MONUMENT VALLEY PARK

Monument Valley nabízí možná nejtypičtější obraz amerického západu. Červeně zbarvené stolové hory obklopené prázdnou a písečnou pouští se staly nespočetněkrát objektem pro filmaře a fotografy z celého světa.

Jelikož Monument Valley můžete vidět ve filmech, reklamách nebo v brožurách na dovolenou, tak se vám mohou tato místa zdát velmi známá. Většina turistů, kteří do Monument Valley zamíří během své dovolené po USA jsou překvapeni jasně červenou barvou nejen skal, ale i písku.

Monument Valley leží v indiánské rezervaci Navajo na hranici států Utah a Arizona. Malá osada Goulding založená v roce 1923 jako obchodní místo poskytuje v současné době základní služby pro turisty.

Nejznámější pohlad na Monument Valley

Ačkoli má Monument Valley ve svém názvu označení valley (údolí), tak jím ve skutečnosti není. Jedná se spíše o širokou pláň, ze které se trčí až do výšky sta metrů poslední zbytky pískovcových vrstev, které kdysi pokrývaly celý region.

Do Monument Valley se dostanete ze silnice 163. Vstupné do parku činí 5 dolarů na osobu a děti mladší 9 let mají vstup zdarma. Jelikož park Monument Valley nepatří mezi národní parky, tak zde není možné uplatnit vstup na America the Beautiful.

Park Monument Valley je otevřený denně od 6 do 20:30 hod. V období od října do května je otevřen od 8 do 16:30 hod. Park je uzavřen během Vánoc.

AUTEM PO MONUMENT VALLEY

PROJÍŽDKY PO MONUMENT VALLEY JEEPEM

Park nabízí spoustu krásných míst, kam se standardním autem nedostanete. V nabídce parku jsou různé výlety, výjiždky jeepem, projíždky na koni, jízdy při západu nebo východu slunce, které jsou obzvlášť úchvatné.

Kompletní nabídku najdete na těchto stránkách:

NÁŠ TIP! FOTKA JAKO Z WESTERNU

Pokud byste rádi do své sbírku stejnou fotku jako vidíte pod tímto rámečkem, tak se při okružní jízdě Monument Valley zastavte na John Ford´s Point (bodu č. 4, který najdete na této mapce zde).

Na tomto místě stojí Indián, který vás za 5 dolarů posadí na koně a postaví, tak abyste za sebou měli toto krásné panorama. Kůň je mírný, na turisty zvyklý, takže se není čeho obávat.

Jezdec na koni v Monument Valley

UBYTOVÁNÍ V MONUMENT VALLEY

V okolí parku Monument Valley není nabídka ubytování příliš rozsáhlá. Nejbližší motely najdete ve městě Blanding nebo Page, hotely pak blíže k parku.

Booking.com

Přímo v parku je pak umístěn The View Hotel – Monument Valley, ze kterého máte celé údolí jako na dlani a zažijete tak úchvatné scenérie při západu a východu slunce.

Výhled z balkónu v hotelu v Monument Valley

Hotel byl otevřen v roce 2008, byl navržen tak, aby zapadl do okolí a neodváděl tak pozornost od krásy Monument Valley. Hotel má tři patra a všech 95 pokojů má balkóny s výhledem na Monument Valley.

V nejvyšším patře nabízí pokoje zvané StarView s nezapomenutelným výhledem na hvězdy, které poskytují výborné místo pro noční fotografování hvězd s dlouhou expozicí.

PRO INFO – vzdálenost z města Page do oblasti Monument Valley je zhruba 2:15 hod., z města Blanding pak něco kolem 1:45 hod.

Mapa, kde Monument Valley najdete

Pohled na Monument Valley při západu slunce
Monument Valley při západu slunce
Auta projíždějící Monument Valley
Monument Valley po západu slunce
Monument Valley při západu slunce
Monument Valley
Předchozí článekARCHES NÁRODNÍ PARK
Další článekANTELOPE CANYON – PAGE

Sdílejte tento článek:

Autor článku

Standa Beran

zakladatel webu Cestování po USA

Do USA cestuje pravidelně od roku 1996. Křížem krážem projel západ USA, prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď.

Grand Canyon, jak přespat jednu noc v kempu u Colorado River

Během let, kdy jsem žila v Americe, jsem kromě mého milovaného New Yorku, kde jsem měla tu čest a štěstí bydlet, toužila navštívit i...

Joshua Tree národní park USA

V národním parku Joshua Tree se setkávají dvě pouště - Mohavská a Coloradská - a pouštní klima zde skutečně panuje. Zejména v letních měsících,...

PANORAMATICKÁ STEZKA (The Panorama Trail)

Vzdálenost: 13,5 km v jednom směru. Rozsah nadmořských výšek: Od 1220 metrů na dně údolí až k 2200 metrů na Glacier Point. Převýšení: 975 metrů. Proč...

Přidejte se k nám

10,004FanoušciTo se mi líbí
274NásledovníciNásledovat