POČASÍ A HURIKÁNY NA FLORIDĚ

Florida má teplé klima po většinu roku, letní měsíce jsou lepší pro ulehnutí na pláži, zimní měsíce jsou vhodnější pro turistiku.

Se svým teplým počasím se Florida a velmi oblíbené Miami řadí mezi celoroční destinaci nejen pro zahraniční turisty, ale i pro samotné Američany. Léto je zde velmi teplé a vlhké. Zimy jsou suché a pro Evropany teploty mnohem snesitelnější. Hurikány jsou záležitostí spíše na začátku podzima.

Florida se dělí na dva klimatické pásy, což má za následek, že tento stát má dvě samostatné turistické sezóny. Jih Floridy se vyznačuje mírnými zimami, a tak je tato část oblíbená během zimy.

Naopak letní měsíce jsou zde velmi horké, vlhké a pro někoho až nepříjemně vysoké teploty. Severní část navštěvují turisté nejvíce v létě, kde jsou teploty poněkud nižší a přijatelnější.

Zde najdete aktuální předpověď počasí.

NÁŠ TIP KDY NA FLORIDU

Pokud hledáte nižší ceny za ubytování a současně příjemné letní počasí, tak na Floridu vyražte v měsících duben a květen. Počasí je zde stabilní a na extrémně vysoké teplotu tu s největší pravděpodobností nenarazíte. Leden a únor nejsou pro koupání moc vhodné a hodí se spíše na turistiku. Naopak se vyhněte měsíci září, kdy zde vrcholí sezóna hurikánů a velmi často tu prší.

Počasí na Floridě

LÉTO NA FLORIDĚ

Léta jsou na celém území dlouhá, teplá a dost vlhká. Vysoké teploty mírní časté odpolední a podvečerní bouřky, které se vyskytují zhruba v polovině letních dnů. Bouřky jsou často důvodem rychlého poklesu teplo i o více než 10 stupňů a po zbytek dne, pak následuje příjemné počasí.

Léto zde začíná koncem května a trvá do zhruba poloviny října. V severní části Floridy se průměrné teploty pohybují kolem 26°C, na jihu je průměrná teplota vyšší, kolem 28°C.

Je potřeba myslet, že zde mluvíme o průměrných teplotách, což v praxi znamená, že se teploty mohou dostat k 35°C.

Počasí na Floridě v letních měsících:

ZIMA NA FLORIDĚ

Zimní období je pro turistiku nejvhodnější. Zima je mírná a připomíná naše jaro s průměrnými teplotami okolo 23°C. Toto období začíná v listopadu a končí v březnu. Občas se může dostat na Floridu studený vzduch ze severu a noční teploty mohou v lednu klesnout pod 12°C, ale to je jen na pár dnů. V zimním období také méně prší a vlhkost není tak vysoká.

HURIKÁNY NA FLORIDĚ

Sezóna hurikánů začíná na Floridě v červnu a trvá obvykle do konce října. Nejexponovanějším obdobím jsou měsíce srpen a záři, kdy Floridu zasáhne největší počet hurikánů. Naopak období od prosince do dubna, lze považovat za bezpečné.

Pokud budete trávit dovolenou na Floridě v letních měsících, tak je dobré sledovat aktuální předpověď počasí.

VIDEO Z NAŠÍ CESTY PO FLORIDĚ

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa