Co je potřeba zařídit před cestou do USA?

Pokud vyrážíte na cestu do USA po vlastní ose, je potřeba zajistit spoustu věcí v určitém pořadí a časovém horizontu. Některé kroky na sebe úzce navazují (zřízení pasu a registrace ESTA) a některé je možné vyřídit kdykoli během příprav na dovolenou v USA (např. cestovní pojištění).

 • 1. krok – začněte si dávat dohromady itinerář cesty po USA. Toto platí zejména v případě, že plánujete navštívit některý z národních parků, do kterých je potřeba si zajistit rezervaci vstupu pro konkrétní den. Tady budete muset mít plán cesty přesný. Pokud si nevíte s itinerářem rady nebo nemáte dostatek času a nebo se vám nechce trávit hodiny na internetu, tak můžete využít konzultaci.
 • 2. krok – jakmile budete mít itinerář připravený, tak si proveďte rezervaci vstupu do národních parků USA.
 • 3. krok – zřízení biometrického pasu – pas je potřeba při vyřizování registrace ESTA, pokud jej už máte, tak máte o starost méně a můžete přejít k dalšímu bodu.
 • 4. krok – mezinárodního řidičského průkazu – týká se pouze těch, kteří se chystají v USA řídit auto
 • 5. krok – platební karta – platební karta je potřeba nejen k uhrazení poplatku za registraci ESTA, ale i k placení dalších výdajů spojených s pobytem v USA. Pozor! Kreditní platební kartu budete potřebovat pro půjčení auta.
 • 6. krok – internetová registrace do USA – ESTA, kterou jednoduše vyplníte na internetu.
 • itinerář – v této chvíli mějte alespoň jasno do jakého města poletíte a odkud se budete vracet.
 • 7. krok – nákup letenky do USA – jakmile máte schválenou registraci ESTA, tak můžete začít shánět letenky.
 • 8. krok – půjčení auta v USA nenechávejte na poslední chvíli. Vozy mohou být v hodně “rozpučované”.
 • 9. krok – první ubytování v USA – vřele doporučujeme, a to nejen pro imigračního úředníka.
 • 10. krok – cestovní pojištění – záležitost, na kterou byste neměli v žádném případě zapomenout.
 • ostatní
 • aktualizace registrace ESTA – pouze pokud došlo před odletem do USA ke změně některých údajů, které jste zadali při registraci (např. adresy ubytování)
 • zaregistrujte se zdarma do aplikace DROZD (https://drozd.mzv.cz/), která je je dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí. Aplikaci spravuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR a v případě přírodních katastrof, sociálních nepokojů nebo jiného nebezpečí informuje turisty v dané oblasti formou SMS či emailu.

LHŮTY ÚKONŮ POTŘEBNÝCH PRO CESTU DO USA

Obecně platí “čím dříve, tím lépe”. Pro ty, co netouží po adrenalinu a mají raději vše připraveno předem jsou tu lhůty pro jednotlivé kroky.

Biometrický pas

Úřady mají ze zákona na vyřízení biometrické pasu lhůtu 30 dnů.

ESTA – internetová registrace do USA

Minimálně 72 hodin před odletem do USA mějte vyplněnou a schválenou registraci ESTA, bez které se do Ameriky nedostanete. V případě, že v registraci neuspějete, máte ještě možnost zažádat o standardní víza na americké ambasádě v Praze. V tomto případě počítejte se lhůtou 30 dnů. Proto si raději na tento krok udělejte časovou rezervu jednoho měsíce.

Nákup letenky do USA

Lety do USA bývají obvykle velmi vytížené a mnohdy se stává, že letenky do USA nejsou k dispozici 3 i více měsíců před vašim plánovaným odletem. Proto i zde platí heslo, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Nebojte se si tedy koupit letenku do USA i 6 nebo více měsíců před plánovaných odletem.

Půjčení auta v USA

Čím specifičtější auto budete požadovat (např. pro větší skupinu lidí), tím dříve si auto pronajměte, zejména pokud plánujete cestovat v letní sezóně. Pronájem auta si můžete zařídit několik měsíců před odletem nebo až přímo na místě. Auto si můžete pronajmout i v kombinaci s letenkou.

Cestovní pojištění do USA

Pojišťovny umožňují zřídit cestovní pojištění do USA on-line i den před odletem. Pozor ale, abyste na pojištění ve shonu nezapomněli, takže tento krok neodkládejte.

Ztrácíte se v tom? Můžeme vše probrat osobně.

Pokud se ani po tomto seznamu necítíte úplně jisti, co všechno zařídit, kam se podívat, co rezervovat a jak vyplnit, tak si můžete rezervovat konzultaci, kde s vámi Standa naplánuje cestu po USA a poradí co a jak.Další článkyNew YorkLos AngelesSan Francisco

Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button
Close

Detekovaný Adblocker

Milí čtenáři, rád bych vám připomněl, že veškerý obsah na webu je pro vás zcela zdarma. Chápu, že reklamy mohou někdy být rušivé, ale právě ony mi umožňují udržovat web živý a neustále aktualizovaný novým obsahem. Když používáte Adblocker, omezuje to možnost generovat příjmy, které jsou nezbytné pro pokračování v mé práci. Pokud byste byli tak laskaví a deaktivovali Adblocker při prohlížení stránek, velmi byste mi pomohli. Díky vaší podpoře můžu nadále nabízet kvalitní obsah bez poplatků. Samozřejmě se snažím zobrazovat reklamy citlivě a tak, aby co nejméně narušovaly váš zážitek ze čtení. Děkuji vám za pochopení a podporu. Vaše přízeň a zájem o mé stránky jsou pro mě nejcennější. S úctou a díky, Standa