se opravdu musíte postarat sami, jsou naprosté základy, jako nesmíte zapomenout fotoaparát či kameru a obecně cokoliv, co potřebujete k tomu, aby se výlet stal fantastickým a nezapomenutelným.

REZERVACE LETU JE NUTNOSTÍ

Vyhlídkových letů za západu slunce je opravdu omezené množství, jelikož helikoptéra musí vzlétnout v přesný čas. Proto je důležité, abyste si v případě zájmu let za západu slunce zarezervovali alespoň týden dopředu. Věřte mi, když říkám, že pokud bude jedna denní doba vyhlídkových letů kompletně vyprodaná, tak na 100 % se jedná právě o lety, kdy se helikoptéra odlepí od země v 16:00.

Rezervace letu nabízí i několik dalších výhod:

 • Budete si moci vybrat z více letů a časů.
 • Budete mít jistotu, že celá vaše skupina poletí spolu (do helikoptéry se vejde maximálně 6-7 pasažérů).
 • Vyhnete se tomu, abyste museli místo ve vyhlídkovém letu kupovat až na místě, což stojí mnohem víc, než kolik zaplatíte v případě rezervace přes internet. V tomto případě navíc s největší pravděpodobností nezískáte místo v letu, na který máte zálusk.

NEJLEPŠÍ CENA NA INTERNETU

Výlety helikoptérou při západu slunce jsou prémiové, jelikož poptávka po nich je vysoká. To ale neznamená, že byste se měli spokojit s předraženým balíčkem a nebo průměrnou cenou. Kromě včasné rezervace existují ještě dva způsoby, jak můžete srazit cenu dolů:

 • Výlet kupujte přímo u společností, které jej zajišťují (Papillon, Maverick). Nekupujte jej u velkých společností typu Expedia, Priceline nebo Orbitz. Pokud nakoupíte přímo, budete jednat přímo se společnostmi, jenž výlet zajišťují, což znamená, že cena není navýšena o žádnou provizi pro velké společnosti. Papillon a Maverick kromě toho nabízejí skvělé akce a bonusy.
 • Ujistěte se, že celou transakci dokončíte online. Nejlepší nákupy jsou vždy na internetu. To je dané. Ale abyste získali co nejvýhodnější cenu, musíte transakci provést přes web. Pokud to neuděláte, budete muset platit plnou cenu.

ZÁVĚRY

Toto je „mini“ průzkum typů dostupných vyhlídkových letů nad Grand Canyon při západu slunce. Zaměřil jsem se na Papillon Helicopters a Maverick Helicopters proto, že těmto společnostem věřím, uznávám kvalitu jejich zákaznického.

Společnosti nabízejí vyhlídkové lety za západu slunce z Las Vegas na West Rim (západní okraj) a Grand Canyonu na South Rim (jižní okraj). Samozřejmě, že si můžete zarezervovat poslední let dne, nicméně z naší vlastní zkušenosti mohu říct, že se jedná o risk – společnosti v té době většinu své flotily používají k vyhlídkovým letům za západu slunce.

Pamatujte si, že tyto výlety jsou nabízeny jen v omezeném množství a jsou velice populární, takže rozhodně doporučujeme, abyste si vyhlídkový let zarezervovali alespoň 1-2 týdny dopředu. Nesmíte ale skočit na první webové stránky, na který narazíte. Jděte přímo až ke zdroji, tj. na stránky Papillon nebo Maverick, abyste dostali nejlepší možnou cenu. Také se ujistěte, že celou transakci dokončíte online (to abyste slevu dostali). Pokud z nějakého důvodu nedokončíte transakci na webových stránkách Papillonu a např. zavoláte na zákaznickou linku, budete muset zaplatit plnou cenu.

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa