MONUMENT VALLEY PARK

Monument Valley nabízí možná nejtypičtější obraz amerického západu. Červeně zbarvené stolové hory obklopené prázdnou a písečnou pouští se staly nespočetněkrát objektem pro filmaře a fotografy z celého světa.

Jelikož můžete tyto skalní útvary vidět ve filmech, reklamách nebo v brožurách na dovolenou, tak se vám mohou tato místa zdát velmi známá. Většina turistů, kteří do údolí zamíří během své dovolené po USA jsou překvapeni jasně červenou barvou nejen skal, ale i písku.

Monument Valley leží v indiánské rezervaci Navajo na hranici států Utah a Arizona. Malá osada Goulding založená v roce 1923 jako obchodní místo poskytuje v současné době základní služby pro turisty.

Údolí není údolím v konvenčním smyslu, ale spíše širokou rovinatou, někdy pustou krajinou, přerušovanou rozpadajícími se útvary stoupajícími stovky stop do vzduchu, posledními zbytky pískovcových vrstev, které kdysi pokrývaly celý region.

Nejznámější pohlad na Monument Valley

Ačkoli má Monument Valley ve svém názvu označení valley (údolí), tak jím ve skutečnosti není. Jedná se spíše o širokou pláň, ze které se trčí až do výšky sta metrů poslední zbytky pískovcových vrstev, které kdysi pokrývaly celý region.

Do Monument Valley se dostanete ze silnice 163. Vstupné do parku činí 5 dolarů na osobu a děti mladší 9 let mají vstup zdarma. Jelikož park nepatří mezi národní parky, tak zde není možné uplatnit vstup na America the Beautiful.

Park je otevřený denně od 6 do 20:30 hod. V období od října do května je otevřen od 8 do 16:30 hod. Park je uzavřen během Vánoc.

AUTEM PO MONUMENT VALLEY

PROJÍŽDKY PO ÚDOLÍ JEEPEM

Park nabízí spoustu krásných míst, kam se standardním autem nedostanete. V nabídce parku jsou různé výlety, výjiždky jeepem, projíždky na koni, jízdy při západu nebo východu slunce, které jsou obzvlášť úchvatné.

Kompletní nabídku najdete na těchto stránkách:

NÁŠ TIP! FOTKA JAKO Z WESTERNU

Pokud byste rádi do své sbírku stejnou fotku jako vidíte pod tímto rámečkem, tak se při okružní jízdě v údolí zastavte na John Ford´s Point (bodu č. 4, který najdete na této mapce zde).

Na tomto místě stojí Indián, který vás za 5 dolarů posadí na koně a postaví, tak abyste za sebou měli toto krásné panorama. Kůň je mírný, na turisty zvyklý, takže se není čeho obávat.

Jezdec na koni v Monument Valley

UBYTOVÁNÍ V MONUMENT VALLEY

V okolí údolí není nabídka ubytování příliš rozsáhlá. Nejbližší motely najdete ve městě Blanding nebo Page, hotely pak blíže k parku.

Booking.com

Přímo v parku je pak umístěn The View Hotel – Monument Valley, ze kterého máte celé údolí jako na dlani a zažijete tak úchvatné scenérie při západu a východu slunce.

Výhled z balkónu v hotelu v Monument Valley

Hotel byl otevřen v roce 2008, byl navržen tak, aby zapadl do okolí a neodváděl tak pozornost od krásy přírodních krás. Hotel má tři patra a všech 95 pokojů má balkóny s výhledem na celé údolí.

V nejvyšším patře nabízí pokoje zvané StarView s nezapomenutelným výhledem na hvězdy, které poskytují výborné místo pro noční fotografování hvězd s dlouhou expozicí.

PRO INFO – vzdálenost z města Page do oblasti Monument Valley je zhruba 2:15 hod., z města Blanding pak něco kolem 1:45 hod.

Mapa, kde Monument Valley najdete

Mapa, kde leží Monument Valley
Kde údolí najdete – pro zvětšení klikněte na mapu
Pohled na údolí při západu slunce
Údolí při západu slunce
Auta projíždějící Monument Valley
Monument Valley po západu slunce
Skály při západu slunce
Skalní útvary v údolíStanda Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 10 000 fanoušků
Back to top button